راهنمای خرید انواع آچار لوله گیر و آچار شلاقی

آچار لوله یکی از مهم ترین اتصالات لوله است. همه به دنبال آچار شلاقی باکیفیت و بهترین با قیمت مناسب و مدل آمریکایی توسان زنجیر سنگین و تک دسته دو ست زنجیر در بازار عرضه می شود. انواع مدل های پرفروش با قیمت های مناسب و با توضیحات و مشخصات کلی در بازار عرضه می شود. برای نکات خرید معرفی شده است.

اگر این اولین وسیله لوله کشی شماست، قطعاً می خواهید با تکنیک های فعلی که از آچار لوله می آیند آشنا شوید (به دست آورید، به دست آورید). و شما یک لوله کش جدید هستید، در زیر موارد مهم قبل از خرید را برای شما توضیح داده ایم. تا بتوانید بهترین ظاهر و کیفیت این نوع محصول را انتخاب کنید.

Image for post
Image for post

انواع آچار لوله گیر

بهترین برندهای آچار لوله و انواع آنها در این مقاله بررسی می شود. آچار لوله نوعی آچار فرانسوی است. این گیره آچار مانند اره است. این آچار معمولا برای لوله های آهنی نرم و لوازم جانبی که شکل گرد دارند استفاده می شود. گیره ها طوری طراحی شده اند که وقتی دسته به سمت جلو کشیده می شود سفت شوند. با توجه به حالت اره مانندی گیره، این آچار عمدتاً برای اهداف لوله کشی استفاده می شود. اما این گیره های دندانه دار خراش هایی را روی سطح مورد استفاده باقی می گذارند.

۱-آچار لوله گیر با قابلیت تنظیم فک خودکار

حدود 3 سال است که کرسنت یک آچار لوله 12 اینچی را روانه بازار کرده است که هنگام استفاده به طور خودکار تنظیم می شود و با یک دست قابل استفاده است. برخلاف آچار شلاقی معمولی که برای تنظیم فک نیاز به چرخاندن پیچ دارد، این آچار با چرخاندن آن در یک جهت لوله را سفت می کند و با چرخاندن آن در جهت دیگر شل شده و از لوله جدا می شود. این می تواند با اندازه های مختلف لوله از 8.5 اینچ (16 میلی متر) تا 1-2-1 اینچ (38 میلی متر) کار کند. با نیک نیک.

۲-آچار لوله گیر تک دسته

آچارهای لوله ای به سه شاخه تک دسته (آچار شلاقی) و دو دسته (آچار لوله ای) و زنجیری تقسیم می شوند که بسته به کاربرد در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. آچار شلاقی معمولا برای کار با لوله استفاده می شود که بسته به سایز لوله در سایزهای مختلفی تولید می شود.

اندازه یک آچار شلاقی از 6 اینچ (طول شلاق) تا 60 اینچ متغیر است. در قسمت فکی این آچار چرخ دنده ای (پله ای) وجود دارد که با بستن پیچ لوله را کاملا گرفته و به عبارتی قفل می کند. از آنجایی که سایز بزرگ این آچار بسیار سنگین است، برخی از برندها نوع دیگری را به آچار شلاقی خود اضافه کرده اند که همان ماده ای است که در آچار آلومینیومی صنعتی استفاده می شود تا حمل آن آسان باشد.

۳-آچار دو دسته

آچار دو دسته از آچار قابل تنظیم برای باز و بسته کردن انواع صفحات، مهره ها، لوله ها و غیره استفاده می شود. نحوه کار این آچار به این صورت است که دارای 2 فک کشویی و گاهی یکی ثابت و دیگری کشویی است که در صورت تنظیم به اندازه مورد نیاز از بازشوها استفاده می شود.

اما در مورد بهترین برندهای آچار لوله بسته به نوع کار و کاربرد، برندهای مختلفی در بازار وجود دارد که می توان از آنها در برند ایرانی ایران پاتک و در برندهای خارجی کنزا، رونیکس و اینکو نام برد.

راهنمای خرید آچار لوله گیر پیشنهاد محصولات پر فروش

Image for post
Image for post

حال نکته مهمی که قبل از خرید باید در انتخاب آچار لوله در نظر بگیریم. آچار شلاقی بسته به نیازهای فردی، چه شغل شما حرفه ای باشد و چه برای کارهای کوچک در خانه، در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارد. با مطالعه توضیحات این نوع محصول نیاز خود به چنین ابزاری را برطرف کنید.

مدل و کاربرد آچار

اگرچه تمام آچار لوله ها یکسان هستند، اما مدل ها کمی با یکدیگر تفاوت دارند که باید هنگام خرید بررسی کنید. به عنوان مثال، آچارهای دوقلو و تک دسته، آچارهای زنجیره ای و .. وجود دارد. اگر حرفه ای هستید و کارتان با چنین ابزاری است، حتما باید از این نوع ابزار لوله کشی داشته باشید.

برای کارهای عمرانی فقط با یک نوع آچار شلاقی یا تک دسته می توانید کار خود را انجام دهید. این رایج ترین نوع ابزار در کارهای عمومی و غیرحرفه ای است. این به گونه ای طراحی شده است که بتوانید لوله آب را به راحتی سفت و شل کنید که هدف اصلی این آچار است.

کیفیت آچار

اگر یک فرد معمولی هستید، فقط برای کارهای عادی از آچار لوله استفاده می کنید. به همین دلیل می توانید با خیال راحت یکی از آچارهای ارزان قیمت با کیفیت متوسط ​​را انتخاب کنید. شما مجبور نیستید گرانترین را بخرید زیرا هر روز به طور فعال از آچار شلاقی و غیره استفاده نمی کنید. به هر حال، ما نمی گوییم که باید مواد بی کیفیت را انتخاب کنید. زمانی که پول کافی برای خرید ابزار ندارید، آچاری با قیمت متوسط ​​انتخاب کنید.

با این حال، متخصصانی که در لوله کشی کار می کنند باید یک آچار شلاقی یا آچار لوله با کیفیت بالا و گران قیمت خریداری کنند. زیرا هر روز از این ابزار و امثال آن در لوله ها استفاده می کنند. بنابراین، آنها باید با کیفیت و بادوام باشند. هیچ مشکلی در حین کار وجود ندارد.

اندازه

آچار لوله ای در اندازه های مختلف ساخته و تولید می شود. برای کارهای کوچک به آچار بزرگ و آچار بزرگ برای کارهای صنعتی نیاز ندارند. آچارهای حرفه ای ضروری هستند و برای کارهای بزرگتر و پروژه ها استفاده می شوند. برای استفاده از یک لوله بسیار بزرگ به آچار نیازی ندارید، زیرا ممکن است در خانه شما در دسترس نباشد.

با این حال، لوله کش ها و لوله کش ها ممکن است به یک آچار لوله بزرگتر نیاز داشته باشند، به خصوص اگر این کار روزانه آنها باشد. البته، همه لوله کش های حرفه ای روی لوله کشی های بزرگ کار نمی کنند، اما معمولاً بهتر است که ایمن باشید تا متاسف باشید. وجود آچار لوله ای که بتواند لوله های بزرگتر را باز و بسته کند وجود آچاری از این نوع در جعبه ابزار در مواقع خطرناک استفاده می شود. اکثر متخصصان برای کار خود به انواع مختلف آچار لوله در اندازه های مختلف نیاز دارند.

پوشش رویه آچار

مانند اکثر ابزارها، اکثر آچارهای لوله دارای نوعی پوشش هستند. این در درجه اول از زنگ زدگی که به ابزار آسیب می زند و عمر آن را کوتاه می کند، جلوگیری می کند. از آنجایی که آچار لوله در لوله های آب استفاده می شود، اکثر ابزارها نسبتاً مرطوب هستند. به همین دلیل، مهم است که پوشش را در نظر بگیرید.

بیشتر آنها با چیزی شبیه اکسید سیاه پوشیده شده اند یا حتی سندبلاست شده اند. هر دوی این پوشش ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند. این بسیار مهم است که آنها چه نوع حفاظتی دارند. از طرفی دوام پوشش برای طول عمر ابزار مهم است. اگر روکش برداشته شود، احتمال زنگ زدن ابزار افزایش می یابد.

آرواره ها یا دهانه لوله گیر

فک یکی از مهم ترین قسمت های این آچار لوله است. آنها بخشی هستند که در واقع لوله را نگه می دارند، بنابراین باید بادوام و قابل تنظیم باشند. اکثر صاحب خانه ها معمولاً می توانند با ظرفیت فک حدود 6 اینچ باز شوند. این برای اکثر لوله ها بسیار راحت است، هر چه سانتی متر بیشتر باشد، هزینه خرید آچار بیشتر می شود. افراد حرفه ای ممکن است حداقل به یک آچار نیاز داشته باشند که ممکن است بزرگتر باشد. اگر روی لوله کشی زیاد کار می کنید و لوله کش هستید، ممکن است بخواهید چندین آچار مختلف در اندازه های مختلف بخرید. با این کار می توانید کار خود را به راحتی و به سادگی انجام دهید.