میکرونیدلینگ چیست و چه مزایا و عوارضی دارد؟

اگر تحقیقات میکرونیدلینگ خود را با یک جستجوی تصویر اینستاگرام یا گوگل آغاز کنید، احتمالا ً می ترسید. عکس ها هشدار دهنده هستند که به این دلیل است که روش شامل سوراخ کردن پوست با سوزن های کوچک است. چسبیدن یک دسته سوزن به صورت شما ممکن است مانند یک ایده خوب به نظر نمی رسد، اما این فرایند مجموعه ای از واکنش جوان سازی است که برگ بسیاری از به دنبال دارد. برای خواندن مطالب بیشتر و تخصصی تر می توانید به سایت شانار اسکین مراجعه فرمایید.

Image for post
Image for post

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یک عمل آرایشی و بهداشتی است که برای درمان تعدادی از مسائل پوستی استفاده می شود. بیش از ۲۰ سال است که به نوعی، شکل یا فرم تمرین می شود. با تکامل تجهیزات و تکنیک ها، میکرونیدلینگ در درون شیوه های مراقبت از پوست شایع تر شده است. ممکن است شنیده اید که میکرو سوزن سوزنی که از آن به عنوان درمان القای کلاژن، سوزن زدن پوست، یا القای کلاژن پوستی نام می برد، نام می برد.

ایده این است که برای بهبود راه پوست به نظر می رسد و احساس می کند. میکرونیدلینگ می تواند به این نگرانی ها کمک کند:

زخم آکنه

خطوط ریز

چروک

هیپرپیگمانتاسیون و لکه های خورشید

کشش از دست رفته

بافت های ناهموار پوست

Image for post
Image for post

مزایای میکرونیدلینگ

سود اصلی افزایش تولید کلاژن است؛ به گزارش کلینیک کلیولند، کلاژن با چین و چروک مبارزه می کند، و سطح کلاژن به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. هر مداخله ای که افزایش سنتز کلاژن را تشویق کند، می تواند پوست را نگاه کند و جوان تر عمل کند. مطالعه ای که در اوت ۲۰۱۸ در مجله پوست بالینی و زیبایی شناختی منتشر شد، شرکت کنندگان در مطالعه چهار جلسه میکروسوزن را یک ماه از هم جدا کرده بودند. پس از درمان نهایی، آنها شاهد پیشرفت های قابل توجهی به خطوط، چین و چروک، بافت پوست، و لکسی پوست بودند.

بر اساس مطالعه مجله آنلاین پوست هند در ژوئیه-اوت ۲۰۱۶، میکرونیدلینگ همچنین می تواند به درمان زخم آکنه کمک کند زیرا سوزن ها می توانند بافت زخم سخت شده را بشکنند و آن را به بازسازی تشویق کنند. مطالعه ای که در شماره ژوئیه و سپتامبر ۲۰۱۹ مجله کالج پزشکی ایوب منتشر شد، ابوت آباد به بررسی تأثیر چهار جلسه میکرونیدن بر ۵۰ نفر مبتلا به زخم آکنه انجام داد. پس از دو ماه، همه پیشرفت هایی را دیدند، مهم نیست که زخم ها چقدر شدید با آن شروع شوند.

عوارض جانبی میکرونیدلینگ

با توجه به مارس 2017 مطالعه جراحی Dermatologic, برخی از قرمزی و یا سوزش خفیف می تواند در چند روز اول ظاهر می شود - که فقط بهبود پوست. قرمزی باید ظرف سه روز از بین برود. شما همچنین ممکن است متوجه شوید که پوست شما احساس تنگی، متورم، خشک، یا حساس به لمس در روزهای بلافاصله پس از درمان می کند، یا ممکن است در عرض هفته پولک بزند.

Image for post
Image for post

به گزارش مرکز زیبایی شناسی Emory، میکروسوزن به طور کلی بی خطر و موثر است، اما برای افرادی که در یک سال گذشته تشعشعات مصرف می کنند یا تابش داشته اند، باردار هستند، بیماری پوستی دارند، یا سابقه زخم یا بهبود ضعیف زخم دارند، توصیه نمی شود. افراد مبتلا به عفونت های فعال یا زخم های باز باید صبر کنند تا قبل از تلاش پوستشان بهبود پیدا کند.