دندانپزشک اطفال (کودکان) چه کسی است؟

 

دندانپزشک اطفال
دندانپزشک اطفال
دندانپزشک اطفال

دندانپزشک اطفال یکی از تخصص های دندانپزشکی است که به طور خاص به سلامت دهان و دندان کودکان و نوجوانان می پردازد.

پزشکان متخصص در این زمینه برای کسب مهارت های لازم برای درمان مشکلات دهان و دندان کودکان، آموزش های تخصصی سه ساله در دندانپزشکی کودکان را انجام می دهند.

موسسات مشهور جهانی مانند آکادمی دندانپزشکی کودکان آمریکا (AAPD) توصیه می کنند که اولین ویزیت دندانپزشکی نوزاد شش ماه پس از رویش اولین دندان یا در یک سالگی با ارجاع به دندانپزشک کودکان باشد.

دندانپزشک اطفال به والدین می آموزد که چگونه دندان های نوزادان خود را تمیز کنند، مسواک بزنند و نخ دندان بکشند. آنها همچنین به والدین توصیه هایی در مورد تغذیه صحیح و مصرف برخی داروها مانند قطره آهن و توصیه هایی در مورد عادات دوران کودکی مانند استفاده از پستانک یا مکیدن شست می دهند.

بهداشت دهان و دندان در کودکان موضوع مهمی برای سلامت جسمانی آنهاست. اغلب والدین تصور اشتباهی دارند که دندان های شیری کودکان موقتی هستند و پس از مدتی این دندان ها با دندان های دائمی جایگزین می شوند، بنابراین دندان ها در دوران کودکی نیازی به توجه ندارند. اما فراموش نکنید که دندان های سالم به کودکان کمک می کند تا به درستی صحبت کنند و لهجه ای زیبا داشته باشند و با انجام مداخلات پزشکی می توانید از بسیاری از مشکلات آینده جلوگیری کنید.

در این مقاله در مورد سیمادنت در مورد دندانپزشک اطفال صحبت کردیم. امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد