7 مورد از کارهایی که ثروتمندان انجام نمی‌دهند

برای خوب زندگی کردن لازم نیست ثروتمند باشید. شاید این جمله را خیلی از دیگران شنیده باشید اما واقعا این طور نیست. چطور می‌شود بدون ثروت خوب زندگی کرد. منظور از ثروت، میلیونر بودن نیست، منظور داشتن به اندازه‌ای است که شما بتوانید به طور معمولی زندگی کنید. 

یکی از نکاتی که کمتر به آن توجه می‌شود این است که آیا همه ثروتمندان در رفاه و آسایش هستند و اینکه رفتار آنها در زندگی شخصی با داشتن ثروت بسیار چگونه است. بسیاری از افراد ثروتمند وضعیت مالی خوبی دارند اما اغلب آنها روشی را که ما فکر می کنیم دنبال نمی‌کنند. آنها مقرون به صرفه فکر می‌کنند و تمایل دارند فقط آنچه را که توانایی خرید آن را دارند بخرند. آنها همیشه به جای صرف کردن، به دنبال راه هایی برای افزایش درآمد و پس انداز هستند.
 این مقاله یکی از مقالاتی است که  توسط تیم Personal Finance Insider نوشته شده است و بنده مطالعه و ترجمه کردم و دوست داشتم تا برای شما دوستان به اشتراک بگذارم. در این مقاله مواردی مطرح شده است که یک ثروتمند واقعی هرگز انجام نمی دهد. 

Image for post
Image for post

1. اکثر آنها خودروهای لوکس نمی خرند

لینت خلفانی-کاکس، کارشناس امور مالی و نویسنده می گوید: "شخصی که واقعاً چند صد هزار دلار در بانک دارد یا حتی ممکن است یک میلیونر باشد ، قصد دارد با یک ماشین پنج ساله یا یک ماشین 10 ساله رانندگی کند."
استیون جان، کارمند اینسایدر می‌گوید، یک ماشین جدید در ماه اول 10٪ و در سال اول 20٪ از ارزش خود را از دست می دهد. کسی که با پولدار است نمی خواهد این نوع ضرر را متحمل شود.
کسانی که پول خوبی دارند می دانند که بهترین خرید از نوع کالای دست دوم است و با مدتی نگه داشتن همان ماشین می‌توانند پس انداز زیادی داشته باشند.

Image for post
Image for post

2. آنها اتومبیل‌های جدید لیزینگی یا اجاره ای نمی‌خرند

وقتی نوبت به لیزینگ می رسد، خلفانی-کاکس می گوید کسی که از نظر مالی خوب است ، احتمالاً راه دیگری را پیدا می‌کند. لیزینگ شامل پیش پرداخت خواهد بود و اگرچه ممکن است پرداخت ماهانه و پیش پرداخت کمتر باشد، شما هرگز مالک نخواهید شد. اگرچه ممکن است لیزینگ راهی برای طفره رفتن بدهی در کوتاه مدت به نظر برسد ، اما کسانی که پول خوبی دارند ، آن را از منظر دیگری می بینند.
آلن نانا-سینکام ، معاون ابتکارات استراتژیک TrueCar ، به تانزا لودنبک از اینسایدر گفت: "اگر انگیزه شما پایین ترین هزینه بلند مدت باشد ، خرید و  نگه داشتن طولانی تر اتومبیل شما منطقی تر خواهد بود." کسانی که پول خوبی دارند ، احتمالاً کمتر درگیر نیاز به جدیدترین و بهترین ها می شوند ، به این معنی که واقعاً بهترین گزینه برای آنها لیزینگ نخواهد بود.

Image for post
Image for post

3.خانه‌هایی را که توانایی خرید آن را ندارند، نمیخرند

کسانی که ثروتمند هستند، به دنبال هزینه بیشتر از توان مالی خود در یک خانه نیستند و آنها می دانند که بهترین قطعه املاک و مستغلات همان چیزی است که آنها می توانند از عهده تهیه آن برآیند. هالی جانسون، مشارکت کننده در امور داخلی، برای پرداخت اجاره خانه خود تا 40 سالگی پس انداز کرد و او چندین ماه از سال را با صرفه جویی و استفاده از مزایای کارت اعتباری به مسافرت می رود. وقتی نوبت به خرید خانه رسید، او و شوهرش خانه ای به مراتب کوچکتر از آنچه می توانستند برای بازنشستگی پیش از موعد و زندگی بدون رهن خریداری کردند. 

جانسون گفت: "ماشین حساب های مسکن همیشه به ما گفته اند که می توانیم دو برابر ، سه برابر یا بیشتر از هزینه های خود در یک خانه هزینه کنیم." "اما ما همیشه آنها را نادیده گرفته ایم و مسیر خود را تغییر داده ایم."
اگر آنها خانه بزرگتری خریده بودند، "ما هر ماه پول کمتری برای پس انداز و سرمایه گذاری در زمان بازنشستگی پیش از موعد خواهیم داشت. ما همچنین باید بودجه سفر سالانه خود را به شدت مهار کنیم. "

Image for post
Image for post

4- آنها چیزهایی را که نمی‌توانند هزینه آن را پرداخت کنند، با وام خریداری نمی‌کنند

خواه خرید 2000 دلار باشد یا خرید 20 دلاری، کسانی که پولدار هستند، در خریدهایشان سود پرداخت نمی‌کنند. داشتن تعادل و کنترل در استفاده از کارت اعتباری، به معنای این است که هر ماه از شما کسر سود می‌شود و همچنین ارزان نخواهد بود بسیاری از کارت های اعتباری نرخ بهره 25٪ یا بیشتر را دریافت می کنند.
الیزابت آلدریچ ، نویسنده اینسایدر ، در 20 سالگی 10،000 دلار بدهی داشت. اما ، از آن زمان ، او از گذشته خود آموخته است و با پس انداز، همه آنها را در مدت سه سال پرداخت کرد و در مدت شش ماه 20000 دلار پس انداز کرده است.
هنگامی که او به اشتباهات پولی که باعث بدهی وی شده بود نگاه کرد، مانده کارت اعتباری را به عنوان یکی از بزرگترین مسائل ذکر کرد. وی نوشت: "هر ماه مانده ای در کارت اعتباری خود داشتم و سپس آنچه را که می توانستم تا پایان ماه پرداخت می‌کنم." این عادت باعث شد تا او "در 20 سالگی هزاران دلار صرف سود کارت اعتباری کند." در حال حاضر، او هرگز پول را برای بهره خرج نمی‌کند.

Image for post
Image for post

5. آنها کالاهای لوکس بِرَند نمی‌خرند

خلفانی-کاکس می‌گوید: کسانی که پولدار هستند، "کمتر به نام‌های تجاری یا برندها علاقه‌مند هستند." همانطور که Insider’s Hillary Hoffower گزارش می دهد ، "نمایش ثروت دیگر راهی برای نشان دادن ثروت نیست. به ویژه در ایالات متحده ، 1٪ از سال 2007 هزینه کمتری را صرف کالاهای مادی کرده اند. "
به جای اقلام مادی ، این روزها بسیاری از افراد ثروتمند ترجیح می دهند به جای خرید اقلام لوکس، هزینه های شخصی خود را برای حفظ حریم خصوصی ، سلامتی و تناسب اندام اختصاص دهند و در آموزش سرمایه گذاری کنند.

Image for post
Image for post

6. کیفیت را نسبت به کمیت انتخاب می کنند

کسانی که پولدار هستند کمد لباس های خود را با لباس‌های زیاد پر نمی کنند و بسیاری از چیزهای ارزان قیمت خراب را نمی‌خرند. در عوض ، آنها ترجیح می دهند پول خود را برای اقلامی که دوام دارند خرج کنند.
خلفانی-کاکس می گوید: "آنها بیشتر از کمیت به فکر کیفیت هستند.

Image for post
Image for post

7.مراسم مجلل و گران قیمت برگزار نمی کنند

هرکسی که قصد ازدواج دارد می داند که چقدر می تواند هزینه بر باشد. اما کسانی که پولدار هستند هرگز در بهترن روز زندگی  خود پول زیادی خرج نمی‌کنند.
ناتان کلارک از The Millionaire Dojo با استفاده از تکنیک های پس انداز  و سرمایه گذاری، تا 25 سالگی بیش از 100000 دلار پس انداز کرد و او امیدوار است که از نظر مالی مستقل شود و اهدافش را برای میلیونر شدن دنبال کند.
برای او و همسر فعلی اش ، یکی از مواردی که به آنها کمک کرد تا 100000 دلار پس انداز کنند ، عروسی کم هزینه بود. آنها فقط 10،000 دلار در روز ازدواج خود خرج كردند و با جدیت پس انداز كردند.
کلارک نوشت: "در واقع ، تمام هزینه‌های ما برای تزئینات، غذا و کمی برای محل پذیرایی بود. من نمی‌فهمم که چرا مردم فکر می‌کنند باید 50،000 دلار برای یک عروسی هزینه کنند. ترجیح می دهم یک سال با 50،000 دلار به دنیا سفر کنم تا اینکه یک روز آن را خرج کنم. "

Image for post
Image for post