نکاتی که پیش از خرید مخلوط کن باید بدانید:

هر خانم خانه دار، سرآشپز حرفه ای یا علاقه مند می داند که داشتن یک مخلوط کن حرفه ای با کیفیت یک ابزار حیاتی در آشپزخانه است. در صورت نیاز می توان از مخلوط کن برای تهیه غذا، کوفته، آرد برنج خانگی، اسموتی و حتی خرد کردن یخ استفاده کرد.

برای خرید بهترین مخلوط کن همیشه باید به چند نکته مهم توجه کرد: ظرفیت ظرف مخلوط کن، مصرف برق دستگاه، جنس بدنه مخلوط کن، جنس پارچ مخلوط کن و لوازم جانبی مخلوط کن. .

هنگام خرید همیشه نیاز خود را مشخص کنید، به عنوان مثال پارچ های مخلوط کن معمولا در دو نوع پلاستیکی و شیشه ای هستند. پارچ های شیشه ای مقاومت بیشتری در برابر حرارت دارند و اگر از مخلوط کن خود به عنوان میکسر سوپ استفاده می کنید، ممکن است گزینه خوبی باشد، اما از طرف دیگر، وزن و احتمال شکستن کوزه می تواند دلیلی بر رد این گزینه باشد. کوزه های پلاستیکی عموما سبک تر و کمتر شکسته می شوند و به همین دلیل محبوبیت بیشتری دارند. از طرفی باید به سایز پارچ مخلوط کن هم توجه کنید، اگر خانواده شما پرجمعیت هستند و حجم کارتان سنگین است، مخلوط کن با پارچ بزرگ انتخاب کنید.

به جنس بدنه مخلوط کن دقت کنید، بدنه مخلوط کن معمولا در دو نوع استیل و پلاستیکی می باشد. امروزه بدنه های استیل به دلیل زیبایی و سهولت در تمیز کردن محبوبیت بیشتری دارند، در حالی که بدنه های پلاستیکی عموما سبک تر هستند اما به مرور زمان دچار خراشیدگی و تغییر رنگ می شوند.

نکته مهم دیگر تیغه های مخلوط کن است، تیغه های استیل ضد زنگ که به مرور زمان کند نمی شوند و دچار خوردگی نمی شوند می توانند بهترین انتخاب باشند.

همیشه به لوازم جانبی مخلوط کن توجه کنید و آنها را با نیاز خود تطبیق دهید. اکثر مخلوط کن ها دارای لوازم جانبی مانند پارچ آبمیوه و آسیاب هستند. انتخاب این موارد در کنار دستگاه شما می تواند بسیار عاقلانه باشد زیرا شما را از خرید دستگاه های دیگر بی نیاز می کند.

راهنمای خرید خرید مخلوط کن

Image for post
Image for post

توجه به بودجه

یکی از مهم ترین نکاتی که ابتدا باید به آن توجه کنید این است که میزان بودجه و هزینه ای را که می خواهید برای خرید مخلوط کن خرج کنید در نظر بگیرید. قیمت بلندرها در بازار از 500 هزار تومان شروع می شود و تا 10 میلیون تومان می رسد و شما می توانید بر اساس بودجه خود، امکاناتی که از دستگاه می خواهید و ... خرید کنید. و یک مخلوط کن در بازار انتخاب کنید.

میزان قدرت

قدرت مخلوط کن بر حسب وات است و هر چه وات یا قدرت موتور مخلوط کن بیشتر باشد، مخلوط کن قوی تر است و سبزی ها یا میوه هایی که می خواهید با یکدیگر مخلوط می شوند. دستگاه که باعث افزایش عمر دستگاه می شود.

ظرفیت پارچ

یکی از نکات مهم دیگری که در راهنمای خرید بلندر حائز اهمیت است ظرفیت پارچ مخلوط کن می باشد. بسیاری از افراد اندازه پارچ را با توجه به تعداد افراد خانواده اندازه گیری می کنند، اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر از خانواده ای هستید که مهمانان زیادی در خانه شما دارند، بهتر است ظرفیت پارچ را اندازه گیری کنید. پارچ راهی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای پس از خرید شما باشد.

جنس پارچ

به طور کلی انواع پارچ همزن موجود در بازار به دو دسته پلاستیکی شفاف و شیشه ای تقسیم می شوند و اینکه بخواهید پارچ همزن پلاستیکی بخرید یا شیشه ای کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. البته هر کدام از این دو مدل مزایا و معایبی دارند مثلا پارچ های پلاستیکی وزن سبک تری دارند اما بعد از مدتی شفافیت و رنگ سفید خود را از دست می دهند و کدر می شوند پس نگه دارید پارچ های پلاستیکی در صورت پلاستیک مقاومت بیشتری در برابر ضربه نشان می دهند. کوزه ها پس از برخورد به زمین می توانند بشکنند.

همچنین اگر قصد خرید پارچ شیشه ای را دارید بهتر است مدلی تهیه کنید که از شیشه پیرکس ساخته شده است زیرا لیوان های معمولی از سرما و گرما ترک می خورند و بهتر است هنگام خرید تمام نکات ذکر شده را بررسی کرده و انجام دهید. بیشتر انتخاب خوب

جنس تیغه

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در راهنمای خرید مخلوط کن، اهمیت بسیار زیاد مواد تیغه است. اگر از آن دسته افرادی هستید که می خواهید از مخلوط کن برای خرد کردن و مخلوط کردن اجسام سخت مانند یخ استفاده کنید، بهتر است مخلوط کن تهیه کنید که تیغه های آن از فولاد ضد زنگ یا فولاد ضد رنگ باشد.

صدای دستگاه

برخی از مخلوط کن های موجود در بازار سر و صدای زیادی ایجاد می کنند. اگر به نویز دستگاه حساس هستید، بهتر است دستگاه را در زمان خرید تست و تست کنید تا از میزان صدایی که تولید می کند مطلع شوید. در زیر نگاهی خواهیم داشت به بهترین مخلوط کن های موجود در بازار ایران و همچنین نگاهی به آنها.

برند خوب

در بالا به موضوع راهنمای خرید مخلوط کن پرداخته و آن را بررسی کرده ایم. در این قسمت بهترین برندهای مخلوط کن موجود در بازار ایران را برای خرید به شما پیشنهاد می کنیم تا خرید خود را با خیال راحت تری انجام دهید.

  • مخلوط کن پارس خزر برای خرید اینجا کلیک کنید
  • مخلوط کن پاناسونیک
  • مخلوط کن مایدیا
  • مخلوط کن بوش
  • مخلوط کن میگل