در صورت سرماخوردگی یا آنفولانزا می توانم ورزش کنم؟

اگر از آنفولانزا یا سرماخوردگی رنج می برید و احساس می کنید انگیزه کمتری برای ورزش کردن دارید، خوب، این وبلاگ می تواند به شما کمک کند تا انگیزه خود را افزایش دهید و از این رو باعث شود که تمرین خود را نادیده نگیرید. بنابراین، اگر احساس می کنید تحت شرایط آب و هوایی هستید و سعی می کنید تصمیم بگیرید که آیا از آن رد نشوید، در اینجا وبلاگی وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند. به طور کلی، اگر فردی در زیر گردن مشکل دارد، مانند بدن درد، سرماخوردگی قفسه سینه، لرز و غیره، بهتر است آن را بیرون بنشیند. در غیر این صورت، اگر مشکلی در بالای گردن دارید، شاید کمی احتقان یا بیشتر، آبریزش بینی و سپس کمی تمرین کمک خواهد کرد. در ادامه به نکاتی اشاره می‌کنیم که خواندن آنها ابهامات مربوط به ورزش در هنگام سرماخوردگی یا آنفولانزا را برطرف می‌کند.
تمرینات بر اساس محدوده دما: اگر متوجه شدید که دمای بدن از 99 درجه فارنهایت بالاتر نمی رود و فرد سرفه یا سرماخوردگی خفیف دارد، می توانید ورزش را ترجیح دهید. در غیر این صورت، اگر دمای بدن بالاتر از 100 درجه باشد، باید حداقل یک روز مرخصی بگیرید. با گرفتن یک روز مرخصی به این معنی است که از مکمل های اضافی نیز یک روز مرخصی بگیرید. دلیل این امر این است که در هنگام سرماخوردگی یا تب، قرص‌ها یا داروهایی که مصرف می‌شوند اشتهای بدن را کاهش می‌دهند که به نوبه خود گرسنگی را کاهش می‌دهد و از این رو نگه داشتن همان مکمل‌ها در روال ممکن است منجر به سوء هاضمه شود. نکته مهم دیگری که در این زمینه باید مورد بحث قرار گیرد این است که وقتی فردی به دنبال یک بیماری دوباره به ورزش برمی‌گردد، در طول دوره نقاهت ممکن است تنفس سخت‌تر شود و شدت ورزش باید بین 50 تا 70 درصد و سپس به تدریج انجام شود. به آرامی و پیوسته آن را بسازید.
یوگا یا برخی حرکات کششی انجام دهید: همیشه به یاد داشته باشید که ورزش همیشه برای بشریت مفید است، حتی اگر فردی احساس بیماری کند. اگر شدت بیماری یا سرماخوردگی بیش از حد باشد، انجام برخی تمرینات کششی اولیه یا برخی از وضعیت‌های اولیه یوگا مطمئناً احساس بهتری در شما ایجاد می‌کند و آرامش حاصل می‌شود. بنابراین، اگر به دلیل سرماخوردگی یا آنفولانزا احساس ضعف می کنید، بالش و ملحفه ای را که در خانه دارید بردارید و به فضای تمرینی که دارید بیاورید. برخی از فواید یوگا افزایش انعطاف پذیری، کاهش مشکلات آرتریت، کاهش کمردرد، مدیریت سطوح استرس در داخل بدن و غیره است. شما می توانید این وبلاگ را بخوانید که در مورد بهبود انعطاف پذیری بدن انسان می گوید. برخی از تمرینات اساسی یوگا که می توان انجام داد عبارتند از: ژست گربه-گاو، ژست کودک، خم شدن به جلو ایستاده و غیره. این حرکات به نوبه خود احساس بهتری در فرد ایجاد می کنند.
آیا ورزش می تواند آنفولانزای شما را کاهش دهد؟ بهترین راه برای تناسب اندام داشتن یک سیستم ایمنی بسیار خوب است و اگر گلبول های سفید وظایف مربوط به خود یعنی مبارزه با عفونت های داخل بدن را بهتر انجام دهند، سیستم ایمنی خوبی به دست می آید. هر زمان که ورزش می کنیم، هجوم خون وجود دارد که شامل حرکت گلبول های سفید نیز می شود. بنابراین اگر WBC سریع حرکت کند، آنگاه وظایف خود را سریعتر انجام می دهند که در نهایت منجر به سیستم ایمنی بهتر می شود.
استراحت مناسب: در زمان سرماخوردگی یا آنفولانزا، استراحت کافی به بدن (تقریباً 8-7 ساعت خواب) بسیار ضروری است. دلیل این امر این است که بدن در حال حاضر تحت فشار است و جدا از آن کمی تمرین باعث خستگی بیشتر عضلات می شود. از این رو مصرف مواد ضروری و همچنین استراحت مناسب ضروری است.

نتیجه
اگرچه نکات بالا مشخص کرده است که در چه ساعتی باید تمرین کنید، اما بسیار مهم است که ابتدا وضعیت بدن را درک کنید و سپس هر تصمیمی بگیرید. اگر بخواهید بیش از حد به بدن فشار بیاورید، ممکن است منجر به عوارض جانبی دیگری شود. از این رو مراقب باشید.