اصول نصب ساندویچ پانل

امروزه با بالا رفتن سرعت ساخت و ساز ها و محدودیت های زمانی ، با نصب ساندویچ پانل می توان از مدت زمان ساخت سازه های صنعتی ، کاخانجات و کارگاه کاهش داد. این محصول پیشرفته ترین پوشش برای سقف و دیوار ها می باشد که دارای خاصیت عایق بودن ، ضد حریق بودن ، ضد قارچ ،میکروب و باکتری بودن می باشد. در نتیجه انتخاب بسیار مناسبی برای پوشش دیوار ها و سقف است. همچنین نمونه بارز استفاده ساندویچ پانل ها در ساخت سردخانه ها و کارخانه های صنایع غذایی می باشد.

نصب ساندویچ پانل
نصب ساندویچ پانل
نصب ساندویچ پانل

اصول نصب ساندویچ پانل

اولین اصل برای نصب ساندویچ پانل کنترل کردن زیر سازی اسکلت فلزی و اتصالات آن می باشد. زیرا هنگام نصب ساندویچ پانل و اسکلت سازه به یکدیگر متصل می شوند. اتصالات طولی و عرضی برای نصب ساندویچ پانل دیواری و اتصالات پرلین و زد هنگام نصب ساندویچ پانل سقفی حمایت کننده هستند. پس باید توجه داشت برای یک نصب اصولی و صحیح باید زیر سازی کاملا صحیح انجام شود.

دومین اصل هنگام نصب ساندویچ پانل ها فراهم سازی پیچ های مورد استفاده به تعداد لازم می باشد. ممکن است تعدادی پیچ با اندازه های مختلف نیاز باشد. بنابر این از هر نوع پیچ که لازم است باید به تعداد مشخصی تهیه شود.

 

به عنوان سومین اصل برای نصب ساندویچ پانل باید به همپوشانی پانل های همجوار در هنگام نصب اشاره کرد. قرار گرفتن ساندویچ پانل ها چه دیواری و چه سقفی در کنار یکدیگر نیز باید با دقت بالایی انجام شود تا بتوان تأیید کرد که نصب به درستی انجام شده و ایرادی بر آن وارد نباشد.

چهارمین اصلی که باید هنگام نصب ساندویچ پانل به آن توجه داشت استفاده از ابزار های مکمل می باشد. به عنوان مثال استفاده از واشر آب بند برای پیچ ها، استفاده از چسب مخصوص در اتصالات مخصوص و همچنین استفاده از اسپری پلی اورتان در درز های پانل ها ضروری است و باید به آن ها توجه ویژه داشت.