نمای پوشش ساندویچ پانل

نمای پوشش ساندویچ پانل یکی از عوامل مؤثر در انتخاب و استفاده از این محصولات ساختمانی می باشد. در کنار نقشه و طراحی سازه ها و ساختمان ها باید به معماری سازه و نمای داخلی و خارجی آن نیز توجه داشت. به زیان ساده تر نمای کار به گونه ای امضای سازنده آن به حساب می آید.

تجهیزات و مصالح بسیاری امروزه برای ساخت نمای سازه ها و ساختمان ها به کار می رود و یکی از این تجهیزات پوشش ساندویچ پانل می باشد. ساندویچ پانل ها انواع مختلفی دارند که سبب کاربرد فراوان آن ها در ساخت انواع ساختمان ها و سازه های تجاری، صنعتی و ... شده است.

 

نمای ساندویچ پانل در شهرک های صنعتی

یکی از تاثیرات مثبت نمای ساندویچ پانل به خوبی در شهرک های صنعتی قابل رؤیت و مشاهده می باشد. ایجاد یکپارچگی و نظم بخشیدن به فضای شهرک های صنعتی در حالی که این سازه ها صنعتی و خشک بوده از خسته کنندگی این فضا کاسته است. ساندویچ پانل ها در رنگ ها ، ابعاد و طرح های مختلف برای هر نوع کاربری مناسب هستند. نه تنها برای پوشش دیوار بلکه جهت استفاده به عنوان پوشش سقف کارخانه ها، سالن های تولیدی و ... موجود هستند.

نمای ساندویچ پانل
نمای ساندویچ پانل
نمای ساندویچ پانل

روکش فلزی ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها محصولاتی با ترکیب ساختاری متشکل از ورق های فلزی و آلیاژ های مختلفی می باشد که این ترکیبات در افزایش مقاومت و استحکام ساندویچ پانل تأثیر گذار می باشند. همچنین قیمت مناسب این ورق های فلزی بر تعیین قیمت مناسب ساندویچ پانل مؤثر هستند. از دیگر خصوصیات این ورق ها وزن سبک و انعطاف آن ها می باشد.

 

رایج ترین نوع این ورق ها، ورق فولادی گالوانیزه و ورق فلزی آلومینیوم می باشد. فلز آلومینیوم با توجه به ساختار و ویژگی هایی که دارد در جهان دومین فلز پرکاربرد پس از فلز آهن می باشد. تمامی این ورق های فلزی خصوصیات مشترک و مشابهی دارند و تنها به میزان کمی و در موارد خاصی متفاوت می باشند، به طور مثال آلومینیوم یک فلز رسانا می باشد که در جریانات آتش سوزی حضور این ورق فلزی سبب انفجار نمی شود.

 

ساندویچ پانل دیواری و نمای آن

ساندویچ پانل های دیواری به طور کلی در دو نوع تک ورق و دو ورق ساخته و تولید می شوند، که نوع رو ورق آن ها بیشتر مورد استفاده می باشند. این پوشش های دیواری علاوه بر نمای خارجی سازه در زیبایی نمای داخلی سازه نیز مؤثر می باشد. بیشترین بازخورد این محصول را می توان در سردخانه ها و کارخانجات صنایع غذایی به خوبی مشاهده کرد. این سازه های صنعتی دارای قوانین ساختاری ویژه ای از جمله ایجاد محیطی هم راستا با اصول بهداشت و سلامت می باشد.

ساندویچ پانل ها به خوبی توانسته اند این نیاز را برطرف سازند. زیرا این پوشش ها دارای خصوصیت ضد باکتری و ضد قارچ می باشند، همچنین ساختار این محصولات از ایجاد رطوبت که سبب رشد قارچ ها می شود، جلوگیری می کنند و کاملاً عایق رطوبتی و دما هستند، که مانع از ورود هوای گرم و مرطوب بیرون به داخل سردخانه می شوند.