راه های خانگی شگفت انگیز درمان درد قفسه سینه

درد قفسه سینه وضعیتی است که در آن فرد احساس ناراحتی یا درد در قفسه سینه می کند. درمان‌های خانگی زیادی برای درد قفسه سینه وجود دارد که به سادگی می‌توان آن‌ها را دنبال کرد و به راحتی در خانه امتحان کرد.

 ناراحتی یا درد در قفسه سینه به عنوان درد قفسه سینه شناخته می شود. عوامل خاصی وجود دارد که می تواند باعث درد در قفسه سینه شود، مانند کشیدگی ماهیچه ها، گاز، اسیدیته بیش از حد، اضطراب، بیماری کیسه صفرا، کاهش خون رسانی به ماهیچه قلب و بیماری هایی مانند ذات الریه یا پلوریت. برخی از علائم رایج درد قفسه سینه عبارتند از تهوع، استفراغ، تعریق، سرگیجه، درد، ضربان قلب نامنظم و تنگی نفس.

درمانهای خانگی

چندین راه حل برای درد قفسه سینه وجود دارد که استفاده از آنها ساده است و امتحان کردن آنها در خانه بدون هیچ گونه خطر عوارض جانبی کاملاً ایمن است. برخی از درمان‌های خانگی محبوب برای درد قفسه سینه که از دیرباز مورد استفاده قرار می‌گیرند و در بسیاری از موارد کاملاً مؤثر بوده‌اند عبارتند از:

1. یکی از موثرترین درمان ها برای درد قفسه سینه استفاده از سیر است. سیر دارای نیاسین، فسفر، تیامین، ریبوفلاوین، کلسیم، آهن و ویتامین C است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک لیوان شیر را بجوشانید و چهار تا پنج حبه سیر به آن اضافه کنید. این شیر را روزانه مصرف کنید تا نتیجه خوبی بگیرید.

2. مدیتیشن به عنوان یکی از موثرترین درمان های خانگی برای درد قفسه سینه در نظر گرفته می شود. تمرین روزانه مدیتیشن به پیشگیری از فشار خون بالا و آرامش سیستم عصبی کمک می کند.

3. آب یونجه نیز برای این بیماری بسیار مفید است. شناخته شده است که مقدار قابل توجهی کلروفیل دارد. به نرم شدن شریان ها و جلوگیری از احتمال درد در قفسه سینه کمک می کند.

4. اگر درد در قفسه سینه به دلیل رفلاکس اسید وجود دارد، آب آلوئه ورا می تواند در تسکین بسیار موثر باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آب آلوئه ورا بنوشید تا سریعا تسکین پیدا کنید.

5. چای ترش می تواند در درمان درد قفسه سینه بسیار مفید باشد. این منبع غنی از مواد معدنی و ویتامین C است. همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی است که به کاهش تجمع چربی در شریان ها کمک می کند. مصرف منظم این چای خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد و به کنترل کلسترول کمک می کند.

6. مصرف روزانه یک قاشق آب ریحان با عسل را با معده خالی عادت کنید. این از بروز بیشتر درد در قفسه سینه جلوگیری می کند.

7. حتی می توانید برای جلوگیری از بروز درد قفسه سینه مصرف روزانه موز، هندوانه و خیار را امتحان کنید.

8. از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید. هر روز از یک رژیم غذایی متعادل و سالم استفاده کنید و برخی تمرینات بدنی سبک را به طور منظم انجام دهید. همه این عوامل می تواند برای جلوگیری از درد در قفسه سینه بسیار مفید باشد.

9. مقداری برگ تولسی بردارید و له کنید. حالا آب تولسی را بگیرید و با معده خالی با عسل میل کنید. استفاده روزانه از این درمان خانگی برای درمان درد قفسه سینه کاملاً مفید است.

10. آب نارگیل نیز برای این بیماری بسیار مفید است. می توانید آن را به طور منظم بنوشید.

11. مصرف هر روز زنجبیل و لیموترش را به یک عادت روزانه تبدیل کنید. می توانید آب آنها را بنوشید یا در غذای معمولی خود اضافه کنید.