بهترین راهنمای خرید ماشین اسمیت

ماشین اسمیت، یکی از بهترین تجهیزات بدنسازی خانگی است که با داشتن امکانات زیاد، برای باشگاه های خانگی بسیار مناسب است.

هنگام خرید دستگاه اسمیت خود، تعدادی از ملاحظات وجود دارد که باید در نظر بگیرید، و ما برخی از آنها را در زیر بررسی خواهیم کرد.

کیفیت ساخت
یکی از مهم ترین عواملی که احتمالاً بر تصمیم شما تأثیر می گذارد، کیفیت ساخت دستگاه است. باید اطمینان حاصل کنید که انتخاب شما محکم و بادوام است و می تواند وزن سنگین را بدون آسیب، ناپایداری یا ناامنی تحمل کند.

این تا حد زیادی به ماهیت ماده ای که در ساخت قاب استفاده می شود بستگی دارد. در صورت امکان، باید یک قاب فولادی محکم و جامد را انتخاب کنید - این به شما کیفیت ساخت بهینه و همچنین ارزش پولی بهتری را ارائه می دهد - فولاد مادام العمر دوام خواهد داشت.

در حالی که مواد کامپوزیت معمولاً ارزان‌تر از فولاد هستند، اما کیفیت پایین‌تری دارند و زمانی که شروع به اضافه کردن وزن جدی به دستگاه می‌کنید می‌توانند خطرناک باشند. برای بهترین نتایج و برای اطمینان از ایمنی خود، اگر بودجه شما اجازه می دهد، ایده خوبی است که فولاد را انتخاب کنید.

به عنوان کناری، باید توجه داشت که همه فولادها برابر نیستند - کیفیت فولاد مورد استفاده توسط "گیج" تعیین می شود. فولاد با کیفیت پایین - معمولاً حدود 14 گیج - بعید است که استحکام و دوام مورد نیاز شما را داشته باشد، بنابراین بهتر است در صورت امکان، گیج 12 یا حتی 11 را انتخاب کنید. به طور خلاصه، "گیج" به ضخامت فولاد اشاره دارد. هرچه این عدد کمتر باشد، فولاد ضخیم‌تر است و هر چه فولاد ضخیم‌تر باشد، دستگاه محکم‌تر است.

گنجایش وزنی
در نهایت، هدف هر ماشین اسمیت بلند کردن وزنه است و بنابراین این نقش مهمی در تصمیم گیری شما خواهد داشت. در ساده‌ترین عبارت، «ظرفیت وزن» به توانایی دستگاه برای کنترل مؤثر وزن اشاره دارد و تصمیم شما در نهایت به اهداف تناسب اندام، قدرت فعلی‌تان و میزانی که می‌خواهید در آینده بلند کنید بستگی دارد.

اگر وزنه‌بردار با تجربه‌ای هستید و می‌خواهید خودتان را تا حد محدودیت‌ها فشار دهید، ایده خوبی است که بالای ترازو را انتخاب کنید و بالاترین ظرفیت وزنی را که بودجه‌تان اجازه می‌دهد پیدا کنید. با این حال، اگر تازه شروع کرده اید، بعید است که این یک اولویت کلیدی باشد. در عوض، شما به سادگی باید مطمئن شوید که ماشینی که انتخاب می‌کنید می‌تواند وزن کمتری را که بلند می‌کنید تحمل کند و به شما امکان می‌دهد روی قدرت، تکنیک و فرم ساختن تمرکز کنید.

به عنوان یک قاعده، اکثر ماشین های خانگی اسمیت ظرفیت وزنی بین 300 تا 600 پوند را ارائه می دهند. همانطور که دیدیم، با این حال، برخی از گزینه ها بسیار فراتر از این هستند، و اینها بهترین گزینه برای وزنه برداران جدی، سنگین، حرفه ای ها یا ورزشکاران خواهند بود. به عنوان یک قاعده، هرچه ظرفیت وزن بالاتر باشد، هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد و این نیز می تواند چیزی باشد که باید در نظر داشته باشید.

سهولت حرکت
هنگام خرید دستگاه خود، باید سهولت و نرمی حرکات را نیز در نظر داشته باشید - آخرین چیزی که می خواهید هنگام وزنه برداری یک دستگاه تند و سریع یا تکان دهنده است.

این نه تنها ناراحت کننده است، بلکه باعث اصطکاک نیز می شود. با گذشت زمان، این باعث ساییدگی و پارگی قابل توجهی در دستگاه می شود و می تواند باعث تخریب مواد و همچنین آسیب شود. در بهترین حالت، این می تواند منجر به این شود که پس از مدت کوتاهی نیاز به تعویض کل دستگاه داشته باشید.

با این حال، در بدترین حالت، آسیب می تواند باعث ضعیف شدن قاب شود، به این معنی که قادر به تحمل وزن نیست. این می تواند منجر به شکستگی و در برخی موارد آسیب شود.

هنگام خرید دستگاه خود، به این نکته توجه کنید که سیستم قرقره چقدر صاف است و به راحتی می توانید عناصر مورد نیاز خود را جابجا و تنظیم کنید.

ایستگاه های تمرین
همه ماشین های اسمیت به طور یکسان ساخته نمی شوند. برخی از آنها با ایستگاه های تمرینی متفاوت به دیگران می آیند. به زبان ساده، این به تعداد لوازم و ابزارهای همراه دستگاه اشاره دارد که به نوبه خود، تنوع تمرینات و تعداد تمرینات مختلفی را که می توانید انجام دهید، تعیین می کند. هرچه تعداد ایستگاه های کاری بیشتر باشد، می توانید تمرینات بیشتری را روی یک دستگاه انجام دهید.

درست مانند ظرفیت وزن، این در نهایت یک انتخاب شخصی است و تا حد زیادی توسط اهداف و آرزوهای تناسب اندام شما دیکته می شود. هرچه پیشرفته تر و با تجربه تر باشید، از تعداد ایستگاه های تمرینی بیشتری بهره مند خواهید شد. اساساً، هرچه دستگاه شما همه کاره تر باشد، می توانید از مزایای بیشتری بهره مند شوید.

در ابتدایی ترین سطح، به دستگاهی نیاز دارید که در حرکات قلبی و تمرینات بالاتنه و پایین تنه به شما کمک کند. در حالت ایده‌آل، گزینه انتخابی شما باید دارای میله چانه بالا، میله حلقه‌دار، بلند کردن ساق پا، میله مستقیم، پایه شیب‌دار، ضمیمه پیچ‌شکن واعظ و پرس پا باشد - اینها به شما امکان می‌دهند اکثر تمرینات اساسی را انجام دهید.

ویژگی های ایمنی
شما همچنین باید بهترین ویژگی های ایمنی را هنگام انتخاب ماشین اسمیت خود در نظر بگیرید - بلند کردن وزنه ها می تواند خطرناک باشد، بنابراین وجود مکانیسم های ایمنی مناسب بسیار مهم است. به عنوان اولویت شماره یک، باید اطمینان حاصل کنید که دستگاه اسمیت شما یک نقطه‌نگار ایمنی دارد - این غیرقابل مذاکره است.

یکی از مزایای ماشین‌های اسمیت این است که نیازی به داشتن یک دوست تمرینی ندارند - اما این فقط در صورتی صدق می‌کند که شما یک نقطه‌نظر ایمنی داشته باشید. بسته به نیاز خود، ممکن است از طیف وسیعی از ویژگی های ایمنی دیگر در دستگاه خود نیز بهره مند شوید. همانطور که اشاره کردیم، ماده یکی دیگر از ملاحظات مهم است - در صورت امکان فولاد را انتخاب کنید.

اندازه و ذخیره سازی
وقتی نوبت به خرید تجهیزات برای باشگاه خانگی شما می رسد، اندازه همیشه یک نکته مهم است - باید مطمئن شوید که فضایی برای تنظیم تجهیزات خود دارید و با خیال راحت ورزش می کنید.

این امر به ویژه در مورد ماشین‌های اسمیت که معمولاً کمی بزرگ‌تر از سایر انواع تجهیزات ورزشی هستند، مهم است. برای زمینه، ماشین‌های برتر اسمیت موجود در بازار معمولاً محدوده وزنی بین 600 تا 800 پوند دارند و فریم‌های بزرگ و حجیم دارند.

این بدان معنی است که نه تنها باید از داشتن فضای فیزیکی برای نگهداری تجهیزات اطمینان حاصل کنید، بلکه باید اطمینان حاصل کنید که کفی دارید که بتواند وزن را تحمل کند. همچنین باید بررسی کنید که فضای کافی برای تمرین روی دستگاه دارید.

ضمانتنامه
گارانتی عنصر مهم دیگری است که باید بررسی شود - ماشین‌های اسمیت معمولاً بسیار گران هستند، و این بدان معنی است که شما باید با سرمایه‌گذاری در ضمانت‌نامه کیفیت، مطمئن شوید که پولی که به سختی به دست آورده‌اید به بهترین شکل ممکن استفاده می‌شود. در برخی موارد، ممکن است بتوانید گارانتی مادام العمر دریافت کنید و اگر بودجه شما اجازه دهد، این بهترین گزینه است.

در بیشتر موارد، گارانتی محدود خواهد بود، معمولاً بخش‌های دستگاه را پوشش می‌دهد و از شما در صورت خرابی در طول استفاده استاندارد، روزمره و بارهای وزنی که دستگاه به عنوان توانایی تحمل آن تبلیغ می‌شود، محافظت می‌کند. نگاهی دقیق به گارانتی بیندازید - در حالت ایده آل، گارانتی را خواهید گرفت که فرسودگی و پارگی را پوشش می دهد.

سوالات متداول
ماشین اسمیت چیست؟
اصطلاح "ماشین اسمیت" به یک راه حل یکپارچه برای باشگاه بدنسازی خانگی اشاره دارد که امکان انجام طیف وسیعی از تمرینات را در یک واحد فراهم می کند. از ماشین های اسمیت می توان برای تمرینات بالاتنه و پایین تنه، تمرینات کل بدن و هدف قرار دادن گروه های مختلف عضلات به صورت جداگانه استفاده کرد.

آیا ماشین های اسمیت ارزش آن را دارند؟
دستگاه های اسمیت افزودنی عالی برای هر باشگاه ورزشی خانگی هستند، زیرا آنها یک تمرین جامع و تمام بدن را ارائه می دهند، در حالی که همچنان طیف گسترده ای از اتصالات و اکستنشن های اضافی را ارائه می دهند تا به شما امکان می دهند گروه های عضلانی و قسمت های بدن خاص را هدف قرار دهید.

دستگاه اسمیت به شما امکان می دهد تا اکستنشن عضلات سه سر، پرس نیمکت، اسکات، ددلیفت و طیف وسیعی از حرکات دیگر را بدون نیاز به سرمایه گذاری در دستگاه جداگانه انجام دهید. اگرچه آنها هنگام خرید برای اولین بار می توانند گران باشند، اما دستگاه اسمیت می تواند در دراز مدت در هزینه شما صرفه جویی کند.

آیا مبتدیان می توانند از ماشین اسمیت استفاده کنند؟
ماشین‌های اسمیت پرواز نرمی را ارائه می‌دهند و به شما امکان می‌دهند کنترل بیشتری بر حرکات و تمرینات خود داشته باشید و این بدان معنی است که برای کمک به مبتدیان برای حفظ فرم خوب و ایجاد قدرت و تناسب اندام عالی هستند.

آیا می توانم از دستگاه اسمیت به تنهایی استفاده کنم؟
ماشین‌های اسمیت دارای نقطه‌ای داخلی هستند که نیازی به کار کردن یک نقطه‌نگار جداگانه با شما را از بین می‌برد. این بدان معنی است که آنها می توانند به تنهایی مورد استفاده قرار گیرند و به شما امکان می دهند در زمان و مکان مناسب برای خود تمرین کنید، حتی اگر نمی توانید با برنامه دوست باشگاه خود مطابقت داشته باشید.

آیا ماشین های اسمیت بادوام هستند؟
ماشین‌های اسمیت به عنوان یکی از بادوام‌ترین گزینه‌ها در مورد تجهیزات باشگاه شهرت دارند. ساختار آنها بزرگ و حجیم است و معمولاً از فولاد با کیفیت ساخته شده است.

صرف کمی بیشتر بر روی مواد با کیفیت بالا کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که سرمایه گذاری شما در آزمون زمان ایستاده است - فولاد معمولا بهترین گزینه است، و ایده خوبی است که از کامپوزیت ها دوری کنید، زیرا معمولاً استحکام یکسانی ندارند. و دوام.

آیا با دستگاه اسمیت عضله می سازم؟
ماشین‌های اسمیت در ساختن طیف وسیعی از ماهیچه‌ها بسیار موثر هستند و به شما این امکان را می‌دهند که هر گروه عضلانی را به صورت جداگانه و همچنین کل بدن را با هم هدف قرار دهید. با یک برنامه منظم و یک رژیم غذایی مناسب، می توانید به سرعت و به طور موثر عضله سازی کنید.

آیا می توانم از دستگاه اسمیت با تجهیزات دیگر استفاده کنم؟
تا زمانی که به یاد داشته باشید که روزهای استراحت داشته باشید و یک برنامه تمرینی اختصاصی و ثابت داشته باشید، بهتر است جلسات خود را در دستگاه اسمیت با سایر اشکال ورزش و تجهیزات ترکیب کنید.

مهم ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که عضلات شما برای ریکاوری نیاز به استراحت دارند، بنابراین مطمئن شوید که آنها روز به روز با همان گروه های عضلانی کار نمی کنند - این می تواند باعث پارگی و آسیب طولانی مدت شود.