ماشین اسمیت چیست و چرا همه از آن متنفرند؟

اگر تا به حال زمانی را صرف جستجوی تمرینات تقویتی یا خواندن مقالات بدنسازی کرده اید، احتمالاً به نام دستگاه اسمیت برخورد کرده اید. اگر متوجه شدید که می‌پرسید «به هر حال ماشین اسمیت چیست؟»، نگران نباشید، پس از خواندن این مطلب متوجه خواهید شد.

همچنین احتمالاً با حدود 100 مقاله مواجه شده اید که به شما می گویند چقدر وحشتناک هستند و چرا هرگز نباید از آنها استفاده کنید. خوب، من همچنین می خواهم به این موضوع بپردازم که چرا این روزها به نظر می رسد اینقدر منفور هستند.

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم و مطمئن شویم که همه می دانیم در مورد چه چیزی صحبت می کنیم.

Image for post
Image for post

ماشین اسمیت چیست؟

دستگاه اسمیت یک قطعه رایج از تجهیزات بدنسازی است. به جرات می توانم بگویم هر باشگاهی این دستگاه را دارد. آیا تا به حال آن سیستم های هالتر را دیده اید که به نظر می رسد میله به قاب وصل شده است؟ این یک ماشین اسمیت است.

اتصال هالتر به ریل به دستگاه اسمیت امکان می دهد در حین ورزش شما را تشخیص دهد. این واقعاً بزرگترین مزیت دستگاه است. بسیاری از ما به تنهایی تمرین می کنیم. چه در خانه ورزش کنید و چه در باشگاه، ممکن است همیشه به یک نقطه‌نظر دسترسی نداشته باشید. خوب، ماشین اسمیت به شما امکان می دهد خودتان را تشخیص دهید.

نه تنها میله به سیستم ریلی متصل است، بلکه دارای گیره هایی در هر چند اینچ است که می توانید میله را در جای خود قفل کنید. این بسیار عالی است زیرا اگر به تنهایی در حال چمباتمه زدن یا پرس روی نیمکت هستید و در نیمه راه گیر می کنید، می توانید نوار را در جایی که هستید قفل کنید و با خیال راحت از دستگاه خارج شوید.

عملکرد لکه بینی عالی است و بلند کردن خود را بسیار ایمن تر می کند. با این حال، چسباندن نوار، حرکت در دسترس را نیز محدود می‌کند. اکثر ماشین های اسمیت فقط به میله اجازه می دهند که به صورت عمودی حرکت کند. یعنی نوار به جلو یا عقب حرکت نمی کند. اگرچه برخی از دستگاه‌ها دارای یک سیستم ریلی دوگانه هستند که در آن می‌توانید در واقع به جلو و عقب حرکت کنید (من حدس می‌زنم که هنوز از نظر فنی ماشین‌های اسمیت هستند، اما ماشین‌های سنتی اسمیت نمی‌توانند این کار را انجام دهند).

اما قسمت اسمیت از کجا آمده است؟ سؤال خوبی بود. پاسخ در واقع بسیار آسان است. این از رودی اسمیت است، مردی که ایده اصلی (اختراع شده توسط جک لالان) را در نظر گرفت و آن را اصلاح کرد و سپس در باشگاه هایی که مدیریت می کرد قرار داد. ایده شروع شد و بقیه تاریخ است.

دستگاه های اسمیت در سالن های ورزشی تجاری محبوب هستند، اما در دستگاه های بدنسازی خانگی نیز محبوب هستند. بسیاری از سالن‌های ورزشی خانگی از آن‌ها استفاده می‌کنند زیرا آن‌قدر گران نیستند و فرصت‌های زیادی را برای ورزش باز می‌کنند. یکی از ورزشگاه های خانگی مورد علاقه من، یک دستگاه اسمیت و یک سیستم کابلی را ترکیب می کند تا طیف گسترده ای از گزینه های ورزشی را به کاربران ارائه دهد.

Image for post
Image for post

مشکل ماشین اسمیت چیست؟

خوب، بنابراین اساساً فقط یک هالتر است که به یک سیستم ریلی ایمنی متصل شده است. این به افراد اجازه می‌دهد وزنه‌ها را با خیال راحت و بدون نقطه‌نظر بلند کنند. خیلی بد به نظر نمی رسد؟ چرا این قطعه از تجهیزات مورد تنفر بسیاری از وزنه برداران قرار می گیرد؟

خب، واقعاً به چند دلیل. اول از همه، اشاره کردم که ماشین اسمیت حرکت رو به جلو/عقب را محدود می کند. نوار فقط به صورت عمودی حرکت می کند. این محدودیت حرکتی بر فرم شما در حین ورزش تاثیر می گذارد. شما اساساً باید فرم خود را به تناسب دستگاه تغییر دهید. افرادی که به بلند کردن وزنه های آزاد عادت دارند این کار را دوست ندارند زیرا می تواند حالت شما را غیرطبیعی کند.

 

اگر مراقب نباشید، این محدودیت حرکتی همچنین می‌تواند فشار بیشتری را به مفاصل شما وارد کند. این در واقع می تواند احتمال آسیب دیدگی شما را افزایش دهد، چیزی که هیچ کس نمی خواهد. این امر به ویژه در هنگام اسکوات رایج است، اگر به قرارگیری پای خود توجه نکنید.

بزرگ‌ترین دلیلی که بسیاری از ورزشکاران جدی و بدنسازان از ماشین‌های اسمیت متنفرند، این است که این وسیله بلند کردن را آسان‌تر می‌کند. اگر در تلاش برای افزایش قدرت و قدرت هستید، نمی خواهید این حرکات را آسان تر کنید. در وهله اول از هدف بلند کردن وزنه های آزاد دور می کند.

چگونه بلند کردن را آسان تر می کند؟ ماشین اسمیت میله را برای شما کنترل می کند (به میله اجازه نمی دهد جلو یا عقب برود) در حالی که شما بلند می شوید. این دستگاه اساساً کاری را انجام می دهد که عضلات کوچکتر و تثبیت کننده شما باید انجام دهند. به عنوان مثال، در هنگام فشار دادن شانه، روتاتور کاف شما به سختی کار نمی کند زیرا میله از قبل توسط ریل ایمنی تثبیت شده است. در هنگام اسکوات در مورد هسته شما نیز همینطور است.

برخی از ماشین های اسمیت میله هایی دارند که در واقع متعادل هستند. این در واقع به شما کمک می کند نوار را دوباره بالا بیاورید. با این سیستم ها، میله را برای خود تثبیت کرده اید و دستگاه در واقع به شما کمک می کند آن را دوباره بالا بیاورید. این کار به میزان قابل توجهی کار ماهیچه های شما را در طول تمرین کاهش می دهد.

همچنین متوجه خواهید شد که می توانید وزن بیشتری را در دستگاه اسمیت نسبت به هالتر وزن آزاد بلند کنید. برخی از مردم ممکن است واقعاً به این دلیل این دستگاه اسمیت را دوست داشته باشند زیرا احساس می کنند با بلند کردن وزن بیشتر کار بیشتری انجام می دهند. اما اگر دستگاه در حین بلند کردن به شما کمک می کند، آیا واقعاً از وزن اضافی سود می برید؟

اکثر بدنسازان می گویند نه. آنها استدلال می کنند که ماشین اسمیت به شما کمک می کند تا در مسیر حرکت خود "فریب دهید". و آنها واقعاً اشتباه نمی کنند. استاندارد طلایی برای وزنه برداری با قدرت و بلند کردن وزنه برای به دست آوردن قدرت هنوز هم وزنه برداری آزاد به سبک خوب است.

Image for post
Image for post

بنابراین به طور خلاصه، مردم ماشین های اسمیت را دوست ندارند زیرا:

·        حرکت محدود است

·        آنها می توانند از طریق مفاصل استرس ایجاد کنند

·        آنها بالابر را آسان تر می کنند، بنابراین سود را کاهش می دهند

بنابراین اگر بالابرهای سنتی به دستگاه اسمیت «نه» می گویند، از چه چیزی برای بلند کردن ایمن استفاده می کنند؟ پاسخ یک قفسه برق خواهد بود. قفسه برقی وسیله ای عالی برای بلند کردن جدی است زیرا می تواند شما را نیز شناسایی کند، اما بدون کمک ریل های ایمنی.

با یک سیستم قفسه برقی، هالتر را بلند می کنید که به چیزی متصل نیست. قفسه یا قفس دارای میله‌های ایمنی است که می‌توان آن را تنظیم کرد تا در صورت از دست دادن کنترل، هالتر را بگیرد. پایه برق اساساً یک ماشین اسمیت بدون ریل ایمنی است.

اما آیا ماشین های اسمیت همه بد هستند؟

بنابراین دلایل قانونی وجود دارد که مردم از ماشین‌های اسمیت خوششان نمی‌آید و فکر می‌کنم دلایل فوق کاملاً معتبر هستند. گفته می شود، من هنوز ماشین های اسمیت را دوست دارم. اگر این روزها به یک باشگاه تجاری می رفتم، مطمئن هستم که هنوز هم هر از گاهی از آن استفاده می کردم.

اگر در وزنه‌برداری مبتدی هستید، ماشین‌های اسمیت بسیار منطقی هستند زیرا شما را ایمن نگه می‌دارند. اگر به توانایی خود در چمباتمه زدن مطمئن نیستید، این دستگاه‌های چندکاره بدنسازی مفید خواهند بود زیرا شما را تثبیت می کنند. مطمئناً، اسکات اسمیت به اندازه اسکات سنتی برای شما سخت کار نخواهد کرد، اما همچنان به شما کمک خواهد کرد! اسکوات کمکی هنوز هم برای از بین بردن عضلات باسن و چهار سر شما عالی است.

و در مورد انفجار چهارتایی خود، می توانید وزن بیشتری به ماشین اسمیت اضافه کنید (زیرا برای شما متعادل است) نسبت به یک هالتر آزاد. آیا وزن اضافی این واقعیت را نشان می دهد که عضلات شما به سختی برای تثبیت کار نمی کنند؟ احتمالا نه، اما ممکن است تفاوت را کمی کاهش دهد.

مزایای ماشین اسمیت عبارتند از:

·        شما را شناسایی می کند - نیازی به نقطه یابی نیست

·        به شما کمک می کند نوار را تثبیت کنید، که برای مبتدیان عالی است

·        به شما امکان می دهد چندین تمرین را با خیال راحت انجام دهید

·        می تواند نوار را در چندین موقعیت شروع مختلف قفل کند

افکار نهایی

شما آن را دارید. اکنون می دانید دستگاه اسمیت چیست و چه کاربردی دارد. ما برخی از بزرگترین استدلال های موافق و مخالف استفاده از آن را بررسی کردیم. من شخصاً می‌دانم که چرا بسیاری از مردم با ماشین‌های اسمیت مخالف هستند، اما هنوز ارزش استفاده از آنها را می‌دانم.

اگر مشکلات کمر یا مشکلات مفصلی دارید، دستگاه اسمیت ممکن است به شما کمک کند تا حرکات خاصی را با خیال راحت انجام دهید. اما مراقب باشید که اگر مراقب نباشید دستگاه اسمیت می تواند فشارهای ناخواسته ای را به مفاصل شما اضافه کند. مراقب فرم خود باشید.

من دوست دارم نظر شما را بشنوم. استدلال های موافق و مخالف استفاده از ماشین های اسمیت بسیار قدردانی می شود. هر نظر یا سوالی را در زیر بنویسید و من بلافاصله به شما پاسخ خواهم داد.