راهنمای خرید دریل شارژی برند میلواکی

دریل ابزاری است که برای سوراخ کردن هر نوع فلز، چوب یا مواد دیگر استفاده می شود. دریل ها مجهز به ابزار حفاری مانند دریل هستند که با چرخش مداوم به سمت بیرون، در نهایت منجر به سوراخ شدن و برش مواد می شود. این ابزار از طریق یک قطعه پارویی شکل به نام سه سیستم به دریل متصل می شود.

امروزه استفاده از دریل تنها به سوراخ کاری محدود نمی شود و برای کارهایی مانند پیچ ​​و کوب و تخریب نیز استفاده می شود. به همین دلیل انواع مختلفی از آنها به بازار عرضه شده است که هر کدام بر اساس قدرتی که دارند در هر کدام از این موارد قابل استفاده هستند. کدام تمرینات را انتخاب کنید،

دریل شارژی یا برقی کاملاً به شما و کار شما بستگی دارد. در این مقاله می خواهیم راهنمای خرید دریل شارژی را در اختیار شما قرار دهیم که با بیان یک سری اصول به شما کمک می کند تا بهترین دریل شارژی مناسب شغل خود را انتخاب کنید.

Image for post
Image for post

بهترین مارک دریل شارژی

دریل شارژی میلواکی

دریل شارژی آاگ

دریل شارژی ماکیتا

دریل شارژی دیوالت

دریل شارژی بوش

آشنایی با انواع دریل

دریل‌ ها در دسته ابزارهای برقی قرار می گیرند. به طور کلی دریل ها از نظر کار به دو دسته برقی و شارژی تقسیم می شوند. دریل شارژی را می توان نوع خاصی از دریل برقی دانست. دریل های شارژی و برقی تفاوت چندانی با هم ندارند. دریل های شارژی را می توان در مکان هایی استفاده کرد که دسترسی به برق امکان پذیر نیست، اما از نظر قدرت و گشتاور، دریل های برقی معمولی قدرت بیشتری نسبت به دریل های شارژی دارند و همچنین برد وسیع تری دارند.

با این حال، استفاده مکرر از دریل شارژی، محبوبیت بالای آنها و در نهایت تنوع گسترده در برندها و انواع آن، نگرانی هایی را برای خرید ایجاد کرده است. برای مطالعه بیشتر، لطفا مقاله ارائه انواع مختلف تمرینات را مطالعه کنید.

مدل های دریل‌ شارژی را می توان به عنوان ابزاری برای حفاری، پیچ و تخریب همزمان استفاده کرد. با این حال، هنگام خرید باید مراقب باشید. راه اصلی برای انتخاب بهترین دریل شارژی توجه به نوع کاربری خود است. از آنجایی که قیمت دریل‌ با افزایش آن افزایش می یابد، پرداخت هزینه بالا برای دریل‌ فایده ای ندارد، بلکه فقط از آن برای بستن پیچ یا آویزان کردن قاب استفاده می شود. اما اگر حرفه ای تر با دریل کار می کنید، مدل های بلندتر را انتخاب کنید.

راهنمای خرید دریل شارژی

Image for post
Image for post

کارایی دریل

کاری که با دریل شارژی انجام می دهید همیشه در اولویت است. بسته به موادی که قرار است روی آن کار کنید، مته و مته مناسب را انتخاب کنید و شروع کنید.

قدرت دریل 

در دریل های بی سیم، قدرت با ولتاژ نشان داده می شود. هر چه ولتاژ بیشتر باشد، گشتاور بیشتر است. در دهه گذشته ولتاژ نهایی از 9.6 به 18 ولت افزایش یافته است، اما محدوده مدل های مختلف شامل ولتاژهای 6، 7.2، 9.6، 12، 14.4 و 18 ولت است. مته های ولتاژ بالاتر امروزه قدرت کافی برای ایجاد سوراخ های بزرگ در چوب و سرامیک دارند.

در دریل های برقی قدرت را بر حسب وات نشان می دهند و مانند دریل های شارژی با افزایش وات توان آنها افزایش می یابد. در مقالات بعدی به توضیح کامل این موضوع خواهیم پرداخت.

دسته و بدنه

همانطور که گفته شد، دسته یکی از مهمترین قطعات است. زیرا ارتباط مستقیم با دست دارد و در دراز مدت به دست فشار می آورد. اگر این دسته ارگونومیک نباشد یا لاستیک های ضد تعریق وجود نداشته باشد، باعث آسیب طولانی مدت می شود. جنس بدنه دستگاه نیز بسیار مهم است و ضد آب بودن بدنه دریل شارژی و ضد گرد و غبار بودن لحظه مثبتی در خرید دریل شارژی می باشد.

ترکمتر

گشتاور قابل تنظیم چیزی است که مته های برقی را از مته های شارژی جدا می کند. گشتاور درست در پشت سه سیستم قرار دارد، هنگامی که به سطح مقاومت از پیش تعیین شده می رسد، محور مته را از بین می برد و صدای کلیک ایجاد می کند. نتیجه این است که موتور همچنان می چرخد، اما پیچ گوشتی بیش از حد نمی چرخد.

چرا مته به گشتاور بیشتری نیاز دارد؟ داشتن چنین چیزی به شما کمک می کند که پیچ و مهره های خود را گم نکنید. کراکر دارای مته های قوی حداقل تا 24 درجه است. با تنظیم سفت می توانید پیچ ​​های مختلف را بدون آسیب رساندن به آنها باز و بسته کنید.

سرعت

دریل‌های اولیه فقط با یک سرعت کار می کرد. اما اکثر دریل های شارژی جدید دارای دو سرعت ثابت هستند. دکمه تعبیه شده روی دریل های شارژی به شما امکان می دهد سرعت بالا یا پایین را انتخاب کنید. برای نجاری و تعمیر، مته با سوئیچ دو سرعته را انتخاب کنید.

باتری و شارژر

باتری های نیکل متال هیدرید (NiMH) و باتری های لیتیوم یونی جدیدترین و پیشرفته ترین باتری ها هستند. آنها نسبت به سایر باتری ها کوچکتر هستند و عمر طولانی تری دارند. این باتری ها قابل شارژ هستند و با کمک شارژر می توانند نیروی محرکه لازم برای کار با مته را از ابتدا تامین کنند. هنگام خرید مته، مطمئن شوید که شارژرهای شارژ سریع دارید تا بتوانند باتری دستگاه شما را در زمان کمتری شارژ کنند.

گارانتی و خدمات پس از فروش

به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید تا فکر خرید دستگاه برای شما راحت باشد. ابزارهای برقی ممکن است به دلایل مختلفی مانند نوسانات برق، اضافه بار، خیس شدن دستگاه و ... آسیب ببینند و آسیب ببینند. همین گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات برقی می تواند بسیار مهم باشد. آروا یکی از برندهایی است که بیش از سایر برندها به گارانتی و خدمات پس از فروش اهمیت می دهد و ابزار برقی خود را از 12 تا 15 ماه گارانتی می کند.

https://biknik.ir/%d8%af%d8%b1%db%8c%d9%84-%d8%b4%d8%a7%d8%b1%da%98%db%8c-%d9%85%db%8c%d9%84%d9%88%d8%a7%da%a9%db%8c/