کاربردهای مختلف تراکتور

از آغاز صنعتی شدن، تقاضا برای تراکتور هر روز در حال افزایش است. تراکتورها به طرق مختلف در خدمت ما بوده اند. بخش عمده ای از تراکتورها در مزارع یا کارهای مربوط به کشاورزی مانند خاک ورزی، کاشت، شخم زدن، برداشت و کشت محصولات استفاده می شود. در همین راستا تراکتورها کارهای سنگین دیگری را انجام می دهند که مربوط به کشاورزی نیست. در زیر به کاربردهای مختلف تراکتور پرداخته شده است.

کشت: هدف اصلی تراکتورها کشت و پرورش محصولات زراعی در مزارع با استفاده از کولتیواتور، روتاواتور، شخم زن، تیلر، نشاکار، تراز کننده، دروگر و غیره است که با تراکتورهایی در اندازه های مختلف قابل استفاده است. تراکتورها با انجام خودکار کارهای دستی کار را آسان می کنند.

Image for post
Image for post

محوطه سازی: همانطور که همه ما می دانیم که لایه اوزون با سرعتی بسیار زیاد در حال تخریب است. تراکتورها به مجسمه سازی زمین، تسطیح تپه ها، ساختن حوضچه های کوچک با تیغه کمک می کنند. تراکتورهای دارای غلتک های سنگی با فشار دادن سنگ ها به داخل زمین به تسطیح زمین کمک می کنند.

پاکسازی زمین: برای پاکسازی زمین از تراکتور نیز استفاده می شود. با حذف سطل زباله، جابجایی سنگ، حذف درختان خشکیده، نظافت و ... سطح را تمیز می کند. برای انجام کارهای نظافت زمین در کنار تراکتور به وسایل دیگری نیز نیاز است. آنها همچنین قادر به حذف علف های وحشی هستند.

مدیریت دام: در این عصر مدرن، مدیریت دام تنها به واسطه تراکتورها آسان و ممکن شده است. تراکتور به پخش آسان خوراک به هر حیوان در یک مقدار ثابت کمک می کند. همچنین از تراکتور برای جابجایی دام ها از مکانی به مکان دیگر با کمک تریلر استفاده می شود.

برف را بردارید: تراکتورها نیز در حذف برف بسیار مفید هستند. از تراکتورها برای از بین بردن برف با افزودن تیغه در قسمت جلویی تراکتور و لودر در قسمت عقب استفاده می شود. برای برف زدایی از تراکتور استفاده می شود زیرا ابزار قدرتمندی است.

چمن زنی: از تراکتور برای اصلاح چمن های بزرگ، چوب های گلف، استادیوم ها، پارک ها و غیره استفاده می شود. ماشین های چمن زنی وجود دارند که برای بریدن چمن باید به تراکتور متصل شوند. اندازه های مختلف تراکتور و ماشین چمن زنی برای اندازه های مختلف کرت استفاده می شود. معمولاً اندازه ماشین های چمن زنی از 4 فوت تا 9 فوت متغیر است.

Image for post
Image for post

بلای طبیعی: وقتی بلای طبیعی رخ می دهد فقط تراکتور به کمک می آید زیرا قدرت بالایی دارد که نمی گذارد جایی متوقف شود. در ارتباط با قدرت بالا، دارای چرخ های بزرگ و فاصله زیاد از جاده است که به عبور از تمام موانع کمک می کند. جاهایی هست که جز تراکتور هیچ چیز دیگری نمی تواند به آنجا برود.

کار ساخت و ساز: دیدن یک کارگاه ساختمانی که به تراکتور نیاز ندارد بسیار دشوار است. وقتی صحبت از جابجایی بارهای سنگین در کارگاه های ساختمانی یا آوردن مواد خام به آنجا می شود، مردم روی تراکتور حساب می کنند. آنها نه تنها راحت هستند بلکه هزینه کمتری نیز دارند.

جابجایی اشیاء سنگین: هنگام جابجایی اجسام سنگین، ما به ماشین‌های بزرگ نیاز داریم، زیرا حمل آن اجسام سنگین برای افراد بسیار دشوار است. لودرهای نصب شده در قسمت جلویی تراکتور می توانند کار حمل وسایل سنگین را از یک مکان به مکان دیگر آسان کنند.

پشتیبان اضطراری: تراکتور ماشین آلات چند منظوره است، می توان از آن به عنوان یک مجموعه ژنراتور برای تامین برق استفاده کرد، می توان از آن به عنوان خاک بردار استفاده کرد، می توان از آن برای حمل کالا با افزودن یک تریلر به آن استفاده کرد و همچنین می توان از آن برای حمل استفاده کرد. مسافران به طور خلاصه، می تواند کارهای زیادی را انجام دهد و می تواند به عنوان یک ماشین پشتیبان استفاده شود.

در خلاصه می توان چنین استنباط کرد که تراکتور مزایای زیادی دارد و می توان از آن برای انجام کارهای مختلف استفاده کرد. از این رو، تراکتورها در هند نه تنها برای انجام کارهای کشاورزی بلکه کارهای سنگین نیز مورد استفاده قرار می گرفتند. تراکتورهای کارتار طیف وسیعی از تراکتورها را برای پاسخگویی به نیازهای یک نفر دارد. تراکتور کارتار یک راه حل برای بسیاری از مشکلات مختلف است.