نحوه تعمیر تردمیل در خانه

همه ما می دانیم که تردمیل یک مکمل عالی برای یک باشگاه ورزشی خانگی است. آنها یک تمرین قلبی عروقی موثر و نسبتاً ایمن را ارائه می دهند. مانند بسیاری از دستگاه های تمرینی، تردمیل ممکن است گاهی اوقات دچار اختلال شود، به خصوص اگر مرتباً از آن استفاده می کنید. تردمیل ها دارای طیف گسترده ای از اندازه ها، شکل ها و ویژگی ها هستند – اما چندین مشکل کلیدی وجود دارد که در اکثر انواع دستگاه های تردمیل ظاهر می شود.. وقتی سریع عمل می کنید می توانید آسیب و خرابی را به حداقل برسانید. با این نکات موثر برای تعمیر تردمیل معمولی، نحوه تعمیر تردمیل را بیاموزید.

سرعت نامنظم

اگر سرعت در حین کار تغییر کند، ممکن است مشکلی در دستگاه شما وجود داشته باشد. با بررسی دفترچه راهنمای مالک برای تنظیم سرعت توصیه شده شروع کنید. دستگاه را روی تنظیمات توصیه شده تنظیم کنید، اما سوار نشوید. تردمیل را برای چند دقیقه مشاهده کنید تا ببینید که آیا در تسمه ضربه ای وجود دارد یا خیر. این اغلب نشانه این است که شما به یک کمربند جدید نیاز دارید. اگر دستگاه خاموش شود، ممکن است موتور مشکل داشته باشد یا مدار دستگاه معیوب باشد.

کمربند لغزنده

اگر هنگام استفاده از تردمیل احساس لغزش کردید، ممکن است نیاز به تعمیر جزئی تردمیل داشته باشد. برای رفع مشکلات تردمیل مرتبط با لغزش، تسمه دویدن را تراز و سفت کنید. در صورت اصطکاک زیاد یا سفت شدن بیش از حد تسمه، تسمه ممکن است بلغزد. برای بررسی اینکه آیا کمربند خیلی سفت شده است، آن را از مرکز بلند کنید. باید حدود دو تا سه اینچ فاصله وجود داشته باشد. اگر نه، کمربند به احتمال زیاد خیلی سفت است.

بدون نمایشگر

هنگامی که مشکلی در صفحه نمایش کنسول رخ می دهد، راه حل معمولاً نسبتاً ساده است. برای تعمیر نمایشگرهای کنسول تردمیل، طول سیم برق و سیم های قابل مشاهده را بررسی کنید. باتری های فرسوده یا سیم های چین دار باید تعویض شوند. تعمیرات تردمیل مرتبط با پیکاپ مغناطیسی روی فلایویل شامل معاینه کامل خواهد بود. آهنربا ممکن است افتاده باشد و باید تعویض شود. اگر کنسول ایستا شود، ممکن است نیاز به تنظیم مجدد قطع کننده مدار داشته باشد. برای رفع این مشکل، سیم برق را به مدت 60 ثانیه از برق بکشید.

بوی سوختگی

اگر متوجه بوی سوزش از تردمیل شدید، می تواند نشان دهنده چیزی جدی باشد. بلافاصله تردمیل را خاموش کنید و سیم برق را از دیوار جدا کنید. دلایل رایج بوی سوختگی از تردمیل عبارتند از اصطکاک بین عرشه و پشت یا اتصال کوتاه در سیم کشی، الکترونیک یا موتور. این مشکلات به طور بالقوه می تواند باعث آتش سوزی شود و تعمیر فوری تردمیل ضروری است.

کارنکردن موتور تردمیل

تعمیر موتور تردمیل که کار نمی کند می تواند یکی از پرهزینه ترین تعمیرات تردمیل باشد که صاحب آن با آن مواجه خواهد شد. موتور ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد اگر با سرعت کامل کار می کند، قابل تنظیم نیست و به کار خود ادامه نمی دهد یا ضعیف کار می کند. تردمیل هایی که با سرعت کامل روشن می شوند اغلب با مشکلاتی در مدارهای خراب مواجه می شوند که منجر به مشکلات ایمنی می شود. ممکن است برای تعمیر یا تعویض مدار یا موتور به توجه حرفه ای نیاز باشد.

تسمه گرم

اصطکاک بیش از حد روی تسمه در حال اجرا می تواند باعث گرم شدن آن شود و به درستی کار نکند. تردمیل ها برای محدود کردن میزان اصطکاک بین پلت فرم و تسمه به روغن کاری نیاز دارند. هنگامی که اصطکاک به یک نقطه خاص افزایش می یابد، دستگاه به طور خودکار خاموش می شود. این ممکن است دلیلی باشد که دستگاه به طور ناگهانی کار نمی کند. سعی کنید کمربند را روغن کاری کنید. در نهایت ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

معمولاً هنگام یادگیری نحوه تعمیر تردمیل، دچار مشکل می شوید. در حالی که مسائل ذکر شده در بالا بسیار رایج هستند، راه حل همیشه آسان نیست. ممکن است قبل از استفاده مجدد از دستگاه، قطعات تردمیل نیاز به تعویض کامل داشته باشند. این مهم است که یاد بگیرید چگونه تردمیل را به روش صحیح تعمیر کنید تا از آسیب به خود و آسیب به دستگاه جلوگیری کنید. عیب یابی تردمیل می تواند به تعیین نقطه خرابی داخل دستگاه کمک کند. این همچنین به شما این فرصت را می دهد که خودتان یا با کمک یک تکنسین تعمیر ماهر، قطعه را تعمیر یا تعویض کنید.

آنچه را که به دنبالش هستید اینجا پیدا نکردید؟ برای اطلاعات مفیدتر، راهنمای خریداران تردمیل را بررسی کنید.

سوالات متداول مشکلات تردمیل

از کجا می توانم یک کلید ایمنی جایگزین برای تردمیل خود تهیه کنم؟

می توانید کلید ایمنی جایگزین را مستقیماً از سازنده تردمیل خود تهیه کنید. 

از کجا می توانم روان کننده برای تردمیل خود بخرم؟

قبل از خرید روان کننده تردمیل راهنمای کاربر خود را بررسی کنید زیرا برخی از تردمیل ها به نوع خاصی نیاز دارند. می توانید روان کننده تردمیل را مستقیماً از سازنده تردمیل خود یا از هر فروشگاه لوازم ورزشی خریداری کنید.

چگونه می توانم تردمیل خود را دوباره راه اندازی کنم؟

روند تنظیم مجدد تردمیل شما سریع است، اما بسته به تردمیل شما متفاوت است. معمولاً یک دکمه یا سوراخ بازنشانی در جایی روی کنسول شما وجود دارد. برای تنظیم مجدد تردمیل خود به درستی به دفترچه راهنمای کاربر خود مراجعه کنید.