راهنمای خرید بهترین پنل ال ای دی سقفی روکار و توکار 

از فروشگاه های خرده فروشی گرفته تا ادارات، از ساختمان های تجاری گرفته تا املاک مسکونی، بیلبوردهای LED محیطی راحت را برای شما به ارمغان می آورند.

پنل‌های ال‌ای‌دی از فناوری‌های مختلفی استفاده می‌کنند تا نور محیطی بیشتری نسبت به سایر نورها فراهم کنند. پنل های ال ای دی با طراحی مدرن خود نسبت به وسایل روشنایی ال ای دی مناسب ترند و یکی از بهترین گزینه ها برای تنظیم نور داخلی مناطق مختلف خانه می باشند. سهولت در طراحی، کیفیت نور خوب، استفاده مداوم و عمر طولانی، طول عمر بالا، می تواند رنگ های متنوع را ایجاد کند، سازگاری با بسیاری از کامپیوترها و از قابلیت های باند LED اجتناب ناپذیر است.

پنل ال ای دی نسبت به سایر نورپردازی ها و تکنولوژی ال ای دی روشنایی بیشتری دارند، بنابراین نور بیشتری دارند. این پوسترها بسته به سایز، کیفیت متریال و نوری که از آنها می آید، از نظر اندازه و قیمت متفاوت است.

Image for post
Image for post

طراحی

پنلهای LED به منظور ایجاد شرایط نوری بهتر ساخته شدهاند. پنلها معمولا دارای یک قاب آلومینیومی سبک وزن بوده که از سه لایه تشکیل شده است. قاب پنلها یکی از مهمترین اجزای تشکیلدهنده آن میباشد که به منظور جلوگیری از به هدر رفتن نور طراحی شده است. لایههای داخلی شامل چیپهای LED، صفحه هدایتکننده نور و دیفیوزر میباشد.

دیفیوزر به طور معمول در مقابل صفحه هدایتکننده نور قرار گرفته و کار آن توزیع نور به طور یکنواخت و مساوی در سطح پنل میباشد. همچنین، صفحه منعکسکننده نور دقیقا در پشت صفحه هدایتکننده نور قرار دارد.

بخش حیاتی دیگر در پنل، صفحه انتهایی پنل است که بر روی دید کلی چراغهای روشنایی تاثیر میگذارد. پنلهای LED معمولا توسط هیتسینک تجهیز میشوند تا ایمنی را تضمین نمایند.

کیفیت نور

پنل کنترل LED نوعی پارچه است که برای ارائه نور روشن و ثابت در هنگام اتصال به برقی طراحی شده است. صفحه راهنما و دیفیوزر با هم کار می کنند تا نوری مشابه تولید کنند. فناوری به کار رفته در نورپردازی پانل ها امکان روشنایی سریع و بدون لرزش نور، اشعه ماوراء بنفش و غیره را فراهم می کند.

مواد و رنگ

آلومینیوم یکی از بهترین مواد برای استفاده به عنوان قاب پنل ال ای دی است، معمولاً در پشت کف استفاده می شود. چراغ های LED از آلومینیوم، آرسنید و گالیم ساخته شده اند. ناخالصی ها برای ایجاد الکترون های آزاد و افزایش انتقال مواد نیمه هادی اضافه می شوند. همچنین این لکه ها قابلیت تعیین رنگ تراشه ها و نحوه به دست آوردن رنگ دلخواه را بدون استفاده از فیلتر دارند. چراغ های LED می توانند رنگ سفید را ساطع کنند.

بهره‌وری انرژی

روشنایی LED در مقایسه با سایر منابع نور (متحرک و غیره) قدرت کمتری دارد.

طول عمر

روشنایی LED دارای طول عمر طولانی است. به عنوان مثال، عمر 60000 ساعت لامپ های رشته ای، میانگین مصرف لامپ های 60 وات در هر 1500 ساعت و لامپ های CFL بین 6000 تا 15000 ساعت است.

البته محاسبه عمر لامپ ها بر اساس ساعات کار لامپ نیست، بلکه بر اساس تعداد ساعات کارکرد لامپ در درصد کاناپای مورد نظر است. وقتی کاهش روشنایی به کمتر از 30 درصد رسید، زمان تعویض لامپ فرا می رسد. با فرض اینکه 8 ساعت در روز از چراغ های LED استفاده می کنند، باید 17 سال طول عمر داشته باشند. راندمان بالا و عمر طولانی یک راه حل ایده آل برای افزایش کارایی سیستم های روشنایی است.

Image for post
Image for post

پنل LED دوستدار محیط زیست

فناوری مورد استفاده در چراغ های LED یک فناوری سبز برای روشنایی است. چراغ های ال ای دی تشعشع ساطع نمی کنند. همچنین فرآیند ایجاد پوستر تاثیری بر انواع آلاینده ها ندارد. تمام مواد را می توان برای ساخت پوستر بازیافت کرد. این شکل از بازیافت برای توسعه اقتصادی و رفاه اجتماعی حیاتی است.

5 راه موثر در انتخاب پنل‌های LED

1. میزان شار نوری و توان

یک عامل مهم در انتخاب پوستر میزان جریان نور است. شار نوری مقدار نوری است که از یک منبع نور ساطع می شود. مقدار جریان نور مورد نیاز برای محیط های مختلف متفاوت است.

الکتریسیته نشان دهنده مقدار انرژی مصرف شده توسط یک منبع نور است. برق توسط جریان نور برای اندازه گیری توان خروجی چراغ های LED (لومن / وات) محاسبه می شود. در مقایسه با لوله های فلورسنت سنتی، پنل های LED دارای روشنایی بیشتری برای مصرف انرژی کمتر، لامپ / وات بالاتر و افزایش کارایی هستند.

2. (UGR (Unified Glare Rating

احساس راحتی در دفاتر، کلاس های درس، بیمارستان ها و سایر برنامه ها بسیار مهم است. گفته می شود میزان نور روشن است و باعث می شود که آن را غیر جذاب به نظر برسانند. منابع نور کم نور مستقیم ساطع می کنند.

نور خیره کننده، انعکاس غیر مستقیم اغلب نتیجه انعکاس سطوح داخلی است. نور شگفت انگیز پدیده ای است که با استفاده از مدل ها قابل اندازه گیری است. برخلاف تصور عموم، UGR از ویژگی های نورپردازی نیست و به محیط نصب، پس زمینه فضای نصب و زاویه دید ناظر متصل است.

برای اندازه گیری میزان روشنایی، UGR را تنظیم می کنیم، روشنایی منبع نوری که با نور پشتی اتاق جدا می شود. محدوده UGR بین 5 تا 40 است که باید با حداقل مقدار اندازه گیری شده انتظار داشت. محصول پنل LED کمتر از 20UGR است.

انواع پنل‌های LED

بسته به نیاز، می توانید از بین انواع پنل های LED انتخاب کنید. چراغ های LED برای روشنایی عمومی استفاده می شود. در زیر تعدادی از تبلیغات موجود در بازار آورده شده است.

1 پنل‌های مستطیلی/مربعی

بیشتر چراغ های ال ای دی مربع و مستطیل هستند. ظاهر آنها معمولی است. 30 * 30 | 60 * 60 | 30 * 60 | 120*120، بنرهای بلندتر و بنرهای کوچکتر در اندازه مربع

2. پنل‌های دایره‌ای

پوسترهای دایره ای بزرگ معمولاً معلق هستند. پوسترهای دایره ای کوچک تعبیه شده اند و می توان آنها را در بسیاری از فضاها از جمله اتاق خواب، راهرو، بیمارستان، راه پله و غیره آویزان کرد.

3. پنل‌های Edge Light

در این پانل ها منبع نور در کنار کف قرار دارد. نور از کناره پانل وارد شده و از سطح پانل ساطع می شود. این پوسترها یکی از پرطرفدارترین انواع پوستر هستند.

4. Back Light

در این تبلیغات منبع نور پشت تبلیغ قرار دارد. از این براکت ها به عنوان براکت هایی با عمق درج عمیق تر استفاده می شود. در این تبلیغات نور مستقیماً از صفحه تبلیغات ساطع می شود.

Image for post
Image for post

5. پنل های سه‌حالته دو رنگ

طبقه سوم پنل های ال ای دی پنل های سه رنگ دو رنگ با قابلیت تغییر رنگ با روشن و خاموش کردن می باشد. این پنل از فناوری نورپردازی SMD بهره می برد که نسبت به لامپ های هالوژن عمر بیشتری دارد. این پنل ها به دلیل استحکام و بدنه بلند و طراحی منحصر به فرد، برای استفاده در فضاهای بسته و بدون رطوبت ایده آل هستند.

از مزایای این محصول می توان به شفافیت بالای پوشش و پوشش ضد تابش نور، رسانایی الکتریکی بالا، سرعت و بی صدا بودن استارت و استحکام کابل محرک متصل به بدنه اشاره کرد. بدنه دایکاست این پانل ها نقش مهمی در راندمان و سرعت گرمایش و کاهش دما دارد. محتوای این اطلاعیه ها به شرح زیر است:

پنل اج لایت

نور یکی از بزرگترین نیازهای انسان برای زنده ماندن است. امروزه برای ایجاد نور و روشنایی در خانه از وسایل مختلفی استفاده می شود. امروزه محبوبیت لامپ های LED افزایش یافته است و از لامپ های رشته ای، حتی لامپ های رشته ای، همه کاره تر هستند.

این چراغ ها در محیط های داخلی و خارجی در منازل، فعالیت های مسکونی و تجاری برای زیبایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. پنل های ال ای دی انواع مختلفی دارند که یکی از پرکاربردترین آنها لامپ است.

مزایای پنل اج لایت

پنل های ال ای دی به دو گروه پنل های چراغ عقب و پنل های نور جانبی یا پنل های کوچک تقسیم می شوند. این دو پوستر فرم های مختلفی دارند اما ساختار و کاربرد متفاوتی نیز دارند. در هر دوی این دستگاه ها که از آلومینیوم، لامپ ها و پنل های SMD ساخته شده اند، چراغ های یکسانی تعبیه شده است که نور بیشتری نسبت به لامپ های رشته ای و لامپ ها تولید می کنند.

  • پنل نورپردازی جانبی با پنل های بلک لایت سبک خاصی دارد و همچنین شامل پنل های سفید با طراحی ساده و بسیار قابل شخصی سازی می باشد. اصولاً ضخامت پانل ها بر اساس محل قرارگیری دیودها
  • در پنل های LED گروه بندی می شود. این به این دلیل است که منبع نور در کناره های لامپ جانبی قرار دارد که با لامپ پشتی متفاوت است، زیرا منبع نور نازک تر است.
  • نور و روشنایی در چراغ های LED مهم هستند. تابلوهای هایلایت این قدرت را دارند که نورهایی با کیفیت بالا تولید کنند که به چشم و لامپ آسیبی نرساند.
  • البته چراغ های ال ای دی علاوه بر نور و روشنایی، گرما و گرما را نیز ساطع می کنند. لامپ های تابش نور در مقایسه با انواع دیگر لامپ ها و فانوس ها حرارت کمتری دارند و به دلیل ساختاری که دارند از ایجاد گرما جلوگیری می کنند. علاوه بر این، باید به خاطر داشته باشید که حتی اگر یک منبع نور کوچک گرما تولید کند، باید سوراخی ایجاد کنید تا گرمای زیادی از خانه خارج شود تا گرمای بیش از حد گرما دریافت نکنید.
  • یکی دیگر از مزیت های لامپ ها کیفیت بالا و قیمت مناسب آنهاست، البته هر چه مصرف برق منبع نور بیشتر باشد، نور بیشتری خارج می شود، هزینه آن نیز بیشتر می شود.
  • کار با صفحه برجسته بسیار ساده و آسان است و می‌توانید تنها با فشار دادن دکمه‌های ON و OFF روی آن، آن را روشن یا خاموش کنید.
  • این نوع قاب ال ای دی را می توان به قفسه های دیواری متصل کرد که می توان از آنها به عنوان قفسه سقفی استفاده کرد.
  • این متریال به دلیل کیفیت بالا دارای طول عمر بالایی می باشد که از هزینه های متفاوت برای تعمیر یا تعویض جلوگیری می کند.
  • البته پنل Edge Light دارای طلق محافظ برای تثبیت و محافظت از پنل است که یکی از اجزای کلیدی آن است.
Image for post
Image for post

فرق بین پنل اج لایت روکار و توکار

در بین وسایل روشنایی توکار، همانطور که از نامشان پیداست، لامپ ها بدون دیده شدن در بیلبورد قرار می گیرند و با قرار دادن نور بر روی سقف و دیوار، ساختمان نورپردازی می شود. همچنین این لامپ ها لامپ مشابهی را در فضا ایجاد می کنند، اما وسایل روشنایی تعبیه شده به گونه ای که منبع نور بر روی سقف سقف قرار می گیرد امکان پذیر است.

نسبت به لامپ های توکار زاویه کمتری دارد و نور بیشتری دارد. همچنین این نوع چراغ ها را می توان از راه دور تنظیم و کنترل کرد و با آن ها رنگ چراغ ها را تغییر داد و محیط مدرن تری را برای خانه خود ایجاد کرد.