نحوه کسب درآمد از وبلاگ نویسی

راهنماهای زیادی در مورد چگونگی کسب درآمد از وبلاگ نویسی وجود دارد، اما در اینجا چیزی است که این راهنما را از سایریرن متفاوت می کند:

 در این پست، قصد دارم یک مطالعه موردی گام به گام به شما ارائه دهم که دقیقاً چگونه این کار را باید انجام داد.

7 راه برای کسب درآمد وبلاگ نویسی (با مثال!)

  • دوره ها و کارگاه های آنلاین
  • کتاب و کتاب الکترونیکی
  • بازاریابی وابسته
  • تبلیغات
  • صداپیشگی
  • مشاوره/کوچینگ
  • فروش خدمات فریلنسری
Image for post
Image for post

در یک لحظه، من یک چارچوب کلی را به شما نشان خواهم داد که می توانید برای شروع یک وبلاگ سودآور از ابتدا دنبال کنید.

اما ابتدا، بیایید به جزئیات چگونگی ایجاد وبلاگ نویسی با پول واقعی، از جمله نمونه های دنیای واقعی که می توانید مطالعه کنید و از آنها بیاموزید، بپردازیم. در اینجا 7 روش عالی برای کسب درآمد خوب از وبلاگ آورده شده است:

1. دوره ها و کارگاه های آنلاین

 Smart Blogger، بیشتر درآمد خود را از دوره‌ها و کارگاه‌های آنلاین کسب می‌کند. بیش از 1 میلیون دلار در سال - اما با تنها وبلاگ موفقی که این کار را انجام می‌دهد فاصله دارد. اکثر افرادی که از وبلاگ خود درآمد زیادی کسب می کنند، این کار را از طریق دوره های آنلاین انجام می دهند.

طبق گزارش ها، رامیت ستی با مجموعه دوره های ممتاز خود از درآمد سالانه 10 میلیون دلاری عبور کرد:

دوره ها و کارگاه های آنلاین
دوره ها و کارگاه های آنلاین
دوره ها و کارگاه های آنلاین

و این فقط موضوعات تجاری یا متمرکز بر ثروت نیستند که به خوبی کار می کنند. شما می توانید وبلاگ های موفقی را در مورد هر موضوعی یا کسب درآمد از طریق دوره های آنلاین پیدا کنید. به عنوان مثال،  ماریا کیلام طراح داخلی محبوب چندین دوره و کارگاه آموزشی در کاتالوگ خود دارد. دوره‌ها و کارگاه‌های آنلاین می‌توانند پرداخت‌های یک‌باره یا بسته به مدل شما، درآمد مکرر از طریق اشتراک داشته باشند.

ماریا کیلام طراح داخلی محبوب
ماریا کیلام طراح داخلی محبوب
 ماریا کیلام طراح داخلی محبوب

2. کتاب و کتاب الکترونیکی

تعداد کمی از نویسندگان موفقیت وبلاگ نویسی خود را به یک انتشارات بزرگ تبدیل کرده اند. به عنوان مثال، مارک منسون در سال 2015 یک پست وبلاگی به نام هنر ظریف نگفتن ضرب و شتم منتشر کرد. بعداً میلیون ها خواننده، او با هارپر کالینز قرارداد کتابی امضا کرد و تنها در ایالات متحده بیش از 3000000 نسخه فروخت.

مارک منسون - هنر ظریف نگفتن
مارک منسون - هنر ظریف نگفتن
مارک منسون - هنر ظریف نگفتن

کتاب های خود منتشر نیز موفق بوده اند. قابل توجه ترین داستان موفقیت در میان وبلاگ نویسان احتمالاً انتخاب خود اثر جیمز آلتوچر است که اکنون بیش از 500000 نسخه فروخته شده است.

3. بازاریابی وابسته

اگر می‌خواهید جریان‌های درآمدی غیرفعال را از وبلاگ خود ایجاد کنید، یکی از بهترین انتخاب‌ها بازاریابی وابسته است بازاریابی وابسته یعنی پیشنهاد خدمات، محصولات دیجیتال و محصولات فیزیکی سایر شرکت‌ها در ازای دریافت کمیسیون.

در Smart Blogger، سالانه بیش از 100000 دلار از تبلیغات محصولات وابسته درآمد کسب می‌شود که بیشتر آن از توصیه‌های معمولی محصولاتی مانند SiteGround و Elementor  است.

نمونه های بسیار دیگری نیز وجود دارد. به عنوان مثال، جان لی دوما از EOFire در سال گذشته 710835 دلار درآمد داشت. طبق گزارش‌ها، مدرسه عکاسی دیجیتال بیش از 500000 دلار در کمیسیون آمازون از تبلیغات تجهیزات عکاسی درآمد داشته است:

مدرسه عکاسی دیجیتال - شرکت های وابسته به آمازون
مدرسه عکاسی دیجیتال - شرکت های وابسته به آمازون
مدرسه عکاسی دیجیتال - شرکت های وابسته به آمازون

با توجه به بسیاری از شرکت‌هایی که برنامه‌های ارجاعی را برای کمک به انتشار اخبار در مورد محصول یا خدمات خود ارائه می‌دهند، تعداد فرصت‌های مختلف بازاریابی وابسته بسیار زیاد است.

پیوستن به یک شبکه وابسته یکی از راه‌های شروع به بهره‌برداری از این جریان درآمد و شروع به کسب درآمد اضافی از ترافیک ارگانیکی است که به سختی به دست آورده‌اید.

4. تبلیغات

به طور معمول، تبلیغات در سایت به عنوان یک استراتژی کسب درآمد نیست. تقریباً به یک میلیون بازدیدکننده در سال نیاز دارید تا شبکه‌های تبلیغاتی بزرگ شما را جدی بگیرند و بازاریابی وابسته تقریباً همیشه سودآورتر و به همان اندازه منفعل است.

همانطور که گفته شد، کسب درآمد از برخی موارد مانند دستور العمل ها، مد و اخبار از طریق بسیاری از روش های دیگر ذکر شده در اینجا دشوار است و تعداد زیادی بازدید از صفحه را دریافت می کنند. در این صورت، قرار دادن چند بنر تبلیغاتی در سایت شما می تواند به عنوان یک منبع درآمد مکمل منطقی باشد.

برای مثال، در اینجا تصویری از گزارش درآمد سال 2016 از Share the Yummy آورده شده است:

Image for post
Image for post

به طور معمول، شما با پیوستن به یک شبکه تبلیغاتی درآمد کسب می کنید. برای مثال، تقریباً هر کسی می‌تواند به Google AdSense بپیوندد، و بعداً می‌توانید به شبکه‌های انتخابی‌تری مانند Mediavine و AdThrive تبدیل شوید.

5. اجرای سخنرانی

اگر وبلاگ شما شروع به کار کرد و به عنوان یک مرجع در فضای خود شناخته می شوید، ممکن است از تعداد دعوت نامه هایی که برای سخنرانی در کنفرانس ها دریافت می کنید شگفت زده شوید. و به طرز شگفت انگیزی سودآور است. 

گواهی رایان دیس
گواهی رایان دیس
گواهی رایان دیس

6. مشاوره/کوچینگ

در حالی که مطمئناً این کار مناسب همه نیست، انجام کمی مربیگری یا مشاوره یک کار آنلاین است که می تواند زندگی شگفت انگیزی را برای شما به ارمغان بیاورد، حتی زمانی که مخاطبان شما کوچک هستند. 

ماریا کیلام - مشاوره
ماریا کیلام - مشاوره
ماریا کیلام - مشاوره

شما می توانید این کار را تقریبا در هر طاقچه ای انجام دهید. شما فقط باید بدانید که چه کاری انجام می دهید و به ارزشی که به مشتریان ارائه می دهید مطمئن باشید.

7. فروش خدمات فریلنسری

مرحله بعدی مشاوره این است که واقعاً آن را برای آنها انجام دهید.

به طور معمول، شما بیشتر از هر چیز دیگری از طریق فریلنسینگ درآمد کسب خواهید کرد، اما در عین حال پرهزینه ترین و وقت گیرترین است. با توجه به آنچه گفته شد، من دیده ام که وبلاگ نویسان درآمد شش رقمی با بیش از چند هزار خواننده در وبلاگ خود کسب می کنند و اساساً از وبلاگ خود به عنوان مکانیزم اصلی برای جذب مشتری استفاده می کنند.

این بسیار سودآور است، حتی اگر وبلاگ نویسان موفق به انجام آن ادامه دهند. به عنوان مثال، النا کاین به فروش خدمات نویسندگی آزاد خود ادامه می دهد:

النا کاین - خدمات نویسندگی آزاد
النا کاین - خدمات نویسندگی آزاد
النا کاین - خدمات نویسندگی آزاد

اگر نویسنده، طراح، عکاس، برنامه‌نویس یا ارائه‌دهنده خدماتی آزاد هستید که مهارت‌های شما را می‌توان به‌جای حضور حضوری در آنجا به‌صورت دیجیتال فروخت، ممکن است بخواهید از همان روز اول این جریان درآمد را در نظر بگیرید. تنها چیزی که واقعاً برای شروع نیاز دارید یک فرم تماس است تا مشتریان با شما تماس بگیرند.