راهنمای خرید بهترین محافظ برق و سراهی برق

راهنمای خرید محافظ برق: پس از انتخاب و خرید یک دستگاه الکترونیکی جدید و البته گران قیمت، دومین وسیله ای که برای ایمنی حداکثری باید خریداری کنید، بهترین محافظ برق است. همانطور که می دانید نوسانات برق خطری جدی برای دستگاه های گران قیمتی مانند; تلویزیون، یخچال، مانیتور، تهویه مطبوع و

اگر از خرید محافظ برقی خودداری کنید، در هر لحظه ممکن است صدمات میلیونی متحمل شوید، این ممکن است اتفاق بیفتد، در حالی که یک محافظ ده ها هزار تومانی می تواند از این آسیب ها جلوگیری کند. اگر قصد خرید محافظ برقی ارزان و باکیفیت را دارید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

در این مقاله قصد داریم به بررسی ساختار انواع محافظ برقی بپردازیم و با مراجعه به وب سایت های فروشندگان مختلف لیستی از بهترین و مقرون به صرفه ترین محافظ های برقی موجود در بازار ایران را گردآوری و رتبه بندی کنیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

محافظ برق چیست؟

Image for post
Image for post

همانطور که می دانید دستگاه های الکترونیکی برای عملکرد به برق یا باتری نیاز دارند. از آنجایی که آب و برق دارای نوسانات الکتریکی متفاوتی است، اتصال مستقیم وسایل برقی به پریز می تواند خطرناک و خطرناک باشد. کاری که محافظ برق انجام می دهد این است که از نوسانات و جریان های ناگهانی جلوگیری می کند و سپس جریان الکترونیکی بهینه شده را به دستگاه الکتریکی متصل منتقل می کند. اگر بخواهیم استفاده از حفاظت را در یک جمله خلاصه کنیم، این را می گویم; حفاظت از نوسانات در برابر افزایش ناگهانی جریان الکتریکی به دستگاه های الکتریکی محافظت می کند.

محافظ برق چگونه کار میکند؟

کاربرد محافظ برق

کنتاکت های استاندارد در ایران معمولا 120 ولت هستند. حالا اگر کنتاکت بیش از 120 ولت داشته باشد. این یک جریان جهش یافته یا در حال افزایش است. برای جلوگیری از خطر و آسیب به دستگاه های الکترونیکی، محافظ برق جریان را بهینه می کند و همان جریان 120 ولتی را که برای دستگاه های الکتریکی استاندارد است، منتقل می کند. البته، ولتاژ می تواند در همه جا متفاوت باشد، که مهم است. جریان الکتریکی استاندارد و بهینه است، بنابراین محافظ برق باید بتواند نوسانات و ولتاژهای اضافی را کنترل کرده و در نهایت جریان استاندارد را به وسایل برقی شما منتقل کند.

انواع محافظ برق

شناخت انواع حفاظ های برقی می تواند به شما در خرید مناسب ترین محافظ های برقی برای نیازهای خود کمک کند، پس لازم است این قسمت را به درستی مطالعه کنید، زیرا قبلا انواع محافظ های برقی را به شما معرفی کرده ایم. تقریباً همه کلیدهای مدار دارای هدف و عملکرد یکسانی هستند، اما تنها تفاوت آنها در حداکثر توان خروجی و تعداد و نوع پریزها است. اما محافظ های الکتریکی به طور کلی به انواع زیر تقسیم می شوند:

محافظ برق یخچال ها

یخچال باید همیشه به منبع برق متصل باشد، بنابراین برای جلوگیری از خاموش شدن تصادفی دستگاه، باید محافظی با کیفیت و بدون کلید روشن/خاموش برای یخچال یا فریزر خود انتخاب کنید.

محافظ برق تلویزیون

برخلاف محافظ برق یخچال، باید محافظ تلویزیون و سایر دستگاه های صوتی و تصویری با کلید روشن/خاموش انتخاب کنید تا بتوانید پس از استفاده دستگاه را خاموش کرده و در مصرف برق صرفه جویی کنید.

Image for post
Image for post

محافظ برق پکیج و کولر گازی ها

خرید کولرگازی و محافظ برق کولرگازی مناسب بسیار حائز اهمیت است زیرا در فصل تابستان و فصول سرد ممکن است برق دچار نوسان شود بنابراین این کولر و کولر گازی باید به محافظ های برقی مناسب مجهز شوند.

تلویزیون و آنتن لوازمی هستند که برای کارایی و کارایی بهتر به یکدیگر نیاز دارند که در پست های راهنمای خرید تلویزیون و راهنمای خرید آنتن به معرفی نکات و محصولات مهم آنها پرداخته ایم، اگر قصد خرید این را دارید این محصولات را دارید. ? پیشنهاد میکنم به این پست ها مراجعه کنید.

برسی ویژگی ها و امکانات محافظ برق

پشتیبانی از باتری: برخی از بهترین محافظ های برق دارای باتری هستند. استفاده از باتری در محافظ برق به گونه ای است که دستگاه شما بلافاصله پس از قطع برق خاموش نمی شود و چند دقیقه یا چند ثانیه فرصت دارید تا خودتان دستگاه خود را خاموش کنید. محافظ باتری بیشتر برای رایانه ها توصیه می شود، زیرا قطع ناگهانی برق می تواند پروژه های شما را ناتمام بگذارد و ساعت ها انرژی و زمان را هدر دهد. اگر محافظ از باتری پشتیبانی می کند، می توانید پروژه را ذخیره کنید و سپس دستگاه خود را خاموش کنید تا برق روشن شود.

اتصالات: محافظ برق تنها به وسایل برقی محدود نمی شود. خطرات برق همچنین می تواند خطوط تلفن، خطوط کابلی، خطوط ماهواره ای و حتی کابل های اینترنت را تهدید کند. برخی از بهترین محافظ های برق موجود در بازار دارای پورت های ورودی و خروجی برای انواع کابل ها هستند تا از افزایش ناگهانی برق در تجهیزات شما جلوگیری کنند.

تعداد خروجی پریز: انواع محافظ برق 2 تا 6 پریز برق یا پریز می باشد. انتخاب مقدار خروجی کاملاً به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد. معمولا محافظ برق تلویزیون باید حداقل 4 سوکت برای اتصال گیرنده دیجیتال، آنتن و تجهیزات صوتی داشته باشد. به علاوه محافظ کامپیوتر باید حداقل 2 خروجی داشته باشد که یکی برای کیس و دیگری برای نمایشگر است. (توصیه می کنیم قبل از خرید بهترین محافظ برق حتما به تعداد اتصالات دقت کنید که مبادا بیشتر خرج کنید.

اندازه سیم: هنگام خرید لوازم مختلف، طول سیم همیشه مهم است. اگر دستگاه شما از پریز اصلی فاصله دارد، بهتر است طول سیم مناسب را در مشخصات بهترین محافظ لوازم خانگی بیابید تا دچار این مشکل نشوید. طول سیم مناسب برای انواع محافظ برق معمولاً 2 تا 3 متر است.

Image for post
Image for post

حداکثر توان قابل پشتیبانی: ظرفیت پشتیبانی بهترین نوع محافظ برق معمولاً 2400 یا 3000 است. انتخاب پشتیبانی برق به نوع دستگاهی که می خواهید به محافظ متصل کنید بستگی دارد. توان پشتیبانی 2400 تا 3000 برای اکثر لوازم خانگی مناسب است و طیف وسیعی از محافظ های الکتریکی نیز از این قدرت پشتیبانی می کنند.

حداقل ولتاژ برای قطع جریان: هنگامی که ولتاژ به طور ناگهانی کاهش می یابد، برقگیر جریان را قطع کرده و از آسیب به دستگاه جلوگیری می کند. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که ولتاژ منبع تغذیه به 170 تا 180 ولت می رسد.

نشانگر LED: برخی از بهترین محافظ های برق دارای LED هستند. این محافظ ها معمولا دارای سه چراغ سبز/قرمز/زرد هستند که به ترتیب حالت های عادی/غیر طبیعی/تأخیر را نشان می دهند. اگرچه این امکان ضروری نیست، اما قابل قبول است. توصیه می کنیم محافظی با این عملکرد خریداری کنید..

در هر خانه یا اداره ای باید تجهیزات گران قیمتی مانند لپ تاپ، کامپیوتر، یخچال و تلویزیون وجود داشته باشد، بنابراین باید راهی برای محافظت از این تجهیزات در برابر نوسانات برق پیدا کنید، اما راه حل ساده است، یک محافظ برق بخرید زیرا این دستگاه ها بهترین راه برای محافظت از آنها در برابر نوسانات برق.

بنابراین در این راهنمای خرید محافظ برق نکات بسیار مهمی را برای شما آماده کرده ایم که با مطالعه این نکات می توانید بهترین محافظ برق یخچال یا تلویزیون خود را خریداری کنید. دوستان، خواندن این مقاله زمان زیادی نمی برد، پس مراقب باشید. لطفا برای خواندن این مقاله صبور باشید و بهترین ها را برای خانه یا محل کار خود خریداری کنید. در این مقاله موارد زیر را آماده کرده ایم: