نشانه هایی که با وجودشان باید شغل خود را تغییر دهید

برخی از افراد شغل شان را برای کسب درآمد بیشتر رها می کنند، عده ای دیگر به خاطر یافتن فرصت‌های شغلی بهتر اینکار را می‌کنند، عده ای دیگر نیز جهت راه اندازی کسب و کار شخصی خود اقدام به ترک محل کار فعلی خود می کنند که این بهترین دلیل می باشد. البته اینها تنها بخشی از نشانه ها بود، در واقع دلایل زیادی وجود دارد که کارمندان تصمیم به ترک محل کار خود می گیرند. زندگی کوتاه تر از آن است که هر روز به خاطر برآورده نشدن خواسته هایمان غبطه بخوریم. زندگی بسیار کوتاه تر از آن است که هر روز احساس ناراحتی کنیم. در ادامه به دلایلی می پردازیم که به شما ثابت می کند باید محل کارتان را ترک کنید و به دنبال موقعیت های بهتری باشید.

ایده های شما نادیده گرفته می شود

 هر شخصی ایده هایی دارد و هنگامیکه ایده هایش جدی گرفته شوند، احساس شادی می کند. این احساس که دیگران با ایده های شما همکاری کنند بسیار خوشایند است. اما هنگامیکه این ایده ها نادیده گرفته شده و یا حتی مورد تمسخر قرار گیرند، موجب از بین رفتن انگیزه شما میشود.

Image for post
Image for post

در جمع مورد انتقاد قرار می گیرید

 همه ما به بازخوردهای سازنده احتیاج داریم. همه ما می خواهیم بدانیم چه موقع و چگونه می توانیم عملکرد بهتری داشته باشیم. اما تمام این نکات باید به صورت خصوصی مطرح شوند. زندگی کوتاهتر از آن است که همیشه ازینکه در مقابل دیگران تحقیر شویم ، واهمه داشته باشیم.

Image for post
Image for post

هرگز از شما قدردانی نمی شود

 هر فردی به مورد تحسین قرار گرفتن احتیاج دارد و می خواهد بداند که چه کاری را درست انجام داده است. زندگی کوتاه تر از آن است که با بی خبری از کارهای خوبتان بگذرد.

Image for post
Image for post

احساس بی هدفی می کنید

 هر شخصی این احساس را دوست دارد که بخشی از یک پروژه و هدف بزرگ باشد و نه تنها بر نتایج بلکه بر زندگی دیگران نیز تاثیر زیادی بگذارد. زندگی کوتاهتر از آن است که هر روز کار کنید و این احساس را داشته باشید که به هیچ چیز قابل توجهی دست نیافته اید.

Image for post
Image for post

هیچ ذوقی برای کار کردن ندارید

 هر شغلی فراز و نشیب های خودش را دارد اما باید در کنار آن لحظات خوشی را نیز برای شما داشته باشد. یا جنبه های چالش برانگیز و شرایطی که شما مشتاق باشید این کار را ادامه دهید. زندگی کوتاهتر از آن است همیشه به دنبال فرصتی برای تمام شدن و ترک کارتان باشید.

Image for post
Image for post

آینده ای برای خود نمی بینید

 هر شغلی باید فرد را به مقصد مشخصی مانند ارتقاء، فرصتی برای مسئولیت های بیشتر و بزرگتر، یادگیری چیزهای جدید و یا چالش های متفاوت هدایت کند. فردای شما باید این پتانسیل را داشته باشد که روز بهتر و متفاوت تری از امروز باشد.

Image for post
Image for post

دلزده شده اید

 هر شغلی معایبی دارد و ممکن است پس از کار احساس خستگی کنیم ولی اگر سراسر زندگی شما استرس و خستگی شده است پس شما واقعا دچار دلزدگی شده اید. خستگی فیزیکی، احساسی و ذهنی ناشی از کار می تواند خودش را به شیوه های مختلفی نشان دهد از اضافه وزن گرفته تا بد خوابی یا بی خوابی و حتی زود رنجی در محیط کار!

Image for post
Image for post

قانع شده اید که هیچ راه دیگری بجز ترک محل کارتان ندارید

 این بهترین دلیلی است که به شما ثابت می کند باید از شغل فعلی خود خداحافظی کنید. اگر فکر می کنید هر کاری که می بایست را انجام داده اید و هیچ جای پیشرفت دیگری ندارید، می توانید  محل کار خود را ترک کنید.اگر واقعا مطمئن هستید که خلاقیت، شادی و اهداف تان در جای دیگری به تحقق خواهد پیوست، درنگ نکنید.

Image for post
Image for post