تردمیل مناسب برای آپارتمان

تردمیل یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های بدنسازی برای کاهش وزن است. این دستگاه در مدل‌های مختلفی مانند تردمیل خانگی، تردمیل باشگاهی و ..... ساخته شده و در بازار به فروش می‌رسد. تردمیل باشگاهی جزء پیشرفته‌ترین مدل تردمیل است که امکانات و قابلیت‌های بیشتری نیز دارد. اما برخی افراد ترجیح می‌دهند تا تردمیلی برای خود خریداری کرده و در منزل ورزش کنند. اگر شما هم جزء افرادی هستید که قصد خرید تردمیل دارید اما در آپارتمان زندگی می‌کنید، باید چند نکته را در نظر بگیرید. زیرا به دلیل وجود دیوار نازک موجود در آپارتمان ممکن است، صدای تردمیل برای همسایگان آزاردهنده باشد. همچنین بهتر است تردمیلی که برای خانه خریداری می‌کنید، چندکاره باشد. در ادامه درباره این نکات به طور کامل صحبت می‌کنیم.

Image for post
Image for post

چه تردمیلی برای آپارتمان مناسب است؟

در آپارتمان و خانه فضای محدود و کمی برای تردمیل وجود دارد. به همین دلیل باید تردمیلی خریداری کنید که کوچک و متناسب با اندازه محیط خانه شما باشد. همچنین به دلیل داشتن فضای کم، نمی‌توانید چندین دستگاه بدنسازی خریداری کنید. در نتیجه بهتر است تردمیلی چندمنظوره و یا تردمیل تاشو خریداری نمایید.

برخی از تردمیل‌ها، صدای بالایی در هنگام ورزش تولید می‌کنند و همانطور که گفته‌شد این امر ممکن است باعث نارضایتی همسایگان باشد. بنابراین بهتر است تردمیلی خریداری نمایید که صدای کم و وزن سبکی برای جابه‌جایی داشته‌باشد. همچنین قرار دادن تردمیل در یک مکان ممکن است باعث خسارت و آسیب به کف زمین شود که یکی دیگر از نگرانی‌های افراد مستاجر و حتی صاحبخانه می‌باشد. در ادامه نکات مهمی که در هنگام خرید تردمیل مناسب برای آپارتمان باید در نظر بگیرید، را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

نکات مهم در خرید تردمیل مناسب آپارتمان

اندازه تردمیل مناسب برای آپارتمان

فضایی که برای تردمیل خود در نظر گرفته‌اید چقدر است و کجا می خواهید آن را قرار دهید؟ برای صرفه جویی در زمان قبل از خرید، فضای زمینی را که قصد دارید تردمیل خود را روی آن قرار دهید اندازه گیری کنید. فروشگاه‌ها به طور معمول ابعاد تردمیل را می‌دانند و می‌توانید ابعاد را از آن‌ها بپرسید. همچنین در فروشگاه‌های آنلاین ورزشی نیز ابعاد دستگاه‌ تردمیل قید می‌شود. با داشتن ابعاد تردمیل و فضای تردمیل، تردمیل مناسب تری می‌توانید خریداری کنید. برای پیداکردن ابعاد مناسب، این سوالات را حتما مد نظر داشته باشید:

·        آیا فضای مناسب برای راه رفتن در تردمیل وجود دارد؟

·        آیا فضای در نظر گرفته شده به پریز برق برای زدن تردمیل به برق نزدیک است؟

تردمیلی برای آپارتمان مناسب است که سبک باشد و به راحتی حمل و جا به شود. یکی از مدل‌های تردمیل که به شما این امکان را مید‌هد که بعد از اتمام ورزش آن را جمع کرده و در جای مناسب قرار دهید تا فضای منزل اشغال نشود، تردمیل تاشو است. اگر فضای خانه شما کوچک است و نمی‌توانید تردمیل را به طور ثابت در یک جا قرار دهید و فضای خانه بسیار اشغال می‌شود، بهتر است تردمیل تاشو خریداری نمایید.

نحوه کار و تمرین با تردمیل

یکی از نکات دیگری که باید در خرید تردمیل مناسب آپارتماتن در نظر بگیرید، قدرت موتور آن است. آیا قصد دارید روی تردمیل پیاده‌روی آرام یا دویدن شدید یا چیزی در این بین داشته‌باشید؟ پاسخ به این سوال به شما کمک می کند تا انتخاب تردمیل خود را با قدرت موتور محدود کنید. هر چه تمرینی که پیش‌بینی می‌کنید سنگین‌تر باشد، به موتور با قدرت بیشتری نیاز خواهید داشت.

موتورهای تردمیل به دو دسته تقسیم می‌شوند. قدرت موتور مناسب برای آپارتمان  1.25 تا 2 اسب بخار می‌باشد. تردمیل ها با قدرت موتور بیشتر صدای بیشتری ایجاد می‌کنند و برای باشگاه استفاده می‌شوند.

شیب تردمیل

تردمیل های شیب دار با تغییر دادن شیب، ورزش را جالب تر و پربازده‌تر می کنند. وجود شیب در تردمیل همچنین دارای سه مزیت بسیار عملی هستند: آنها ورزش تردمیل را بر روی مفاصل شما آسان تر می کنند، باعث سوزاندن سریع کالری و تقویت عضلات می‌شود.

ممکن است به این فکر کرده باشید که واقعاً چه مقدار شیب روی تردمیل خود استفاده می کنید و چه مقدار شیب باید برای به حداکثر رساندن کالری سوزی استفاده کنید. اکثر تردمیل های خانگی امروزه حداکثر شیب 10، 15 و 20 درصد دارند. انواع شیب ها برای تمرین‌های مختلف مانند راه رفتن یا آهسته دویدن استفاده می‌شوند. داشتن شیب به شما کمک می‌کند تا هیچ گاه از ورزش خسته نشوید.

Image for post
Image for post

کیفیت و دوام تردمیل مناسب آپارتمان

برای خرید تردمیل، باید به جنس بدنه، تسمه و قطعات آن بسیار توجه کنید و به دلیل قیمت پایینتر تردمیلی خریداری نکنید که بعد از چند وقت خراب شود! در نتیجه به تمام این موارد و همچنین برند توجه کنید تا بتوانید متناسب با بدوجه خود، تردمیل مناسب و باکیفیتی خریداری نمایید.

تشک تردمیل

تشک تردمیل می تواند دوام تردمیل و کفپوش زیر آن را بهبود بخشد، به خصوص اگر قصد دارید دستگاه خود را روی فرش قرار دهید. آنها همچنین تمیز کردن کف اطراف تردمیل را آسان تر می کنند و صدای ناشی از لرزش استفاده از دستگاه را به حداقل می‌رساند. همچنین وجود تشک و بالشتک در تردمیل از آسیب دیدن زانو و مفاضل نیز جلوگیری می‌کند.

تحمل وزن

یکی دیگر از ویژگی‌های تردمیل حداکثر تحمل وزن می‌باشد. این مقدار نشان می‌دهد که تردمیل توانایی چه مقدار تحمل وزن را دارد و نباید وزن کاربر بیشتر از این مقدار باشد. زیرا تردمیل آسیب می‌بیند و خراب می‌شود. تحمل وزن تردمیل باید 10 کیلو بیشتر از  کیلو وزن شما باشد.

برنامه‌های تمرینی

امروزه بیشتر تردمیل ها با برنامه های تمرینی از پیش تعیین شده به فروش می رسند. اینها به حمایت از اهداف مختلف ورزشی مانند تمرین کاهش وزن و تمرینات استقامتی کمک می کنند. برنامه ها به طور خودکار سرعت تردمیل را کنترل می کنند و در صورت لزوم، شیب/کاهش آن را نیز تنظیم می کنند.

امکانات تردمیل مناسب خانه و آپارتمان

تردمیلها امروزه دارای ویژگی‌های زیادی هستند. اما بهترین ویژگی‌هایی که تردمیل مناسب منزل میتواند داشته باشد، نمایش سزعت، زمان، مقدار مصرف کالری، تعداد ضربان قلب، مسافت طی شدن و .. است.

ویژگی‌های اضافی تردمیل‌ها از فن‌های کنسول و نگهدارنده بطری آب گرفته تا بلندگوهای بلوتوث، جا تبلت‌ها و تلویزیون‌ها را شامل می‌شود.

قیمت و گارانتی  تردمیل های مناسب منزل

گارانتی تردمیل یک سرنخ عالی از سازنده در مورد دوام تردمیل است. دو گارانتی مهم برای تردمیل، موتور و قطعات آن هستند.

موتور: اکثر موتورهای تردمیل دارای ضمانت مادام العمر هستند. مدل‌های ارزان‌تر ضمانت‌های موتور بسیار کوتاه‌تری (از 2 تا 25 سال پوشش) ارائه می‌کنند، بنابراین قبل از خرید دستگاه خود با نماینده فروش مشورت کنید.

قطعات: بیشترین تنوع در گارانتی تردمیل مربوط به قطعات و لوازم الکترونیکی است. به طور معمول یک تردمیل بسیار ارزان گارانتی ندارد یا فقط 90 روز گارانتی دارد. تردمیل های کمی مطمئن تر گارانتی یک ساله قطعات دریافت می کنند. بهترین تردمیل های خانگی حداقل پنج سال ضمانت قطعات دارند.

خرید بهترین و مناسب ترین تردمیل برای آپارتمان

در این مقاله تمام نکاتی که باید در باره تردمیل مناسب آپارتمان بدانید را توضیح داده‌ایم. به طور کل چند فاکتوری که هنگام خرید تردمیل باید در نظر بگیرید بودجه، فضا و اهداف تمرینی شما هستند. اگر فضای کمی دارید، ممکن است بخواهید یک تردمیل با اندازه کوچکتر و قابلیت تاشو را در نظر بگیرید. همچنین مهم است که به ویژگی هایی مانند ظرفیت موتور، ظرفیت وزن، تنظیمات شیب/کاهش، بالشتک عرشه و برنامه های تمرین توجه کنید.