بهترین مارک های تب سنج دیجیتال کدام برند است؟

امروزه تب سنج دیجیتال یکی از پرکاربردترین ابزارهای بهداشتی در زمینه پزشکی است ؛ زیرا این محصول دارای مکانیزم های پیشرفته ای است که می تواند دمای بدن را در کمترین زمان با دقت بالا اندازه گیری و ثبت کند و در مورد تب و بیماری های عفونی ، پزشکان بیمار را از وضعیت مطلع می کنند.

این دستگاه ها به انواع دهانی ، راست روده و چابک تقسیم می شوند ؛ بر خلاف تب سنج های جیوه ای که برای اندازه گیری دمای بدن لازم است ، آنها باید چند دقیقه زیر زبان یا زیر بغل قرار گیرند.

با استفاده از تب سنج دیجیتالی ، فرد می تواند به راحتی دمای بدن خود را بشناسد و بدون حضور پزشک یا شخص خاصی آن را روی صفحه نمایش دهد ؛ بنابراین ، باید گفت که زمان تب سنج دیجیتال تشخیص درجه حرارت بدن بسیار کوتاه است.

اگر می خواهید آنلاین باشید بهترین مارک های تب سنج دیجیتال را بخرید. در این مقاله ، پس از بررسی مارک های مختلف ، بهترین مارک های تب سنج دیجیتال را به شما معرفی می کنیم تا بتوانیم این مقاله را به عنوان یک مقاله در اختیار شما قرار دهیم.

گزینه‌های تب سنج

Image for post
Image for post

تب سنج جیوه ای شیشه ای یکی از اساسی ترین دستگاه های پزشکی است. امروزه دیگر تب سنج های جیوه ای مانند قبل توصیه نمی شوند ، زیرا ممکن است تجزیه و تبخیر شده و جیوه را استنشاق کنند. هنگام انتخاب تب سنج ، موارد زیر را در نظر بگیرید:

1- تب سنج دیجیتال: این تب سنج ها از سنسورهای حرارتی الکترونیکی برای ثبت دمای بدن استفاده می کنند. از آنها می توان در مقعد ، دهان یا زیر بغل استفاده کرد. حداقل دقت تب سنج زیر بغل سه است.

2-تب سنج های دیجیتالی گوش: این تب سنج ها از پرتوهای نور مادون قرمز برای اندازه گیری دما در مجرای گوش استفاده می کنند. به خاطر داشته باشید که ماده موجود در گوش یا مجرای کوچک گوش منحنی بر دقت دمای تب سنج تلفن تأثیر می گذارد.

3- تب سنج های شریان گیجگاه: این تب سنج ها از نور مادون قرمز برای اندازه گیری دمای شریان گیجگاهی پیشانی استفاده می کنند. از این نوع تب سنج حتی در صورتی که کودک در خواب است می توان استفاده کرد.

هنگام خرید تب سنج چه ویژگی‌هایی را در نظر داشته باشیم؟

حساسیت و دقت تب سنج در اندازه‌گیری دما

یکی از مهمترین ویژگی های تب سنج دیجیتال دقت آن در اندازه گیری دمای بدن است. در واقع ، اگر تب سنج برای اندازه گیری دما حساس و دقیق نیست ، نتیجه نهایی نشان داده شده توسط آن غیرقابل اعتماد است. بنابراین ، هنگام خرید تب سنج با توجه به نوع و مدل آنها ، لطفاً این را در نظر داشته باشید. انواع خاصی از تب سنج ها بسیار حساس هستند و می توان از آنها برای اندازه گیری دمای اجسام نیز استفاده کرد.

واحد اندازه‌گیری دما

اکثر مدل های تب سنج دیجیتال هر دو درجه فارنهایت و سانتیگراد را نمایش می دهند. توجه به واحد اندازه گیری دمای دستگاه بسیار مهم است. هنگام خرید به این نکته توجه کنید و تب سنجی را انتخاب کنید که واحد اندازه گیری درجه حرارت مورد نظر شما را نمایش دهد.

ابعاد و وزن تب سنج

در حال حاضر تولیدکنندگان تب سنج را در اشکال و اندازه های مختلف ارائه می دهند. تب سنج باید سبک باشد و استفاده از آن آسان باشد. به عنوان مثال ، برای اندازه گیری دمای بدن از طریق مقعد ، تب سنج باید شکل و اندازه خاصی داشته باشد تا بتوان از آن بدون مشکل استفاده کرد. نوع تب سنج دیجیتال دستی است ، به همین دلیل وزن و اندازه آنها اهمیت دارد.

نحوه شارژ کردن تب سنج

برخی از انواع تب سنج ها مجهز به باتری های قابل شارژ هستند که کار با آنها را آسان می کند. می توانید باتری این نوع تب سنج را در هر زمان شارژ کرده و از آن استفاده کنید. تب سنج های باتری نیمه قلم بارها مورد استفاده قرار گرفته اند و باید آنها را تعویض کنید. اگر این برای شما مهم است ، می توانید یک تب سنج قابل شارژ بخرید.

آلارم جهت نمایش دمای نهایی

اگر تب سنج شما مجهز به سیستم زنگ خطر است ، دیگر نیازی به بررسی مداوم تب سنج در حین کار ندارید. کافی است تب سنج را در دهان ، زیر بغل یا مقعد خود قرار دهید و منتظر بمانید تا زنگ هشدار به صدا دربیاید ؛ هر زمان که تب سنج دمای سوژه را تشخیص دهد ، با صدای زنگ هشدار شما را از دمای بدن فعلی شما مطلع می کند.

سیستم خاموش شدن اتوماتیک

Image for post
Image for post

این سیستم به حفظ عمر باتری دستگاه کمک می کند. برخی از انواع تب سنج ها مجهز به این سیستم هستند ، در صورت عدم استفاده از تب سنج ، پس از 10 تا 15 ثانیه به طور خودکار خاموش می شوند.

محدوده اندازه‌گیری دما توسط تب سنج

هنگام خرید به محدوده دمای خاص تب سنج توجه کنید. البته اکثر مدل های موجود در بازار دارای استانداردها و محدوده طبیعی برای اندازه گیری دمای بدن هستند. با این حال ، قبل از خرید ، لطفاً به محدوده دمای تب سنج مورد نیاز خود توجه کنید. 

بهترین مارک های تب سنج

مارک های مختلفی در بازار وجود دارد که در زمینه فروش و تولید تب سنج و تجهیزات پزشکی فعالیت می کنند. در میان آنها ، مارک های Beaver ، Amsig ، Microlife و Tech از بهترین ها در تولید تب سنج های دیجیتال هستند.

نکات ایمنی

دستورالعمل های ارائه شده در هر دفترچه تب سنج را با دقت بخوانید. قبل و بعد از هر بار استفاده ، نوک تب سنج را با الکل یا صابون و آب گرم تمیز کنید و سپس با آب سرد بشویید. اگر قصد دارید از تب سنج دیجیتال برای اندازه گیری دمای مقعد استفاده کنید ، از تب سنج دیجیتال دیگری برای اندازه گیری دمای دهان استفاده کنید. هر تب سنج را برچسب بزنید و از تب سنج خاصی در دو قسمت مختلف بدن استفاده نکنید.

برای اطمینان از اینکه تب سنج در جای خود قرار دارد ، هنگام اندازه گیری دمای بدن کودک خود را بدون مراقبت رها نکنید و قبل از تعیین دما به کودک نزدیک شوید.