راهنمای خرید اینترنتی باند برند پایونیر ارزان

در بیشتر مواقع، اگر نوار ماشین از پارچه ساخته شده باشد، ممکن است خیلی زیبا نباشد زیرا فاقد برخی ویژگی ها است و اغلب بسیار ساده و ساده است. به خصوص در خودروهای داخلی که از نوار بی کیفیت استفاده می شود و پس از گذشت چند ماه خواهید دید که کیفیت صدا به میزان قابل توجهی کاهش یافته و باید به فکر خرید اسپیکر خودرو باشید.

بلندگوهای جدید می توانند زندگی واقعی را به سبک موسیقی شما ببخشند. بلندگوهای جدید خودرو تقریباً در هر اندازه، شکل و نوع عرضه می شوند. اما با وجود انتخاب های زیادی که داریم، انتخاب مدل و برند سخت است. اما اگر چند نکته مهم را در نظر داشته باشید، می توانید بهترین اسپیکر را برای خودروی خود انتخاب کنید.

اگر به دنبال بهترین اسپیکر خودرو برای خودروی خود هستید، بهتر است قبل از خرید در مورد خودرو تحقیق کنید. در این پست راهنمای خرید استریو و اسپیکر خودرو با قیمت مناسب را بررسی می کنیم و بهترین برند خودرو را با هم بررسی می کنیم..

Image for post
Image for post

راهنمای خرید باند خودرو با قیمت مناسب

انواع بلندگویی

فول رنج

همانطور که از نام آن پیداست، می تواند طیف های مختلف صدا را تولید کند. اما خیلی حرفه ای نیست و گاهی در تولید فرکانس های بالا یا پایین دچار مشکل می شود. با وجود این قیمت، اسپیکر فول رنج مناسب و بسیار بهتر از اسپیکر فابریک ماشین انتخاب شده است. برخی از مدل ها دارای درایورهای اضافی مانند توییتر میان رده یا فوق العاده هستند. اگر می خواهید بلندگوهای ماشین کارخانه خود را با کمترین نویز تعویض کنید، باید بلندگوهای کامل را انتخاب کنید. آنها در اندازه های مختلف هستند که به راحتی در جای بلندگوهای کارخانه قرار می گیرند.

کامپوننت

نوار قطعات خودرو معمولا کیفیت بالاتری دارد و طبیعتا قیمت آن نیز بالاتر است. اما می تواند صدای بهتری تولید کند و عمر طولانی تری دارد. این مدل ماشین بار برای کسانی که به دنبال یک ماشین بار حرفه ای هستند گزینه خوبی است. یک سیستم جزء معمولی شامل بلندگوهای مجزا، توییترها و کراس اوورهای خارجی است. همه آنها طوری طراحی شده اند که با هم کار کنند تا بهترین کیفیت صدا را به شما ارائه دهند.

در یک سیستم کامپوننت، توییتر جدا از بلندگو است و می‌توانید آن را در مکانی نصب کنید که بهترین کیفیت صدا را ارائه دهد. در این صورت موسیقی شما زنده تر و با عمق بیشتری به نظر می رسد. شبکه متقاطع به ووفر خارجی و توییتر در یک سیستم کامپوننت تغذیه می شود، بنابراین اجزای داخلی با کیفیت بالاتر می توانند برای ارائه جزئیات فرکانس شدید ارسال شده به درایورهای مختلف استفاده شوند.

این بدان معناست که صدای واقعی تری را به شنونده ارائه می دهد. سیستم‌های کامپوننت معمولاً از مواد بهتری نسبت به همتایان با برد کامل خود ساخته می‌شوند، بنابراین می‌توانند صدایی پویا و دقیق ارائه دهند.

قدرت انتقال بلندگو

انتقال قدرت به شما امکان می دهد بدانید که یک اسپیکر چقدر توان (بر حسب وات) می تواند تحمل کند. اگر سیستم کم مصرفی دارید، لازم نیست بلندگوهای شما خیلی قوی باشند. از طرف دیگر، سیستمی با تقویت کننده های خارجی قدرتمند به بلندگوهایی نیاز دارد که قدرتی نزدیک به توان تقویت کننده ها را تامین کنند.

باید به یاد داشته باشید که مشخصه اصلی در انتقال قدرت حداکثر بازده با توان RMS است. بدون انتقال قدرت اوج رتبه بندی RMS می تواند به طور واقعی قدرت بلندگو را به طور مداوم اندازه گیری کند. سیستمی با رتبه "50-2W RMS" برای سیستم استریو کم توان شما بهتر از سیستمی با رتبه "80-10W RMS" عمل می کند.

اسپیکرهای دارای تیوتر (توییتر)

Image for post
Image for post

بلندگوهایی که دارای توییتر هستند قادر به تولید صدای فرکانس بسیار بالاتری هستند که در مرکز اسپیکر قرار می گیرد و بنابراین موسیقی که در کل سیستم پخش می شود می تواند عمق بیشتری داشته باشد و شما می توانید تا حد امکان دریافت کنید. کیفیت بالا.

توییترها در واقع یک قسمت کوچک بلندگو مانند هستند که در مرکز نوار قرار می گیرند و وظیفه بازتولید صداهای با فرکانس بالا را بر عهده دارند.

باندهای دارای ساب ووفر

یک ساب ووفر برای بازتولید موثر نت های باس در موسیقی استفاده می شود. صدا توسط ارتعاشات موجود در هوا ایجاد می شود. اگر صدای تولید شده هوا را سریعتر به حرکت درآورد، متوجه صدای تیز خواهید شد. برعکس، صدایی که به آرامی هوا را تکان می دهد، لرزش کمتری دارد و باس بیشتر یا بهتر بگوییم متراکم تر شنیده می شود. این میزان ارتعاش بر اساس هرتز تعریف می شود، مثلاً گفته می شود که هوا در یک ثانیه چند بار ارتعاش کرده است. ارتعاش صدا با سرعت 10000 بار در ثانیه صدای بلندی مانند جیغ دارد و ارتعاش صدا با سرعت 100 بار در ثانیه صدایی عمیق و البته بم دارد که شبیه جیغ مردانه است. در موسیقی سه نوع صدا داریم که عبارتند از:

در اسپیکر و نوار خودرو هر سه دستگاه به شکل خاصی وجود دارند که هر کدام با درصد مشخصی صدا تولید می کنند. اما برخی به طور حرفه ای به دنبال این هستند که هر سه صدا را داشته باشند تا صدایی با کیفیت بالاتر از استریو ماشین بگیرند. در این حالت از یک ساب ووفر جداگانه و یک توییتر جداگانه استفاده می شود. بنابراین در نتیجه ساب ووفر باعث می شود صدای باس تولید شده در صداهای باس را بهتر بشنوید. این صدا مانند زمانی است که می گویند آهنگی در موسیقی بیس دارد. دو نوع ساب ووفر وجود دارد.

  • ساب ووفر فعال: با این نوع، شما نیازی به تقویت کننده ندارید و خود ساب ووفر می تواند صدا را کنترل کند.
  • ساب ووفر غیرفعال: با این نوع، به یک آمپلی فایر نیاز دارید. زیرا تنها یک اسپیکر بزرگ در این بسته وجود دارد که قادر به کنترل صدا نیست.

بهترین مارک بلندگو اتومبیل کدام است؟

پاسخ به این سوال تا حد زیادی به انتظارات شما از عملکرد وسیله نقلیه خود بستگی دارد. اما برندهای اسپیکر خودرو از جمله

برندهای اسپیکر کنوود،

 برندهای اسپیکر پایونیر،

برندهای اسپیکر سونی،

برندهای اسپیکر JBL 

مارشال از معروف ترین و بهترین برندهای اسپیکر خودرو هستند.

انواع اسپیکر خودرو:

  • بلندگوهای کامپوننت: در واقع نوعی بلندگو هستند که می توانند به هر تقویت کننده ای متصل شوند، هر زمان که از سیستم صوتی استفاده می کنید، زمانی که از سیستم صوتی خود حداکثر استفاده را می کنید، باندهای معمولی شما تحت فشار زیادی قرار می گیرند. حتی احتمال سوختن بانداژهای معمولی چندین برابر بیشتر است.
  • اسپیکر ساب ووفر: این نوع در واقع یک اسپیکر گرد محسوب می شود. با این تفاوت که وظیفه اصلی آنها ایجاد بیس قوی است. اگر به دنبال صدای باس هستید، حتما از ساب ووفر استفاده کنید.
  • اسپیکر گرد: این نوع اسپیکر از نظر ظاهری گرد است، این اسپیکرها بیشتر در داخل درب خودرو قرار می گیرند. با وات های مختلف در بازار موجود هستند که هر چه وات بالاتر باشد کیفیت صدا بهتر است.
  • اسپیکرهای بیضی: این نوع اسپیکرها به باند خربزه ای نیز معروف هستند، بیشتر بر روی شیشه عقب خودروها نصب می شوند، معمولا وات بیشتری نسبت به مدل گرد دارند و در دسته بلندگوهای حرفه ای قرار می گیرند. این بلندگوها معمولا از تقویت کننده پشتیبانی می کنند.
  • بلندگوهای الماسی شکل: این شکل اسپیکر در خانواده پژو و مدل 405 بیشتر به چشم می خورد، در قسمت بالایی داشبورد نصب می شود. امروزه از این بلندگوها استفاده نمی شود.
  • اسپیکرهای با تیونر: این بلندگوها درون خود بخشی به نام تیونر دارند که وظیفه بازتولید صداهای زیر را بر عهده دارد. اگر می خواهید تمام صداهای یک قطعه موسیقی را به خوبی بازتولید کنید، حتما یک تیونر داشته باشید.