راهنمای خرید انواع بهترین دریل بتن کن رونیکس

دریل بتن کن رونیکس یکی از ابزارهای مهم و ضروری در عملیات عمرانی و صنعت ساختمان است که چکش دستی را جایگزین بتن کرد. تمامی استفاده کنندگان در صنایع مختلف که در زمینه تخریب بتن و بتن فعالیت می کنند باید مته و چکش بتن ریزی برای تخریب داشته باشند. مته های بتن و چکش تخریب ابزار بسیار مفیدی در حرفه خود هستند.

برای خرید و استفاده صحیح از این ابزار نیاز به راهنمای حرفه ای خرید بتن کن رونیکس مطلب دارید و باید بدانید که این راهنما شامل چه عناصری است و چه نکاتی را باید رعایت کنید تا ابزاری با کیفیت بالا تهیه کنید.

باید بدانید که از این ابزارها می توان برای کارهایی مانند تخریب و حفاری استفاده کرد و همچنین برای استفاده بهتر برای ایمنی بیشتر در کار باید از این ابزار به صورت حرفه ای استفاده کرد. راهنمای خرید مته و چکش تخریب بتن، آشنایی با این ابزار است. برای داشتن انتخاب مناسب در هنگام خرید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

Image for post
Image for post

 راهنمای خرید انواع دریل بتن کن رونیکس

قدرت و توان موتور

یکی از فاکتورهای انتخاب بتن کن، مقاومت آن است. بنابراین، بسته به سختی و ظرفیتی که می خواهید انجام دهید، ابزار خاصی را انتخاب کنید که قدرت انجام کار شما را داشته باشد. توجه به قدرت ابزار کار شما را بهتر و سریعتر می کند. مقاومت و چرخش خوب پارامترهای مهم در هنگام انتخاب بهترین میکسر بتن هستند.

دقت و سرعت بتن کن

هر چه بتن کن کوچکتر باشد از نظر وزن سبکتر و قویتر است. با افزایش سرعت، کار با ابزار دشوارتر می‌شود، بنابراین میکسرهای بتن با دسته‌های ضربه‌گیر کارکرد آن را آسان‌تر می‌کنند.

برخی از این ابزارها دارای قسمت کنترلی هستند که به فرد امکان انجام عملیات در محدوده مشخصی را می دهد که باعث افزایش دقت و سرعت ابزار می شود.

امکان کنترل سرعت

حداکثر تعداد دورهایی که ابزار می تواند در یک دقیقه انجام دهد، حداکثر قدرت و سرعت ابزار را تعیین می کند. برخی از ابزارهای بتن ریزی دارای کلید کنترل سرعت هستند. با این تابع می توانیم با توجه به سختی کاری که انجام می دهیم سرعت بتن کن را کم یا زیاد کنیم و این عامل منجر به استفاده بهینه از بتن کن می شود.

وزن بتن کن

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب و خرید بتن کن توجه به وزن آن است. هر چه وزن این دستگاه بیشتر باشد، قدرت و استحکام آن بیشتر بوده و برای کارهای سنگین و صنعتی مناسب خواهد بود. میکسرهای بتن سبک تر نیز برای کاربردهای سبک تر استفاده می شوند. وزن بتن کن ها معمولا بین 2 تا 12 کیلوگرم است.

Image for post
Image for post

ظرفیت سوراخکاری

میکسرهای بتن را نیز می توان بر اساس ظرفیت ابزار آنها تقسیم کرد. این ظرفیت حداکثر قطر مته را نشان می دهد. هر چه عدد بزرگتر باشد، مته ها یا قلم ها ضخیم تر می توانند روی دستگاه نصب شوند. زمانی که ظرفیت ابزار کمتر باشد، مسلماً میکسر بتن کوچکتر و فشرده تر خواهد بود.

تکنولوژی ابزار گیر

ابزارهای بتن گیر به دو دسته 4 کانال و 5 کانال تقسیم می شوند. این جداسازی بر اساس اندازه مته یا قلم و همچنین مقاومت بتن کن است. نگهدارنده ابزار 4 کانال برای قطر مته های کوچکتر و نگهدارنده ابزار 5 کانال برای مته های بزرگتر و دستگاه های قوی تر استفاده می شود. همچنین می توانید بتن کن های پنج و چهار کاناله را در سایت رونیکس مشاهده کنید.

ابزارهای مورد نیاز برای کار با بتن کن

دستکش: برای افزایش کنترل و جلوگیری از تعریق دست هنگام کار باید از دستکش محافظ استفاده کنید. استفاده از دستکش از لیز خوردن بتن کن جلوگیری می کند.
عینک مخصوص: با توجه به این واقعیت که عملیات تخریب شامل گرد و غبار زیادی است، استفاده از عینک می تواند به بهترین وجه از چشمان شما محافظت کند..
کلاه ایمنی: از آنجایی که عملیات تخریب می تواند منجر به حوادثی مانند آوار شود، کلاه ایمنی مقاوم در برابر خطرات احتمالی به خوبی از سر شما محافظت می کند..
محافظ گوش: همراه داشتن دستگاه ضبط صدا از گوش های شما در حین عملیات تخریب محافظت می کند تا در دراز مدت به شنوایی شما آسیب نرسد.

کفش مخصوص: پوشیدن کفش های ایمنی با پنجه های فولادی محکم می تواند به طور قابل توجهی از آسیب دیدن پاهای شما در اثر سقوط دیوارها جلوگیری کند.

آشنایی با انواع دریل بتن کن

Image for post
Image for post

بتن کن چهار شیار

ساختار این مدل به گونه ای است که می توان مته ها و قلم هایی به قطر 30 میلی متر در آن قرار داد. قلم های بکار رفته در این نوع ، نازک تر و سبک تر از قلم های دریل بتن کن 5 شیار هستند.

قلم تخریب در دریل های بتن کن 4 شیار برای مخروب کردن کم و محدود استفاده می شود و استفاده از این مته ها برای پروژه هایی که تخریب بالا دارند توصیه نمی شود.

دریل بتن کن با 4 شیار علی رغم وزن کم از قدرت سوراخکاری بالاتری نسبت به دریل های چکشی رونیکس برخوردار هستند. به طور کلی ، این نوع مته برای حفاری موادی مانند بتن ، سیمان ، آجر و گچ استفاده می شود.

بتن کن پنج شیار

در این مدل از مته و قلم با قطر بیش از 34 میلی متر استفاده شده است. در مقایسه با مدل چهار شیار ، این دستگاه دارای وزن سنگین تری است و در هنگام تخریب توانایی ضربه های محکم در محل را دارد.

این مدل همچنین دارای یک سیستم میرایی لرزش است که ارتعاشات را دفع کرده و از انتقال آنها به کاربر جلوگیری می کند.این ویژگی از خستگی هنگام کار با دستگاه جلوگیری می کند.

مدل پنج شیار این دستگاه از قدرت بسیار بالایی برخوردار است. وجود مته این امکان را می دهد تا در سخت ترین فرایندهای اجرای آن استفاده شود.

از آنجا که وزن این دستگاه معمولاً بیش از 5 کیلوگرم است، از سیستم کنترل سرعت استفاده می کند. این سیستم اجازه می دهد تا مته در 5 یا 6 موقعیت چرخش داشته باشد.

به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از این دستگاه فشار زیادی وارد نکنید ، زیرا این کار باعث آسیب رساندن به دستگاه و کاهش عمر آن می شود. همچنین می تواند باعث کند شدن سر مته میشود

Image for post
Image for post

بهترین مدل های دریل بتن کن رونیکس

  • بتن کن رونیکس 2740
  • بتن کن رونیکس 2707
  • بتن کن رونیکس 2701
  • بتن کن رونیکس 2742
  • بتن کن رونیکس 2820
  • بتن کن رونیکس 2750

منبع: