توسعه شبکه لینکدین

درک اهمیت توسعه شبکه لینکدین ضروری است چرا که اصلی ترین دلیل در استفاده از رسانه‌های اجتماعی توسط افراد حرفه‌ای و متخصص، پیدا نمودن افراد جدید برای برقراری ارتباط و همچنین افزایش مخاطبین می‌باشد .

کاربران لینکدین می‌توانند با ارسال درخواست دعوت به ارتباط و یا از طرق پذیرفتن درخواست دیگر کاربران، تعداد مخاطبان را افزایش دهند .

در این مقاله روش‌های افزایش تعداد مخاطبان از طریق ارسال درخواست دعوت به ارتباط را خدمت شما ارائه داده‌ام. 

Image for post
Image for post

1. ارسال پیام دعوت به همکاران سابق و فعلی

این روش، یکی از ساده ترین راه‌ها می‌باشد که لینکدین با معرفی و پیشنهاد افرادی که احتمالآ همکار شما می‌باشند، در این امر یاریتان می‌کند. علاوه بر این، با داشتن ایمیل آدرس آنها، می‌توانید پیام دعوت را ارسال نمایید. لازم به ذکر است که اگر پروفایل‌تان بروز رسانی شده باشد، به راحتی می‌توانید ارتباطات خود را گسترش دهید. به بیان دیگر، هر چه شرکتهایی که در آن فعالیت داشته اید را در پروفایل خود ذکر کنید چرا که در امر توسعه پروفایل لینکدین یاریتان خواهد کرد .

2. ارسال پیام دعوت به همکلاسی هایتان

از آنجایی که لینکدین بستر مناسبی برای توسعه روابط حرفه ای و تجاری است، شما می‌توانید با پیدا کردن هم کلاسی‌های سابقتان که به احتمال زیاد در حال حاضر تبدیل به افراد حرفه ای گشته اند موفق به برقداری ارتباط و در نهایت گسترش روابط تجاری خواهید شد.

3. ارسال پیام دعوت به افرادی که از طریق ایمیل در ارتباط می باشید

در این روش، افراد جدید دعوت به عضویت در لینکدین می‌شوند و این شبکه اجتماعی به صورت خودکار تمام ایمیل آدرس‌هایی که دارید را بررسی کرده و پیام دعوت ارسال می‌کند . برخی اوقات‌، افراد با بعضی از شرکت‌ها در ارتباط می باشند که با شناسایی پروفایل لینکدین این شرکت‌ها می‌توانند ارتباطات ویژه و بسیار مهمی را یافته و به توسعه امور تجاری خود با آن ارتباطات بپردازند.

4. ارسال پیام دعوت به تمام عضوهایی که lion می باشند.

Lion همان linked open network است .به بیان دیگر، افرادی که در لینکدین عضو می‌باشند و پروفایل خود را برای ارتباط با دیگر افراد باز گذاشته اند lion نامیده می شوند. این روش انذکی ریسکی محسوب می‌شود زیرا برقرای ارتباط با هر فردی اصلآ صحیح نمی‌باشد از این رو در صورتی که از این خدمات استفاده می‌کنید، در نظر داشته باشید که آنها را به طور کامل بررسی کنید و برخی از آنها حذف نمایید.

5. ارسال پیام دعوت به افرادی که در گروه‌ها عضو می باشند.

گروه‌های ویژه‌ی بسیار در لینکدین موجود می‌باشند که می‌توانید با عضویت در آنها فرصتی را برای ارسال پیام دعوت به افرادی که در آن گروه‌ها عضو هستند را بدست آورید. لازم به ذکر است که پیش از ارسال دعوت به ارتباط، پروفایل اعضای گروه را حتمآبررسی کنید وبا افرادی ارتباط برقرار کنید که ویژکی مشترکی با شما دارند و می‌توانید تجارت و حرفه خود را با همکاری با آن افراد توسعه بخشید.

چگونگی توسعه پروفایل در لینکدین و جذب مخاطبان بیشتر

  • تکمیل پروفایل حرفه ایتان در لینکدین

با تکمیل و بروز رسانی خود، می‌توانید در این بستر دیده شوید و افراد بیشتری را جذب برقراری ارتباط با خود نمایید. تمام اطلاعات تحصیلی و شغلی می بایست ذکر گردد و رزومه کاریتان را با جزئیات کامل در صفحه ی پروفایل قرار دهید.

  • تکمیل پرفایل تحصیلی

 این بخش زیر مجموعه مطلب فوق است ولی آنقدر با اهمیت است که باید تاکید بسیاری به آن باشد. تمام مدارس دانشگاه‌ها کلاس‌ها دوره‌ها و کنفرانس‌هایی که در آن تحصیل نموده و شرکت داشتید را باید ذکر کنید.

  • ذکر lion بودن پروفایلتان

در صورتی که فردی در پروفایل اش ذکر کند که دعوت به ارتباط را می پذیرد موفق به توسعه پروفایل لینکدین خود شده است و هر فردی که از پروفایل بازدید کند و متوجه شود که می‌تواند با صاحب آن پروفایل درارتباط باشد، قطعآ پیام دعوت به ارتباط را ارسال نموده و در صورتیکه زمینه همکاری فراهم باشد می‌تواند حرفه خود را رشد و توسعه دهد. در مقاله زیر قابلیت اضافه کردن ویدئوی معرفی به پروفایل که یکی از قابلیت های جدید لینکدین است معرفی شده است. 

6. ثبت نام در Toplinked.com

با عضویت در سایت مذکور تعداد پیام‌های درخواست بسیاری را دریافت خواهید نمود. افرادی که در این سایت عضو می‌شوند، پروفایلشان را به صورت آزاد می گذارند تا بازدید کنندگان بتوانند به راحتی پیام دعوت به ارتباط را ارسال کنند.

7. ثبت نام در Mylink500

علاوه بر این، عضویت در گروه MYLINK500 می‌تواند تآثیر بسیاری به تعداد پیام‌های درخواست ارتباط بگذارد. با عضویت در این گروه باید اطلاعات خود را همچون آدرس ایمیل ذکر نمایید .