استارتاپ‌هایی که آینده صنعت مراقبت‌های بهداشتی را شکل می دهند

 «ما در چهارمین عصر صنعتی هستیم و این عصر در حال تغییر است که ما چطور بانکداری دیجیتال خود را انجام می دهیم، چگونه فیلم ها را پخش می کنیم. اما مراقبت های بهداشتی هنوز در عصر سوم - یا شاید دوم - عصر صنعتی، با دستگاه‌های فکس و CD-ROM ها گیر کرده است."

به طور خاص، نوآوری‌هایی مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی سرسختانه برای ورود به بخش سلامت کند بوده‌اند. و گام‌های بزرگی که در جمع‌آوری داده‌ها برداشته شده است - پوشیدنی‌هایی که بر موارد حیاتی شما، ردیاب‌های نشانگرهای زیستی صوتی و توالی ژنومی نظارت می‌کنند، تا به حال فقط به چند برنامه کاربردی پرکاربرد و واقعاً مفید منجر شده است.

باب واچر، رئیس دپارتمان پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو و نویسنده کتاب The Digital Doctor، خوشبین است که برخی از این فناوری‌های جدید هنوز هم ممکن است تأثیر قابل توجهی داشته باشند. خواه به عکس‌برداری با اشعه ایکس نگاه می‌کنید، یا سعی می‌کنید پیش‌بینی کنید چند نفر سه‌شنبه آینده به اورژانس مراجعه می‌کنند، یا با دیدن یک بیمار و یادآوری یک تشخیص جایگزین، هوش مصنوعی در تمام انواع بیماری‌ها مفید خواهد بود.او می گوید من فکر می کنم همه چیز به نتیجه می رسد. اما بسیار بیشتر طول می کشد و بسیار ناهموارتر از آن چیزی است که هر کسی پیش بینی می کند.

در اینجا پنج شرکت از ناظران صنعت آورده شده است که می گویند در آن جاده پر از دست انداز، هزینه را کنترل می کنند و آینده مراقبت های بهداشتی را دوباره ترسیم می کنند.

1. Youper

Youper ربات چت مبتنی بر هوش مصنوعی خود را طراحی کرد تا کاربران را در فرآیند درمان شناختی-رفتاری راهنمایی کند که با روانپزشکان از راه دور، مربیان سلامت و یک داروخانه آنلاین تکمیل شده است. ربات چت مانند یک تبادل پیام متنی استاندارد به نظر می رسد و احساس می کند: بیماران در مورد افکار و احساسات خود و هوش مصنوعی صحبت می کنند. همانطور که توسط متخصصان سلامت روان برنامه ریزی شده است، با سؤالات و مشاوره پاسخ می دهد.

خوزه همیلتون، مدیر اجرایی Youper می‌گوید: «بعضی از مردم می‌گویند که چت بات حتی بهتر از صحبت کردن با یک انسان است، زیرا می‌توانید بگویید که واقعاً چه احساسی دارید. ممکن است بگویید: "من 100 درصد احساس عصبانیت می کنم" یا "100 درصد افسرده". و سپس چت ربات شروع به راهنمایی شما به سمت چیزی می کند که این احساس را در شما ایجاد می کند."

Image for post
Image for post

Youper قصد ندارد جای روانپزشکان را بگیرد، بلکه به آنها اجازه می دهد تا با هزینه کمتر بیماران بیشتری را نسبت به قبل ببینند. همیلتون می‌گوید: «ما نمی‌توانیم روان‌پزشکان یا درمانگران را در آزمایشگاه بسازیم، بلکه می‌توانیم فناوری‌هایی را برای تقویت آن‌ها در اختیارشان قرار دهیم». "هدف ما در اینجا این است که یک درمانگر 10 برابر بیشتر از یک ارائه دهنده معمولی بیماران را تحت نظر داشته باشد، زیرا ما یک A.I داریم تا زمانی که درمانگر نیست، آنجا باشیم."

این شرکت که در سال 2016 تاسیس شد، مقر آن در سانفرانسیسکو است و قصد دارد تیم بالینی خود را برای رسیدن به تمام 50 ایالت در ماه آینده گسترش دهد.

2. TytoCare

TytoCare در حال توسعه کیت های تست دیجیتال و چند منظوره برای نظارت بر علائم حیاتی و تشخیص بیماری های رایج است. تجهیزات پزشکی از راه دور TytoCare که در هزاران مدرسه در ایالات متحده مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند معاینه گوش را انجام دهد، به ریتم‌های قلب و ریه گوش دهد و دما را اندازه‌گیری کند و سپس آن داده‌ها را به پزشکان منتقل کند. این دستگاه طوری طراحی شده است که به راحتی توسط بیماران، والدین یا پرسنل پزشکی غیرپزشک قابل استفاده باشد.

Image for post
Image for post

ددی گیلاد، مدیرعامل شرکت می‌گوید: «بیایید واقعی باشیم - ما زندگی‌ها را نجات نمی‌دهیم. "اما ما با آزاردهنده ترین و اساسی ترین تعامل با مراقبت های بهداشتی روبرو هستیم. وقتی نمی دانید چه کاری باید انجام دهید، زمانی که مضطرب یا تحت استرس هستید، می خواهید به فهرستی از گزینه ها دسترسی داشته باشید. امروزه صنعت واقعاً این امکان را ندارد. راه حل خیلی خوبی به شما می دهد.» امتحانات خانگی TytoCare آن منو را بدون نیاز به مراجعه به مطب پزشک ارائه می دهد.

پزشکی از راه دور به این زودی جایگزین پزشکان زنده نخواهد شد، اما فناوری مانند TytoCare فرصتی برای تریاژ امتحانات اولیه، ساکت‌تر نگه داشتن مطب پزشک و کاهش هزینه‌ها برای بیماران را ارائه می‌دهد. این شرکت مستقر در نیویورک که در سال 2012 تأسیس شد، اخیراً دور سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری سری D را بسته است.

3.  Vida Health 


یکی از امیدوارکننده ترین فرصت های مراقبت های بهداشتی، استفاده از الگوریتم ها برای جمع آوری مجموعه داده های عظیم و ارائه آنها به کاربران به روشی مفید و شهودی است. Vida Health مراقبت‌های سرپایی مجازی را برای بیماری‌های مزمن جسمی و روانی ارائه می‌دهد و داده‌هایی را که از دستگاه‌های IoT بیماران جمع‌آوری کرده است برای ارائه رژیم‌های درمانی جامع همگام‌سازی می‌کند. این شرکت راه حل هایی را برای مدیریت و پیشگیری از دیابت، کاهش وزن، کاهش استرس و سلامت خواب ارائه می دهد.

Image for post
Image for post

ویدا هلث که در سال 2014 تأسیس شد، دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو قرار دارد و 188 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. مدیر عامل شرکت استفانی تیلنیوس پس از دیدن اینکه پدرش با چندین بیماری مزمن دست و پنجه نرم می کند، الهام گرفت تا شرکت را راه اندازی کند. او می گوید من نمی‌توانستم تصور کنم که راه‌حلی برای ردیابی تمام داروهای او، استرس، خواب، تغذیه، ورزش و تلاقی بین این شرایط وجود نداشته باشد.»

4. Osso VR

Osso VR از فناوری واقعیت مجازی تعاملی برای شبیه سازی تجربه انجام عمل جراحی بر روی بیماران برای اهداف آموزشی استفاده می کند. بیماران بسیار واقع بین هستند و کاربران می توانند علاوه بر صدها ماژول از پیش تعیین شده، جراحی های آزمایشی خود را طراحی کنند. این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو که در سال 2016 تأسیس شده است، 43 میلیون دلار جمع آوری کرده است و در حال تلاش برای اضافه کردن جراحی های حیوانات مجازی در آینده نزدیک است.

Image for post
Image for post

جاستین باراد، مدیر عامل شرکت می گوید: کارت ویزیت Osso VR، چیزی که ما به آن معروف هستیم، وفاداری به تجربیات ما است. این شرکت می گوید که بزرگترین تیم تصویرسازی پزشکی جهان را در کنسرت با هنرمندان گرافیک از استودیوهای بزرگ هالیوود گرد هم آورده است. جراحی های شبیه سازی شده آنقدر واقع بینانه هستند که محتوای گرافیکی در برخی از پلتفرم های رسانه های اجتماعی را تشکیل می دهند. باراد می‌گوید: «وقتی ویدیوهایی را در یوتیوب قرار می‌دهیم و توسط الگوریتم آن‌ها ممنوع می‌شود، این موضوع را مایه افتخار می‌دانیم.

5. Kintsugi (کینتسوگی)
کینتسوگی از یک الگوریتم یادگیری ماشینی برای تشخیص علائم افسردگی و اضطراب پس از گوش دادن به 20 ثانیه صحبت های یک فرد استفاده می کند. کاربران اپلیکیشن این شرکت در یک رابط ژورنال صوتی صحبت می کنند و با نمودارهایی از سطوح افسردگی و اضطراب خود در طول زمان بازخورد دریافت می کنند.

گریس چانگ، مدیرعامل این شرکت می‌گوید: «این مهم نیست که مردم چه می‌گویند، بلکه نحوه بیان آن‌ها مهم است. "مطالعه و فضای نشانگرهای زیستی صدا از اوایل سال 1920 مورد مطالعه قرار گرفته است. و اکنون، صد سال بعد، پیشرفت در یادگیری ماشینی این امکان را برای ما فراهم کرده است که تقریباً به همان دقت یک روانپزشک دست پیدا کنیم."

Image for post
Image for post

Kintsugi که در سال 2019 تأسیس شد، یکی از بسیاری از شرکت‌های خصوصی است که از داده‌های بزرگ و یادگیری ماشینی برای سرعت بخشیدن و بهبود تشخیص استفاده می‌کند. این استارت‌آپ که دفتر مرکزی آن در برکلی، کالیفرنیا قرار دارد، در ماه آگوست یک دور بودجه 8 میلیون دلاری را بسته و در حال گسترش API خود برای استفاده توسط ارائه‌دهندگان بهداشتی و کارفرمایان منتخب است.