حقوق کارگر ساده و کارمند در کانادا 

شخصی که در کانادا کار می کند چقدر می تواند درآمد کسب کند؟

فردی که در کانادا کار می کند به طور معمول حدود ۱۲۰،۰۰۰ CAD در سال درآمد دارد. محدوده حقوق از ۳۰۲۰۰ CAD (کمترین میانگین) تا ۵۳۴،۰۰۰ CAD بالاترین میانگین می باشد.

این متوسط حقوق سالانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق و دستمزد بین مشاغل مختلف به شدت متفاوت است.

Image for post
Image for post

محدوده حقوق و دستمزد
حقوق در کانادا از ۳۰۲۰۰ CAD در سال (حداقل حقوق) تا ۵۳۴،۰۰۰ CAD در سال است .

حقوق متوسط
میانگین حقوق ۱۱۲،۰۰۰ CAD در سال است ، به این معنی که نیمی از افراد (۵۰٪) کمتر از ۱۱۲،۰۰۰ CAD درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از ۱۱۲،۰۰۰ CAD درآمد دارند. متوسط نشان دهنده ارزش دستمزد متوسط است.

صدک ها
نزدیک بودن به میانه دو مقدار است: صدک ۲۵ و ۷۵٫ با مطالعه از نمودار توزیع حقوق و دستمزد ، ۲۵٪ از مردم کمتر از ۶۴۲۰۰ CAD درآمد دارند در حالی که ۷۵٪ از آنها بیش از ۶۴۲۰۰ CAD درآمد دارند. همچنین با توجه به نمودار ، ۷۵٪ از مردم کمتر از ۳۰۴،۰۰۰ CAD درآمد دارند در حالی که ۲۵٪ بیش از ۳۰۴،۰۰۰ CAD درآمد دارند.

Image for post
Image for post

مقایسه حقوق با سالها تجربه

حقوق شخص به مرور چگونه پیشرفت می کند؟

سطح تجربه مهمترین عامل در تعیین حقوق است. طبیعتاً هرچه سالها تجربه بالاتر باشد ، دستمزد نیز بالاتر می رود.

به طور کلی ، کارکنانی که از دو تا پنج سال تجربه دارند به طور متوسط ۳۲٪ بیشتر از تازه کارها و دانش آموزان در تمام صنایع و رشته ها درآمد دارند.

Image for post
Image for post

افراد حرفه ای با تجربه بیش از پنج سال به طور متوسط ۳۶ درصد بیشتر از کسانی که پنج سال یا کمتر سابقه کار دارند درآمد کسب می کنند.

با رسیدن به مرز ده سال ، حقوق ۲۱٪ و برای کسانی که از مرز ۱۵ سال عبور کرده اند ۱۴٪ اضافی افزایش می یابد.در نظر داشته باشید که این ارقام فقط به عنوان راهنما ارائه می شوند.

مقایسه حقوق و دستمزد توسط شاخص تحصیلات

سطح تحصیلات چه تاثیری بر حقوق شما دارد؟

همه ما می دانیم که تحصیلات عالی قطعا معادل حقوق بیشتری است ، اما مدرک چقدر می تواند پول بیشتری به درآمد شما اضافه کند؟ ما حقوق حرفه ای ها را در همان سطح مقایسه کردیم اما با مقاطع مختلف دانشگاهی در بسیاری از مشاغل ، یافته های ما در زیر است.

کارگران دارای گواهینامه یا مدرک دیپلم به طور متوسط ۱۷ درصد بیشتر از هم سن و سال های خود که فقط به سطح دبیرستان رسیده اند درآمد دارند.

کارکنانی که لیسانس گرفته اند ۲۴٪ بیشتر از کسانی که فقط موفق به اخذ گواهینامه یا مدرک دیپلم شده اند درآمد دارند.

به افرادی که مدرک کارشناسی ارشد دریافت کرده اند حقوق هایی دریافت می شود که ۲۹ درصد بیشتر از افراد دارای مدرک کارشناسی است.

سرانجام ، دارندگان دکترا در حالی که کار مشابهی را انجام می دهند ، به طور متوسط ۲۳ درصد بیشتر از دارندگان مدرک کارشناسی ارشد درآمد دارند.

Image for post
Image for post

مقایسه حقوق از نظر جنسیت

گرچه جنسیت نباید تاثیری در حقوق و دستمزد داشته باشد ، اما در واقع این تأثیر دارد. پس چه کسی حقوق بیشتری می گیرد: مردان یا زنان؟ کارمندان مرد در کانادا ۵ درصد بیشتر از همکاران زن خود در کل بخش ها درآمد دارند.

Image for post
Image for post

متوسط درصد افزایش سالانه حقوق در کانادا

افزایش حقوق سالانه در کانادا چقدر است؟ چند بار کارمندان حقوق دریافت می کنند؟
کانادا
کارمندان در کانادا اصولا هر ۱۵ ماه یکبار افزایش حقوق ۹ درصدی را مشاهده می کنند.

Image for post
Image for post

منبع : salaryexplorer