فروش محصول در واتساپ

یکی از بحث های داغ در خصوص کسب و کارهای آنلاین در حال حاضر، بحث فروش محصول در واتس اپ است. چرا فروش واتس اپی تا این حد بورس شده است؟ آیا مزیت و برتری ای وجود دارد؟ آیا می توان فروش را از طریق واتس اپ بیشتر کرد؟ برای اطلاع از پاسخ تمام این سوالات در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.


فروش محصول در واتساپ
فروش محصول در واتساپ
فروش محصول در واتساپ

واتساپ بیزینس

این نام را قطعا تا به حال زیاد شنیده اید. حتما شده که هنگام خرید اینترنتی، یکی از راه های پیشنهادی، ثبت سفارش از طریق واتس اپ است. حتما می دانید در حال حاضر پر استفاده ترین پیام رسان لااقل در ایران، واتساپ است.

همانطور که می بینید، واتس اپ به دلیل پرمخاطب بودن و محبوبیتی که دارد، یک بستر بسیار مناسب ایجاد کرده است برای داشتن یک شعبه واتساپی برای کسب و کار های اینترنتی.

به چند دلیل به شما نشان خواهیم داد که واتس اپ یک انتخاب بسیار هوشمندانه برای برند سازی شما است:

واتس اپ در حال حاضر پر مخاطب ترین پیام رسان در ایران است

در واتساپ هنوز مثل اینستاگرام و تلگرام بازار کسب و کارها داغ نشده در نتیجه رقابت کمتر و پیشرفت بیشتری حاصل می شود.

همواره شما در لیست پیامک ها یا تلگرام خود تعداد زیادی پیام نخوانده دارید که احتمالا هرگز هم خوانده نمی شود. اما در واتس اپ تعداد پیام هایی که خوانده نمی شوند تقریبا صفر است. در نتیجه تبلیغات شما از طریق واتساپ به احتمال بیشتری دیده می شود.

واتس اپ به دلیل الزام داشتن شماره مخاطب، فضای امن و قابل اعتماد تری ایجاد می کند. همین که مشتری می داند یک شماره واتس اپی از شما دارد، کمی اعتمادش بیشتر جلب می شود نسبت که فروشگاه هایی که بی نام و نشان هستند و هیچ امکان پیگیری وجود ندارد.

فضای واتساپ به نحوی است که محیطی صمیمی تری را به ارمغان می آورد. در نتیجه ارتباط با مشتری با لحنی مناسب در واتس اپ احساس نزدیکی بیشتری القا می کند.

واتس اپ امکانات بیزینسی دارد که کار تبلیغات را بسیار راحت تر می کند و شما می توانید با حداقل هزینه، بازدهی بسیار خوبی داشته باشید.

امکانات بیزینسی واتس اپ

همان طور که در بالا گفتیم، در واتس اپ چه توسط خود واتساپ و چه توسط برنامه های دیگر، تغییراتی می توان اعمال کرد که فضای کاری بهتری را برای خود می توان ایجاد کرد. مثلا یکی از این قابلیت ها، امکان استفاده از برودکست واتس اپ است. این امکان به شکل پیشفرض روی خود واتس اپ است که شما می توانید با استفاده از آن پیام آماده خود را برای تعدادی از مخاطبین خود ارسال کنید.

دوتا نکته در خصوص استفاده از برودکست واتس اپ وجود دارد. یکی از آن ها این است که حتما باید شماره افراد را سیو داشته باشید، و مورد بعدی این است که در نسخه معمولی واتس اپ تنها امکان ارسال پیان به 249 نفر وجود دارد و اگر بخواهید برای تعداد بیشتری از افراد پیام بفرستید، باید نسخه کامل واتس اپ را خریداری کنید.

در این مرحله من یک پیشنهاد برای شما دارم و آن هم ارسال پیام انبوه است که بدون محدودیت می توانید برای هر تعداد از مخاطبین خود پیام ارسال کنید. قابلیت ارسال پیام انبوه مربوط به خود واتس اپ نیست اما سایت هایی وجود دارند که این کار را برای شما انجام می دهند و هزینه آن به مراتب خیلی مناسب تر از خرید نسخه کامل واتس اپ خواهد شد.

ارسال پیام انبوه واتساپ، یک امکان تازه و نوین است که کار تبلیغات واتساپی را برای شما آسان می کند.

یکی دیگر از امکانات بیزینسی واتس اپ، درست کردن گروه های یک طرفه با امکان ایجاد قابلیت خرید است. در صورتی که اکانت شما بیزنسی باشد می توانید در گروه های خود تغییرات جالبی را ایجاد کنید. به این صورت که اولا می توانید گروه را مثل کانال تلگرام کنید به طوری که فقط ادمین های پیج امکان ارسال پیام داشته باشند. در ثانی می توانید دسترسی های خرید آنی را فراهم کنید به طوری که وقتی روی گزینه های مختلف کلیک می کنند، پیام های آمادهشما را دریافت کنند. چیزی مانند ربات های تلگرام.

قابلیت دیگر واتس اپ امکان گذاشتن استوری است. با این امکان می توانید فضایی صمیمی با مشتریان خود برقرار کنید.

همه این امکانات به اضافه چاشنی خلاقیت و ابتکار و هوشمندی شما، می تواند تحول عظیمی را در فروش شما به وجود آورد.

اگر سوال و نظری دارید، حتما زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.