بهترین راهنمای مراقبت از پوست

مراقبت از پوست چیست و چرا اهمیت دارد؟

مراقبت از پوست نوعی مراقبت از زیبایی است که شامل استفاده از محصولات و درمان هایی برای پاکسازی، لایه برداری، مرطوب کردن، درمان و محافظت از پوست است.

روتین مراقبت از پوست مجموعه ای از مراحل مراقبت از پوست است که برای حفظ سلامت و ظاهر پوست باید رعایت شود. یک روال مراقبت از پوست سالم می تواند به پیشگیری یا کاهش بروز جوش های آکنه، جوش های سرسیاه، چین و چروک، آسیب های ناشی از نور خورشید و سایر مشکلات کمک کند.

Image for post
Image for post

مراقبت از پوست اصطلاحی است که به اقدامات پیشگیری و درمان بیماری های پوستی اشاره دارد. مهم است زیرا به حفظ پوست سالم و درخشان کمک می کند.

پوست سالم و درخشان نشانه سلامت و زیبایی است. پوست سالم را می توان با پیروی از یک روال مراقبت از پوست به دست آورد که شامل پاکسازی، مرطوب کردن، لایه برداری، تونینگ و استفاده از ضد آفتاب یا سایر درمان های موضعی است.

محصولات زیادی در بازار وجود دارد که می توانند به این هدف کمک کنند مانند پاک کننده ها، مرطوب کننده ها، لایه بردارها، تونرها و غیره. برای دیدن تمامی محصولات مراقبت از پوست و بررسی دقیق هرکدام می توانید به سایت شانار اسکین مراجعه فرمایید.

Image for post
Image for post

مراحل مراقبت از پوست

مرحله 1: لایه برداری پوست برای از بین بردن سلول های مرده و درمان آکنه

لایه برداری پوست یک مرحله بسیار مهم در درمان آکنه است.

اولین مرحله درمان آکنه باید لایه برداری باشد. لایه‌برداری سلول‌های مرده پوست را که می‌توانند منافذ را مسدود کرده و منجر به ایجاد جوش‌های بیشتر شوند، از بین می‌برد. همچنین منافذ را باز می کند و چربی اضافی، آلودگی و باکتری ها را از روی پوست پاک می کند.

Image for post
Image for post

بهترین کرم لایه بردار برای آکنه، کرمی است که حاوی اسید سالیسیلیک یا اسید گلیکولیک باشد که به پاکسازی سلول های مرده و باز شدن منافذ کمک می کند.

مرحله 2: برای جلوگیری از خشکی پوست خود را با کرم ها و لوسیون ها مرطوب کنید

لوسیون مرطوب کننده محصولی است که برای جلوگیری از خشکی پوست استفاده می شود. می توان آن را قبل، در حین و یا بعد از قرار گرفتن در معرض آفتاب استفاده کرد.

لوسیون مرطوب کننده را می توان قبل یا بعد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید استفاده کرد و این باعث محافظت در برابر اشعه UV و گرما می شود. همچنین برای افرادی که در آب و هوای سرد زندگی می کنند استفاده از لوسیون مرطوب کننده به دلیل رطوبت کم و شرایط آب و هوای سرد بسیار مهم است.

Image for post
Image for post

مرحله 3: هر روز از کرم ضد آفتاب برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش و اثرات پیری نور خورشید استفاده کنید

این مهم ترین گام برای محافظت از پوست شما در برابر اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش است. خورشید انواع مختلفی از اشعه ماوراء بنفش (UV) را ساطع می کند که بر اساس طول موج آنها طبقه بندی می شوند.

اشعه های خورشید سد محافظ طبیعی پوست را می شکنند و اجازه می دهند رطوبت از آن خارج شود و منجر به خشکی و چین و چروک شود.

Image for post
Image for post

لوسیون یا کرم ضد آفتاب مانع از نفوذ این اشعه های مضر UV به پوست می شود که می تواند به جلوگیری از پیری زودرس و سرطان پوست کمک کند.

استفاده از کرم ضدآفتاب برای افرادی که در ساعات روشنایی روز در بیرون از خانه هستند، به ویژه نوزادان زیر 6 ماه ضروری است زیرا اگر در اوایل زندگی از نور خورشید محافظت نشوند، در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست هستند.

Image for post
Image for post