بایدها و نبایدهای خرید دستگاه بدنسازی

با همه گیری کووید-19 زندگی ما به شدت تغییر کرده است. به طور مکرر محدودیت های جدیدی برای تمام سالن های بدنسازی، استخرهای شنا، پارک ها و سایر استودیوهای تناسب اندام وجود دارد. فعالیت بدنی کمتر و سبک زندگی کم تحرک به یک چالش بزرگ تبدیل شده است که باید در شرایط قرنطینه در خانه بمانیم. در این وضعیت نامطمئن واقعاً قابل پیش بینی نیست که چه زمانی باشگاه ها باز می شوند و شما می توانید به طور منظم ورزش کنید. راه حل ایده آل و دائمی برای این مشکل این است که یکبار سرمایه گذاری روی تجهیزات خود انجام دهید و سالن بدنسازی خانگی خود را راه اندازی کنید و سفر تناسب اندام خود را در اسرع وقت شروع کنید تا اطمینان حاصل کنید که سلامت شما در شرایط مطلوب است. ورزش منظم هم به بدن و هم به ذهن شما کمک می کند تا در این بیماری همه گیر تناسب اندام بمانید. ورزش با تولید اندورفین بیشتر باعث کاهش اضطراب می شود. فعالیت بدنی منظم به عنوان بهترین بخش حفظ سلامتی و افزایش بهره وری روزانه در حال ظهور است. ورزش و به طور کلی سبک زندگی بهتر درمان و پیشگیری برای بسیاری از بیماری ها ثابت شده است.

ورزش کردن از خانه فواید طولانی مدت دارد. در مورد زمان و مدت زمانی که می خواهید تمرین کنید، انعطاف پذیری مادام العمر خواهید داشت. لازم نیست نگران شلوغی بیش از حد و تمیزی سالن بدنسازی باشید. تمرین در خانه علاوه بر صرفه جویی در زمان، باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. بزرگترین مزیت این است که شما حریم خصوصی دارید و می توانید طبق راحتی خود تمرین کنید. همچنین می توانید سعی کنید اعضای خانواده و دوستان خود را در تمرین با خود درگیر کنید تا هزینه های خود را به دلیل عضویت پرهزینه در باشگاه کاهش دهید. از آنجایی که راه‌اندازی سالن بدنسازی خانگی یک سرمایه‌گذاری یکباره است، باید در مورد همه چیزهایی که می‌خواهید در هنگام خرید تجهیزات برای خود در نظر بگیرید، اطلاعات کسب کنید تا بتوانید بیشترین بهره را از پول خود ببرید. این مقاله شما را راهنمایی می‌کند که چگونه و چه مواردی را در هنگام راه‌اندازی باشگاه ورزشی خود در نظر بگیرید.

شما باید تجهیزات خود را با توجه به فضای موجود در خانه برای هدف تمرین انتخاب کنید. سعی کنید وسایلی را انتخاب کنید که در صورت وجود فضای کمتری در خانه شما قابل تا شدن باشد یا در فضای فشرده نگهداری شود. شما باید ایده روشنی در مورد اهداف بلند مدت خود داشته باشید. آیا می خواهید وزن کم کنید؟ به دست آوردن عضلات؟ یا می خواهید استقامت ایجاد کنید؟ همچنین در نظر بگیرید که از چه تمرین‌هایی بیشتر لذت می‌برید، زیرا نمی‌توانید عادت‌هایی را که از آنها لذت نمی‌برید برای مدت طولانی حفظ کنید.

اگر هدف شما افزایش استقامت است، باید به سراغ تجهیزات کاردیو مانند تردمیل، دوچرخه های ورزشی و الیپتیکال بروید که به عنوان مربی های کراس نیز شناخته می شوند. اگر هدف شما عضله سازی است، باید به سراغ وزنه های آزاد مانند دمبل و کتل بل بروید. اگر به دنبال قدرت کامل بدن هستید، می‌توانید ماشین‌های ورزشی یا چند سالن بدنسازی را برای تمرینات مقاومتی برای همه گروه‌های عضلانی اصلی راه‌اندازی کنید.

بایدها و نبایدهای ساختن باشگاه بدنسازی جدید
 

می توانید در ابتدا با سرمایه گذاری روی تجهیزات مقرون به صرفه شروع کنید و سپس سعی کنید به دنبال تجهیزات همه کاره ای باشید که به شما در انجام انواع تمرینات کمک می کند و از همان برنامه تمرینی خسته نمی شوید. در صورت امکان تجهیزات پیشرفته خریداری کنید تا بتوانید پیشرفت خود را به راحتی پیگیری کنید. شما فقط یک بار قصد خرید تجهیزات را دارید، بنابراین مطمئن شوید که برند سازنده آن شهرت دارد و محصولات بادوام خریداری می کنید. از خرید تجهیزات دست دوم خودداری کنید. هنگام خرید تجهیزات جدید، برای مدت معینی گارانتی دریافت می کنید. برخی از برندها برای برخی از قطعات تجهیزات گارانتی مادام العمر ارائه می دهند. از این رو مطمئن شوید که تجهیزاتی که انتخاب می کنید همه این ویژگی ها را دارد. برخی از تجهیزات کاردیو ظرفیتی معادل کیلوگرم وزن دارند. بنابراین، مطمئن شوید که محصول را مطابق با آن خریداری می کنید.

سعی کنید چگونه آینه ای را در فضای تمرین خود نصب کنید که به اصلاح فرم و تکنیک شما کمک می کند و به شما بازخوردی از وضعیت بدنی شما می دهد که می تواند احتمال آسیب را به حداقل برساند. سالن بدنسازی خانه خود را با محصولات ضروری مانند تشک های یوگا که می تواند برای تمرینات اولیه وزن بدن و همچنین برای تمرین روتین گرم کردن و خنک کردن خود همراه با تمرینات کششی مورد استفاده قرار گیرد، تهیه کنید. همچنین ماشین های توزین تجهیزات ضروری هستند زیرا می توانند به شما کمک کنند تا پیشرفت خود را در سفر کاهش وزن یا افزایش وزن خود پیگیری کنید.


همچنین باید عوامل محیطی فضای تمرین خود را نیز در نظر بگیرید. سعی کنید تجهیزات خود را در فضایی با نور مناسب و تهویه مناسب همراه با برخی از گزینه های سرگرمی مانند سیستم موسیقی تنظیم کنید، این به شما کمک می کند تا با هدایت شما به انجام بهتر کارهای روزمره خود، عملکرد بهتری داشته باشید. این امکانات به شما کمک می کند تا تجربه یک باشگاه ورزشی را در خانه خود بازسازی کنید و با ورزش کردن به تنهایی خسته نخواهید شد. همیشه می‌توانید از دوست تمرین‌کننده‌تان بخواهید که در تمرینات خانگی به شما بپیوندد.

در مورد نحوه استفاده واقعی از یک تجهیزات خاص آگاهی کسب کنید. اگر مبتدی هستید می‌توانید برای مدتی یک مربی شخصی استخدام کنید و تمام تکنیک‌های وضعیت بدنی مناسب را همراه با تکنیک‌های تنفسی بیاموزید. ابتدا یاد بگیرید و تمرین کنید تا آسیب نبینید. بسیاری از برنامه ها و ویدیوها در اینترنت موجود هستند که دانش تناسب اندام را ارائه می دهند، شما می توانید از آنها استفاده کنید، بنابراین دانش اولیه را به دست آورید. فراموش نکنید که از شرکت درخواست نسخه ی نمایشی کنید تا سیستم عامل اصلی آن محصول خاص را یاد بگیرید. در مورد تمیزی و نگهداری تجهیزات خود غفلت یا تعلل نکنید زیرا باعث کاهش دوام محصولات شما می شود.

هر باشگاه ورزشی خانگی یا هر برنامه تناسب اندام برای آن موضوع تنها در صورتی نتیجه خواهد داد که در این زمینه تلاش کنید، بنابراین اگر از تجهیزات خود استفاده نکنید، تمام پول و زمان هدر خواهد رفت، بنابراین سالن بدنسازی خانگی خود را راه اندازی کنید، به طور منظم ورزش کنید و خوب شوید. 

اگر می خواهید بهترین دستگاه بدنسازی را برای خانه خریداری کنید، بهتر است سری به فروشگاه دنیز اسپرت زده و از متخصصان این فروشگاه مشاوره دریافت کنید. متخصصان دنیز اسپرت با توجه به شرایطتان، به شما در خرید بهترین دستگاه بدنسازی و هوازی کمک می کنند.