نکات مربوط به خرید لوازم جانبی دوچرخه (راهنمای خرید)

دوچرخه سوار باید وسایل حمل کند و به آن لوازم جانبی دوچرخه می گویند. گجت هایی که با امنیت بیشتر شما را سرگرم می کنند.

در این مقاله به ارائه لوازم جانبی دوچرخه می پردازیم و نکات مربوط به خرید آنها را بررسی می کنیم. لوازم جانبی دوچرخه شامل مواردی است که در دوچرخه موجود نمی باشد، بنابراین اکثر لوازم مربوطه را هر فرد با توجه به کاربری و سلیقه خود تهیه می کند.

لوازم جانبی بسیار متنوع هستند زیرا مقدار و استفاده هر فرد متفاوت است، فردی که با یک دوچرخه سوار حرفه ای مبتدی است مطمئناً کاربردها و انتظارات متفاوتی دارد.

اگر از آن دسته افرادی هستید که می خواهید هر روز و به عنوان یک ورزش دوچرخه سواری کنید یا اگر می خواهید برای کاهش آلودگی دوچرخه سواری کنید، ممکن است نیاز به خرید لوازم جانبی دوچرخه داشته باشید. با ما همراه باشید تا اشارات او را بررسی کنیم.

Image for post
Image for post

نکات مربوط به خرید لوازم جانبی دوچرخه

از لوازم جانبی دوچرخه می توان به آینه، چراغ، توربین، قفل، پمپ، کیف، کیلومتر شمار، قمقمه، نگهدارنده قمقمه، کلاه ایمنی، دستکش، بوق، روکش زین و راهنما اشاره کرد که در نهایت ما را به دوچرخه سواری Zoom بسنده می کند. حال بیایید به نکاتی برای خرید لوازم جانبی دوچرخه نگاه کنیم:

لامپ یکی از مهم ترین لوازم جانبی دوچرخه است و خرید آن در بالای لیست قرار دارد. حالت های مختلفی مانند ثابت، چشمک زن، رقص نور وجود دارد که برای دوچرخه سواری در شب بسیار موثر است. برخی از مدل ها توانایی تولید نور لیزر در اطراف دوچرخه در شب را دارند و از این رو حریم خصوصی ایمن را برای رانندگان تضمین می کنند. خرید یک مدل قابل شارژ بدون نیاز به باتری بسیار کاربردی تر است.

قفل یکی دیگر از لوازم جانبی دوچرخه است که انواع فلزی از پایداری خوب و امنیت بالایی برخوردار است.

قاب دوچرخه به شما کمک می کند در صورت ضربه از آسیب بدنه جلوگیری کنید. البته برخی افراد تنها به دلیل جنبه تزئینی از آن استفاده می کنند. این کاور قسمت هایی از دوچرخه مانند بدنه اصلی و فرمان را می پوشاند.

روکش زین یا زین این قابلیت را دارد که خستگی شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. اگر مدت زیادی است که از دوچرخه ثابت یا معمولی استفاده می کنید، توجه به این وسیله در خرید لوازم جانبی دوچرخه در اولویت قرار دارد.

پمپ یکی از ابزارهای اصلی هر دوچرخه سواری است، زیرا با سوراخ شدن چرخ ها به راحتی می توانید آن را با پمپ خارج کرده و به راه خود ادامه دهید. پمپ های دستی سبک وزن گزینه بهتری برای خرید هستند زیرا جابجایی آنها راحت تر است و می توانید به راحتی آنها را با خود حمل کنید.

کیلومتر شمار یکی از ابزارهای مهم برای متخصصان است، زیرا مسافت طی شده را می توان برای محاسبه میزان کالری مصرفی محاسبه کرد.

کیف یکی از وسایلی است که به شما کمک می کند وسایلی مانند پمپ، آچار یا باتری را با خود حمل کنید و در مواقع نیاز در دسترس باشید. این کیف بر روی بدنه دوچرخه سوار می شود و باعث می شود وسایل مورد نیاز را همیشه همراه خود داشته باشید.

کلاه ایمنی دوچرخه نیز از جمله لوازم جانبی دوچرخه است که ایمنی دوچرخه سوار را افزایش می دهد. استفاده از این دستگاه برای افراد مبتدی و حرفه ای نیست و یکی از الزامات می باشد. هنگام خرید کلاه حتما آن را روی سرتان امتحان کنید تا سبک باشد و به خوبی روی سرتان بنشیند و تکان نخورد.

قمقمه یکی دیگر از وسایلی است که دوچرخه سوار باید همیشه همراه خود داشته باشد و در فواصل زمانی معین آب بنوشد. توجه به این لحظه برای حرفه ای ها یا ورزشکاران بسیار مهم است.

آینه یکی از لوازم تزئینی دوچرخه است که به افزایش ایمنی شما نیز کمک می کند. داشتن آن نیز بسیار مهم است. دوچرخه سواران بیشتر از سایر وسایل نقلیه در معرض خطر هستند، به خصوص در مکان های شلوغ که جایی برای عبور دوچرخه سواران وجود ندارد. در نتیجه، برای دوچرخه سواران ضروری است که ببینند کدام وسیله نقلیه جلوتر از شماست و آیا هر بار که برای نگاه کردن به پشت سر خود می چرخید، ممکن است از جلو تصادف کنید یا خیر. در نتیجه، برای هر دو فرمون بسیار مهم است.

علاوه بر لزوم استفاده از آن، یکی از روش های تزیین دوچرخه پسرانه و دخترانه نیز محسوب می شود. یکی دیگر از روش های تزیین دوچرخه پسرانه نصب زنگ یا بوق بر روی آن است که نه تنها تزیینی است بلکه کاربردی است و در مواقع ضروری می تواند کمک زیادی کند و برای کودکان نیز بسیار جذاب و باحال است.

Image for post
Image for post

کلاه ایمنی؛ تنها کلاهی که باید سرتان برود!

دوچرخه سواری خودران به معنای تحمل تمام خطرات این مسیر برای دوچرخه سوار است. بنابراین، باید از قبل برای رویارویی با این خطرات آماده باشید. به نظر می رسد کلاه ایمنی یکی از مهم ترین لوازم جانبی و ایمنی است که از لحظه خرید دوچرخه باید به آن فکر کنید.

استفاده از کلاه ایمنی زمان و مکان دوچرخه سواری را نمی شناسد. حتی برای ورزش هایی با کمترین ترافیک، باز هم استفاده از کلاه ایمنی منطقی است. کلاه ایمنی دوچرخه با کلاه ایمنی موتورسیکلت بسیار متفاوت است و مکانیسم حفاظتی آن نیز متفاوت است.

هر نوع کلاهی که استفاده می کنید باید سبک، قابل تنفس و اندازه مناسب سر شما باشد. ممکن است فکر کنید که استفاده از کلاه ایمنی تنها به کاهش آسیب مغزی در صورت تصادف کمک می کند. اما این کلاه ها به طرق مختلف نقش پیشگیرانه دارند:

استفاده از کلاه ایمنی به عنوان نشانگر

کلاه دوچرخه سواری طراحی خاصی دارد و معمولا رنگ های روشنی برای آن ها در نظر گرفته شده است. این رنگ خاص به سوارکار کمک می کند تا هنگام تمرین و تردد در مسیرهای مختلف به خوبی توسط سوارکار شناخته شود.

استفاده از کلاه ایمنی به عنوان ضد آفتاب و آب

ابزارهای زیادی برای جلوگیری از ورود نور خورشید به چشمان شما یا کاهش تماس باران با بدن دوچرخه سوار وجود دارد. اما همان کلاه ایمنی ضد آب و ضد آفتاب نیز کمک زیادی خواهد کرد. ورزشکارانی که مسافت های طولانی را رانندگی می کنند این را بیشتر احساس می کنند.

انواع کلاه‌های ایمنی دوچرخه سواری و کاربرد آن‌ها

کلاه دوچرخه سواری طراحی متفاوتی دارد. بسته به اینکه در شهر دوچرخه سواری می کنید، جاده های خاکی یا کوهستانی محصول خاصی برای شما دارند که طراحی آن نیز خاص و خاص است. به عنوان مثال از کلاه های ساده ای که دارای تهویه کافی و سبک هستند برای ترافیک شهری استفاده می شود. چون ورزشکار خیلی راه می رود و بیشتر خسته می شود.

از طرفی کلاه ایمنی برای افرادی طراحی شده است که در مسیرهای پر خطر و کوهستانی رانندگی می کنند. کلاه های تابوت ها ساختاری شبیه کلاه ایمنی موتورسیکلت دارند.

انواع بازتابنده و شبرنگ دوچرخه

Image for post
Image for post

آنها علاوه بر کلاه ایمنی، بازتابنده و زونا، برای نصب روی خود دوچرخه نیز طراحی شده اند. این دستگاه ها به عنوان یک وسیله بازتابنده عمل می کنند و خواص آنها در شب و در نور کم مشخص می شود. معمولا مدل های قرمز بیشتر جلب توجه می کنند و فقط باید تمیز باشند.

برخلاف چراغ‌های باطری، بازتابنده دوچرخه نیازی به باتری ندارد. لیبل شبرنگ نیز نوعی بازتابنده مقاوم در برابر آب و گرد و غبار می باشد. نصب این برچسب ها آسان است، اما ممکن است عمر کوتاه تری نسبت به چراغ های بازتابنده داشته باشند.

راهنمای خرید مچ بند، زانوبند و آرنج بند

علاوه بر تجهیزاتی که مستقیماً روی دوچرخه سوار می شود، خود دوچرخه سوار نیز باید مجهز باشد. در حین دوچرخه سواری، آرنج، مچ دست و زانو حساس ترین نواحی هستند که بیشترین آسیب را در تصادفات و زمین خوردن می بینند. نه تنها دوچرخه سواران حرفه ای، بلکه همه افراد از سنین پایین باید دوچرخه سواری را با بند آرنج، مچ و زانو شروع کنند.

تجهیزات پزشکی مانند آرنج بند نه تنها برای جلوگیری از صدمات تصادفی استفاده می شود. بسیاری از متخصصان با مچ بند درد مفاصل ناشی از دوچرخه سواری طولانی مدت را کاهش می دهند. گاهی اوقات استفاده از زانوبند یک توصیه فیزیوتراپی برای ورزشکاران برای کاهش فشار روی مفصل زانو در طولانی مدت است.

سخن آخر

استفاده از لوازم جانبی و ایمنی دوچرخه نه تنها برای ورزشکاران، بلکه برای همه طرفداران این ورزش مهیج ضروری است. کلاه ایمنی، تجهیزات بازتابنده، بند آرنج، زانوبند و مچ دست تجهیزات ایمنی اولیه برای دوچرخه سواری هستند.

استفاده از این وسایل در کنار نکات ایمنی، ایمنی و لذت دوچرخه سواری را دو چندان می کند. هنگام دوچرخه سواری از چه تجهیزات ایمنی استفاده می کنید؟