ویژگی های یک متخصص ارتودنسی چیست؟

درمان توسط یک متخصص ارتودنسی کمک زیادی به اصلاح و التیام ناهنجاری های دندانی فک می کند. متخصص با تشخیص صحیح و انتخاب دقیق روش های ارتودنسی از نامنظم بودن دندان های فک پیشگیری و درمان می کند.

برای تشخیص صحیح و انتخاب بهترین نوع درمان دندانپزشکی، متخصص باید از دانش و دانش علمی کافی برخوردار باشد که کاملاً به سطح آموزش علمی وی بستگی دارد.

دندان های کج، شلوغی و شلوغی دندان ها، جلوی فک بالا یا پایین، شکاف لب یا کام، وجود فضای خالی بین دندان ها در قدامی فک بالا و پایین، دندان های بلند و کوتاه، کوچکی فک و همپوشانی دندان ها یکی از وظایف ارتودنتیست است که اصلاح دندان ها می باشد.

متخصص ارتودنسی
متخصص ارتودنسی
متخصص ارتودنسی

اما این اشتباه است، مطمئنا این دو تخصص شباهت هایی دارند. شباهت اصلی دندانپزشک و ارتودنتیست این است که هر دو بر مراقبت از سلامت دهان تمرکز می کنند و متخصص هستند، اما با روش های متفاوت.

اما تفاوت اصلی آنها در این است که همه متخصصان ارتودنسی دندانپزشک هستند اما تعداد کمی از دندانپزشکان ارتودنتیست یا ارتودنتیست هستند.

یکی از اولین ویژگی های متخصص ارتودنسی، مهارت های ارتباطی خوبی است که شما با مشتریان خود دارید. دندانپزشک باید سعی کند با رفتار دوستانه و صحبت با بیماران احساس راحتی کند. هر گونه دستکاری روی دندان یا فک مطمئناً در بیشتر افراد باعث ترس می شود. وظیفه انسانی متخصص ارتودنسی ایجاد همدلی در برخورد با بیماران برای ایجاد محیطی آرام است.

عوامل موثر برای متخصص شدن دندانپزشک

دومین ویژگی متخصص ارتودنسی استفاده از به روزترین تکنولوژی ها و روش های روز دنیاست. شما باید به جزئیات توجه کنید. هنگام نصب دندان مصنوعی باید بسیار دقیق عمل کنید. برای اینکه دندان به طور موثر و صحیح ترمیم شود، باید شرایط عالی باشد. سومین ویژگی یک متخصص ارتودنسی خلاقیت اوست. متخصصی که فاقد خلاقیت است، اگر راه حل های درمانی موثری ارائه نکند، ممکن است در برخی موارد نتواند روند درمانی بیمار را کامل کند.

بهترین متخصص ارتودنسی در تهران
بهترین متخصص ارتودنسی در تهران
بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

پس از گذراندن یک دوره سه یا چهار ساله، دندانپزشک گواهی تخصص ارتودنسی خود را دریافت می کند. در نتیجه درمان تخصصی ارتودنسی که بیشتر جزء درمان های ثابت است باید توسط متخصص ارتودنسی انجام شود و متخصص ارتودنسی غیرمتخصص یعنی دندانپزشک عمومی توان علمی و تخصص لارم را ندارد.

چهارمین ویژگی متخصص دندانپزشکی قابل اعتماد بودن است که به رفع اضطراب و استرس بیمار و افزایش اعتماد به نفس کمک می کند.

پنجمین ویژگی یک متخصص، نظرات مشتریان است. بیمار باید نظرات مشتری را تجزیه و تحلیل کند. اگر اکثر افراد از خدمات ارتودنتیست رضایت داشته باشند، قطعاً انتظارات بیمار برآورده خواهد شد. اما اگر بیشتر نظرات منفی بود، این یک هشدار برای دندانپزشک است.

متخصص ارتودنسی می تواند دندان های ناهموار و کج، شلوغی و شلوغی دندان ها، جلو آمدن بیش از حد فک بالا یا پایین، شکاف کام یا شکاف کام، وجود فضای زیاد بین دندان ها در فک بالا و پایین در جلو را تشخیص دهد. دندان های خیلی بلند و کوتاه، فک بالا و پایین خیلی کوچک و روی هم قرار گرفتن دندان ها از جمله وظایف ارتودنتیست مسئول اصلاح دندان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از متخصص ارتودنسی به وب سایت سیمادنت کلینیک https://simadentclinic.com/مراجعه کنید.