راهنمای خرید بهترین قفل کتابی گیرا، باتیس ، کهن و قفل پارس

قفل کتابی یا قفل شاتر می تواند به شما در محافظت از مکان های مختلف کمک کند. بسیاری از مردم قفل کتابی می خرند تا این امنیت را تأمین کنند. اما از آنجا که ایمنی مسئله مهمی است ، لطفاً فراموش نکنید که هنگام خرید قفل ، باید نکات و مسائل لازم را در نظر بگیرید تا بتوانید ایمنی محیط را به صورت ایده آل حفظ کنید.

قفل کتابی چه کاربردهایی دارد ؟

می توان گفت قفل کتابی یکی از امن ترین و مطمئن ترین قفل هایی است که در حال حاضر در کشور ما استفاده می شود. از این قفل ها می توان در هر نوع دربی استفاده کرد. از آنجا که ساختار این قفل ها دسترسی به حلقه و میله اتصال را غیرممکن می کند ، یک سارق نمی تواند به راحتی این قفل ها را باز کند. این امر به دلیل امنیت بالای آنها باعث شده تا افراد زیادی از این قفل ها استفاده کنند.

نام دیگر این قفل ها کرکره ای یا قفل های فروشگاهی است. اگر قصد خرید یکی از این قفل ها را دارید ، بهتر است قبل از اقدام به سوالات زیر توجه کنید. زیرا امنیت یک شوخی نیست و توجه زیادی می طلبد.

قبل از قفل کتابی ، قفل آویز و گوشواره بسیار مورد استفاده قرار می گرفت و خوشبو ترین قفل محسوب می شد ، اما امنیت این قفل ها بسیار پایین بود و بریدن آنها توسط ماشین ها برای سارقان آسان بود. زبان کتابی کمی پوشانده شده است و قیچی و اره برقی کمتر می چسبند. به همین دلیل است که قفل کتابی به سرعت محبوب شد و قفل های قدیمی کنار گذاشته شد. در حین ساخت قفل کتابی، درهای آکاردئونی نیز ساخته می شد.این قفل ها به قفل اصلی برای محافظت از این درها تبدیل می شدند.

انواع قفل کتابی

Image for post
Image for post

انواع مختلفی از قفل های کتابی وجود دارد ، با اندازه ها و روش های مختلف باز کردن. بدنه این قفل ها معمولاً از جنس برنج یا استیل است و می توان با کلید یا رمز آن را باز کرد. اکثر این قفل ها را می توان با کلیدهای تخت مخصوص باز کرد که کپی آن برای سارقان دشوار است. یکی از مهمترین عوامل ایمنی این قفل ها محل قرارگیری گلوله است. این امر خطر حفاری و نفوذ به این قفل ها را تعیین می کند.

نکات مهم در خرید قفل کتابی

اولین چیزی که هنگام خرید قفل کتابی باید به آن توجه کنید ، مواد اصلی آن است. امروزه اکثر قفل های کتابی موجود در بازار از فولاد ساخته شده اند. با این حال ، تمام قفل های دیگر نیز از فلز ، آلومینیوم و غیره ساخته شده اند.

نکته مهم دیگری که هنگام خرید قفل کتابی باید به آن توجه کنید وزن قفل است. فراموش نکنید که قفل مهم نیست ، نوع آن باید سنگین باشد. همچنین مطمئن شوید که هیچ خراش یا سوراخی در سطح قفل وجود ندارد.

سعی کنید یک قفل با پین های موثرتر برای کلید بخرید. در واقع ، این امر باعث می شود کلید شما به راحتی کپی نشود و احتمال باز شدن قفل با کلیدهای دیگر نزدیک به صفر است.

اکثر مدل های قفل کتابی با حلقه ای به ضخامت 12 میلی متر ساخته می شوند. البته ممکن است در آینده این قفل ها در قطرهای بزرگتری نیز تولید شوند ، بنابراین اگر سارقان بخواهند این تیرها را خرد کنند ، انجام این کار چندان آسان نیست.

قفل کتابی برای بسته نگه داشتن انواع درها استفاده می شود و شکل آن مکعب یا استوانه مستطیلی است و باز و بسته شدن استوانه باعث باز و بسته شدن قفل می شود. اکنون می خواهیم نکات خرید قفل کتابی را مرور کنیم:

برنج ، فولاد و آلومینیوم در بازار وجود دارد.بهترین و قوی ترین قفل موجود در بازار فولاد است.یعنی مواد آن استحکام بدنه اصلی را تعیین می کند. بدن ضعیف توسط سارق با فشار بسیار کم شکسته یا سوراخ می شود.با کمترین فشار قفل به بیرون پرتاب می شود و قفل باز می شود.

بهتر است این محصول را با وزن بیشتر و بدون خط و خش روی سطح بخرید ، اتصالات و پیچ یا پین های روی آن را بررسی کنید و از محکم بودن اتصال مطمئن شوید.

Image for post
Image for post

هنگام خرید به انواع کلیدها توجه کنید هرچه تعداد پین های کلید بیشتر باشد احتمال کپی شدن آن کمتر و ایمن تر است.

ضخامت حلقه قفل در بازار به طور کلی 12 میلی متر است. توجه داشته باشید که هرچه حلقه ضخیم تر باشد ، برش سخت تر است.

سارقان برای باز کردن قفل کتابی از ابزارهای فشار ، اسید یا کشش استفاده می کنند ، بنابراین هنگام خرید مطمئن شوید که قفل شما محکم است و از مارک های معروف و فروشگاه های معتبر خرید کنید. مکانیسم عملکرد برخی از قفل های جدید برای باز شدن سارقان تقریباً صفر است ، زیرا به عنوان مثال در اثر ضربه ، اسید یا کشیدن ، قفل به هیچ عنوان باز نمی شود و اهرم قفل نیز بیرون نمی آید.

بودجه خود را قبل از خرید تعیین کنید ، زیرا قیمت آن بین 50،000 تا 1 میلیون تومان متغیر است.

بهترین مارک های قفل کتابی

قفل کتابی گیرا ، قفل کتابی پارس ، قفل کتابی باتیس ،قفل کتابی کهن ، سیزا ، استیلا ، اکو ، ایمان البرز ، BS ، بازل ، بهکران ، پارت ، تاپ سکیوریتی ، تیتان ، تانوس ، جیرا و کلون برخی از مارک های با کیفیت ایرانی و خارجی در این رشته. به

همه عوامل فوق تأثیر خاصی بر قیمت نهایی محصول خواهند داشت. اما بنابراین ، شما هنوز هم می توانید مناسب ترین مدل را با توجه به نیاز خود خریداری کنید. هنگام خرید این محصولات امنیتی ، باید بودجه خود را در نظر بگیرید و قفلی را انتخاب کنید که عوامل مورد نظر شما را در نظر بگیرد.

در ابتدای این مقاله ، اشاره کردیم که به برگه قفل کتابی نمی توان به راحتی دسترسی داشت. بنابراین ، باز کردن این روش دشوارتر است و سارقان از روش های دیگر استفاده می کنند. به عنوان مثال ، آنها ممکن است از ابزار فشار ، اسید یا کشش برای باز کردن قفل های مورد نیاز استفاده کنند.

به همین دلیل لازم است به مقاومت قفل توجه شود تا به راحتی توسط سارق شکسته نشود. قفل باید مقاومت خوبی در برابر ضربه و سایر فشارهای خارجی داشته باشد. بهترین راه برای اطمینان بیشتر در این زمینه خرید کالا از فروشگاه های معتبر است.