تاریخچه فرگوسن

هنری فرگوسن

هنری جورج "هری" فرگوسن مهندس و مخترع بریتانیایی متولد ایرلند بود که به خاطر توسعه تراکتور کشاورزی مدرن شناخته می شود. او اولین مرد ایرلندی بود که هواپیمای خودش را ساخت و پرواز کرد. فرگوسن همچنین اولین خودروی چهار چرخ درایو فرمول یک به نام فرگوسن پی۹۹ را ساخت. برای خرید با کیفبت ترین قطعات فرگوسن با قیمت مناسب به فروشگاه سیسال سر بزنید.

Image for post
Image for post

کارخانه فرگوسن

در سال ۱۹۱۱ او شرکتی را تأسیس کرد که شامل خرده فروشی تراکتور بود. فرگوسن ضعف داشتن تراکتور و شخم زدن را به عنوان واحدهای جداگانه به رسمیت شناخت. 'سیستم فرگوسن' در طول یک دوره ۳۰ ساله توسعه یافت و یک سیستم کنترل خودکار است که هم اکنون تقریباً توسط تمام تولیدکنندگان تراکتور در سراسر جهان به کار گرفته می شود.

Image for post
Image for post

در طول دهه ۱۹۳۰ اولین تراکتورهای فرگوسن توسط شرکت دیوید براون ساخته شدند. یک تراکتور نمونه اولیه سیستم فرگوسن معروف به سیاه فرگوسن برای توسعه فنی بیشتر و نشان دادن به تولیدکنندگان بالقوه ساخته شد. این تراکتور، مدل فرگوسن 'A'، سیستم کنترل هیدرولیکی 'سمت مکش' هری فرگوسن را در خود جای داد. ترکیب ضربه سه امتیازی فرگوسن، با دریچه 'کنترل سمت مکش' او کلید موفقیت تمام تراکتورهای بعدی فرگوسن و بعدها مسی فرگوسن 'سیستم فرگوسن' است.

Image for post
Image for post

به منظور دریافت تولید حجم با کاهش هزینه های فرگوسن در سال ۱۹۳۸ با هنری فورد ملاقات کرد و "توافق دست دادن" بدنام صورت گرفت - نوآوری های فرگوسن توسط هنری فورد تولید خواهد شد. با این حال ماشین های فرگوسن آنطور که توافق شد در داگنهام تولید نشدند. نوه فورد بدون تولید ماشین آلات برای فرگوسن به استفاده از اختراعات ثبت شده فرگوسن ادامه داد که منجر به طرح دعوی شد. تا سال ۱۹۵۲ بیشتر پتنت های قابل توجه منقضی شده بودند و هنری فورد دوم به همراه بقیه جهان می توانستند از اختراعات فرگوسن استفاده کنند. یک سال بعد فرگوسن با مسی هریس ادغام شد تا شرکت مسی-هریس-فرگوسن شود که بعدها مسی فرگوسن شد. هری فرگوسن تا سال ۱۹۵۷ رئیس مسی هریس فرگوسن باقی ماند.

Image for post
Image for post

یکی از موفق ترین طرح های فرگوسن TE20 فرگوسن (نام برگرفته از تراکتور، انگلستان ۲۰ اسب بخار.) بود که معمولاً با نام فرگی خاکستری کوچک -یک ماشین سبک وزن شناخته می شود که امروزه هنوز مورد پسند علاقه مندان است. تراکتورهای TE و TO 20 آنقدر انقلابی بودند که فرگوسن یک مدرسه آموزشی برای فروشندگان، فروشندگان، مهندسان و کشاورزان راه اندازی کرد تا یاد بگیرند تراکتورها چگونه عمل می کنند.

Image for post
Image for post