آشنایی با تاریخچه تراکتور کشاورزی 

تراکتور کشاورزی وسیله نقلیه موتوری است که برای کشیدن یا هل دادن ماشین آلات کشاورزی یا تریلرها طراحی شده است. اولین ادوات مزرعه ای با نیرو در اوایل قرن نوزدهم موتورهای قابل حمل بودند - موتورهای بخار روی چرخ هایی که می توانستند برای به حرکت درآوردن ماشین آلات مزرعه مکانیکی با استفاده از یک تسمه انعطاف پذیر استفاده شوند. امروزه اکثر تراکتورهای کشاورزی دیزلی هستند. اولین تراکتور دیزلی در ایالات متحده در سال 1918 توسط آرتور کلاب ساخته شد.

واژه تراکتور اولین بار در سال 1916 توسط چارلز هولت از C.L. بهترین شرکت کششی گاز. هولت اختراع خود را در مزرعه خانواده‌اش در کالیفرنیا آزمایش کرد و آن‌قدر موفق شد که به زودی تولید Holt 75 را آغاز کرد که اقتباسی از طراحی موتور کششی بخار بود. تا سال 1918، هولت بیش از 500 تراکتور، عمدتاً به کشاورزان ساحل غربی فروخته بود.

Image for post
Image for post

تاریخچه تراکتور کشاورزی

تراکتور کشاورزی تاریخچه ای طولانی و باستانی دارد که به روزهای اولیه خودروسازی بازمی گردد. این تراکتور که در اواخر قرن نوزدهم اختراع شد، در اصل برای کمک به کشاورزان در کارهای سنگین شخم زدن و شخم زدن مزارع طراحی شده بود. امروزه تراکتورها تجهیزات ضروری در مزارع در سرتاسر جهان هستند که به کشاورزان در هر کاری از کاشت و برداشت تا حمل و نقل محصولات و دام کمک می کنند.

در حالی که اولین تراکتورها با موتورهای بخار کار می کردند، تراکتورهای امروزی عمدتاً با موتورهای دیزلی کار می کنند. تراکتورها از زمان اختراع خود راه طولانی را پیموده‌اند، با مدل‌ها و انواع مختلفی که اکنون برای برآوردن نیازهای هر مزرعه‌ای در دسترس هستند. از مدل‌های کوچک کوچک گرفته تا ماشین‌های کشاورزی بزرگ، یک تراکتور وجود دارد که می‌تواند هر کاری را در مزرعه شما انجام دهد.

استفاده از تراکتور کشاورزی

تراکتور کشاورزی ماشینی است که ماشین آلات یا ادوات کشاورزی مانند گاوآهن، هارو و سایر تجهیزات مورد استفاده در کشاورزی را می کشد یا هل می دهد. تراکتور همچنین برای حمل محصولات و مواد مزرعه مانند یونجه و حصار استفاده می شود. اولین تراکتورها با موتور بخار کار می کردند، اما امروزه با موتورهای احتراق داخلی کار می کنند.

تراکتورها از اوایل قرن بیستم جایگزین حیوانات بارکش در بسیاری از مزارع شده اند. آنها در کشیدن و هل دادن بارهای سنگین در فواصل طولانی کارآمدتر از حیوانات هستند. تراکتورها می توانند ساعت های بیشتری نسبت به حیوانات کار کنند و می توانند برای کارهایی مانند خاک ورزی، کاشت محصولات و برداشت استفاده شوند.

امروزه انواع مختلفی از تراکتورها بسته به اندازه و نیاز مزرعه در اختیار کشاورزان قرار می گیرد. مزارع کوچک ممکن است فقط به یک یا دو تراکتور نیاز داشته باشند، در حالی که مزارع بزرگ تجاری می توانند صدها تراکتور داشته باشند.

Image for post
Image for post

مزایای تراکتور کشاورزی

تراکتورهای کشاورزی دارای مزایای مختلفی هستند که آنها را به ابزاری ضروری برای کشاورزان و سایر کارگران کشاورزی تبدیل می کند. یکی از مزیت های اصلی تراکتورهای کشاورزی این است که می توانند بارهای بزرگ را یدک بکشند یا حمل کنند که می تواند در حمل و نقل تجهیزات یا لوازم کشاورزی بسیار مفید باشد. مزیت دیگر تراکتورهای کشاورزی این است که کارکرد و نگهداری آنها نسبتاً ارزان است که به کاهش هزینه ها برای کشاورزان کمک می کند. در نهایت، تراکتورهای کشاورزی بسیار تطبیق پذیر هستند و می توانند به طیف گسترده ای از اتصالات برای انجام کارهای مختلف در مزرعه مانند شخم زدن، خاک ورزی یا کاشت مجهز شوند.

نتیجه گیری

تراکتور کشاورزی وسیله نقلیه‌ای است که به‌طور خاص برای انجام نیروی کششی بالا در سرعت‌های آهسته و به منظور حمل ادوات کشاورزی طراحی شده است.

تفاوت اصلی بین تراکتورهای کشاورزی و سایر انواع تراکتور سرعت بسیار پایین تر آنها در زمین است. تراکتورهای کشاورزی معمولا بین یک تا چهار دنده دارند و می توانند سرعتی بین 1.5-25 کیلومتر در ساعت (0.9-15 مایل در ساعت) داشته باشند. این محدوده سرعت پایین به دلیل نیاز به گشتاور زیاد در سرعت های پایین هنگام کار با ادوات کشاورزی مانند گاوآهن و هارو است.

اولین تراکتور کشاورزی با نیروی بخار در سال 1859 توسط جان فاولر ساخته شد. در سال 1913، هری فرگوسن اختراع اتصال سه نقطه ای را به ثبت رساند، که همچنان یک ویژگی استاندارد در اکثر تراکتورهای کشاورزی مدرن است.