راهنمای خرید بهترین آون توستر مارک خوب ایرانی و خارجی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در خانه بمانید و هوس کیک و شیرینی کنید یا موقع ناهار و شام و دوست داشته باشید پیتزای خانگی خوشمزه درست کنید یا در یک روز تعطیل دوست داشته باشید مرغ بپزید. معده در این مواقع وجود فر می تواند کار شما را راحت کند و در مدت زمان کوتاهی کیک و شیرینی، پیتزا، مرغ و... بپزید و بخورید.

با داشتن توستر در منزل، علاوه بر پخت انواع غذاها، می توانید در روزهایی مانند عید و اعیاد، تولد، مهمانی ها و ... با پخت شیرینی های خانگی از مهمانان خود پذیرایی کنید. داشتن توستر به شما در آشپزی کمک زیادی می کند.

اما قبل از خرید آون توستر باید اطلاعاتی در مورد این دستگاه داشته باشید تا بتوانید در زمان خرید بهترین آون توستر را انتخاب و خریداری کنید.

در این راهنمای خرید توستر، ما شما را از طریق خرید بهترین آون توستر موجود در بازار راهنمایی می کنیم و سپس نمونه هایی از پرفروش ترین و بهترین اجاق های توستر موجود در بازار و هرگونه مزایا و معایب را با توجه به بررسی ما به شما نشان می دهیم. که از این توسترها استفاده کرده اند.

Image for post
Image for post

فرق توستر با آون توستر

در این قسمت از راهنمای خرید آون توستر می خواهیم به تفاوت بین توستر و آون توستر بپردازیم. از توسترهای معمولی برای گرم کردن و برشته کردن نان استفاده می شود که حجم کمی دارد. اما توستر فر از توستر مفیدتر است و می توان از آن برای پخت نان و کیک، غذاهایی مانند پیتزا، مرغ و ... و همچنین حرارت دادن غذا و نان تست، پیتزا، مرغ و ... استفاده کرد.

فرق آون توستر با مایکروفر

اگر این سوال در ذهن شما وجود دارد، آشپزی در فر بهتر است یا مایکروفر؟ باید به شما بگوییم که: از همه این ابزارها می توان برای پخت انواع کیک و شیرینی، انواع غذاها، گرم کردن مجدد غذا، گریل، پخت نان و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد. اما توستر با مایکروفر متفاوت است:

در توستر غذا با مواد داغ پخته می شود اما در مایکروفر غذا با امواج برقی پخته می شود. (برخی معتقدند امواج الکترومغناطیسی مضر هستند) اجاق توستر ارزان تر از مایکروفر است، برق بیشتری مصرف می کند و استفاده و تمیز کردن آن راحت تر است. مایکروفر فضای بیشتری نسبت به توستر اشغال می کند و غذا در مایکروویو سریعتر پخته می شود.

راهنمای خرید بهترین آون توستر مارک خوب ایرانی و خارجی

Image for post
Image for post

برای شما که قصد خرید توستر را دارید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید: بهترین آون توستر کدام نوع است؟ یا بهترین آون توستر موجود در بازار کدام است؟

در راهنمای خرید آون توستر زیر بهترین توستر آون ها را لیست می کنیم تا شما را در انتخاب بهترین توستر راهنمایی کنیم:

مصرف انرژی یک آون توستر

آون های توستر موجود در بازار دارای ظرفیت های مختلفی هستند. فر توستر هر چه قدرت بیشتری مصرف کند سریعتر گرم می شود و برق بیشتری مصرف می کند و در نتیجه فرآیند پخت سریع تری دارد. (توان مصرفی بر حسب وات بیان می شود. مثلاً 1300 وات)

قدرت فر توستر

فرهای ترکیبی متفاوت هستند، مانند 38 لیتر، 40 لیتر، 45 لیتر و غیره. شاید بپرسید یک لاستیک خوب چند لیتر است؟ در عوض باید با توجه به فضای آشپزخانه، تعداد اعضای خانواده و نوع فر (برای پخت نان، مرغ یا فقط حرارت دادن غذا) و غیره، اندازه مناسب را خریداری کنید.

قابلیت تغییر دما و زمان

با قابلیت تنظیم دما می توانید فر توستر را در دمای دلخواه تنظیم کنید. با استفاده از تایمر می توانید فر توستر را برای مدت زمان مشخصی روشن نگه دارید.

امکان همرفت

Image for post
Image for post

توسترهای قابل حمل حرارت را به طور یکنواخت از همه طرف غذا ساطع می کنند و این باعث می شود همه طرف های غذا همزمان پخته شوند.

حالت خاموش شدن خودکار

با استفاده از این عملکرد، فر توستر بعد از زمانی که با تایمر تنظیم کردیم خاموش می شود. این کار از خطراتی مانند سوختگی، آتش سوزی و غیره جلوگیری می کند.

به عنوان مثال، اگر برای پخت کیک تایمر را برای 40 دقیقه تنظیم کنید، اگر فر شما عملکرد خاموش شدن خودکار داشته باشد، پس از 40 دقیقه خود به خود خاموش می شود.

داشتن صفحه نمایش

صفحه نمایش فر توستر دما و زمان تنظیم شده برای پخت غذا یا کیک و همچنین زمان باقی مانده تا پایان پخت را به شما نشان می دهد.

داشتن سیم بلند

داشتن کابل بلند به شما این امکان را می دهد که در صورت عدم وجود برق در نزدیکی محلی که می خواهید فر را بگذارید، فر را به پریز برقی که دور است وصل کنید.

جوجه گردان داشتن

Image for post
Image for post

جوجه گردان توستر به شما امکان تهیه کباب مرغ خوشمزه، مرغ سوخاری و ... را می دهد. داخل فر توستر

دارای درب شیشه ای و نور داخلی

درب شیشه ای و نور داخلی فر توستر وضعیت غذا یا کیک داخل فر را نشان می دهد تا مجبور نباشید در فر را باز کنید.

گارانتی

نظر ما در این راهنمای خرید آون توستر این است که بهتر است فری توستر خریداری کنید که دارای گارانتی باشد. زیرا گارانتی این آرامش را به شما می دهد که در صورت بروز مشکل در فر توستر می توانید آن را تعمیر یا تعویض و بازیابی کنید.