بهترین آمپلی فایر خودرو ایرانی و خارجی

موضوع امروزی که در مورد آن صحبت می کنیم، خرید لوازم جانبی حرفه ای خودرو برای سیستم صوتی خودرو است. در مورد خرید آمپلی فایر خودرو صحبت خواهیم کرد و شما را با نکات مهم برای خرید این محصول آشنا می کنیم. پس به ما بپیوندید

دستگاه آمپلی فایر خودرو چیست

اولین سوالی که احتمالاً به ذهن می رسد این است که تقویت کننده چیست؟ آمپلی فایر یک دستگاه بسیار اساسی در سیستم صوتی خودرو است. وظیفه این دستگاه دریافت صدا، سپس تجزیه آن و پس از تجزیه صدا آن را تقویت کرده و به بلندگوها ارسال می کند.

خرید آمپلی فایر خودرو کار آسانی نیست. اما ما اینجا هستیم تا شما را راهنمایی کنیم و به ما کمک کنیم. برای خرید یک آمپلی فایر خوب نکاتی وجود دارد که باید رعایت کنید و اکنون این نکات را برای شما یک به یک بررسی می کنیم.

توان خروجی آمپلی فایر خودرو

سعی کنید دستگاهی بخرید که قدرت خروجی بسیار بالایی دارد که به این زودی پشیمان نخواهید شد و می توانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید. هرچه قدرت خروجی تقویت کننده بیشتر باشد، بهتر است.

بیشینه توان خروجی آمپلی فایر خودرو

این موضوع بسیار مهمی است که باید به آن بپردازید. به بیان ساده، حداکثر توان خروجی، حداکثر مقدار گشتاور بدست آمده از تقویت کننده است. این بدان معناست که آمپلی فایر قدرتی بیشتر از این عدد برای تولید صدای واضح تر و واضح تری ندارد.

Image for post
Image for post

تعداد کانال آمپلی فایر خودرو

شاید زیاد شنیده باشید که فلان آمپلی فایر 2 کاناله است اما ندانید یعنی چه! آمپلی فایرها عمدتا (نه لزوما) در مدل های دو کاناله، چهار کاناله و شش کاناله در بازار موجود هستند. مدل دو کاناله تا یک جفت نوار استفاده می شود. مدل چهار کاناله همراه با یک جفت نوار و یک ساب ووفر استفاده می شود. مدل شش کاناله با دو جفت نوار و یک ساب ووفر استفاده می شود.

حجم صدا آمپلی فایر خودرو

اگر می خواهید صدای تولید شده توسط سیستم صوتی ماشین خود را دوبرابر کنید، باید از آمپلی فایری استفاده کنید که در حال حاضر قدرت صدای آن 10 برابر بیشتر از آمپلی فایر شما باشد.

بهترین آمپلی فایر خودرو

آمپلی فایر ماشین چیست؟

در سیستم های صوتی خانگی و اتومبیل ، هر دو تقویت کننده وسیله ای است که به معنای واقعی کلمه یک سیگنال صوتی ضعیف را در نظر گرفته و آن را تقویت می کند. سیگنالی که وارد آمپلی فایر می شود برای درایو بلندگوها بسیار ضعیف است ، در حالی که سیگنالی که بیرون می آید می تواند کار را انجام دهد.

این فرایند تقویت بخشی ضروری از هر سیستم صوتی خانگی و اتومبیل است و قدرت یک آمپر نشانگر این است که صدا چقدر بلند و بدون تحریف است.

Image for post
Image for post

هر سیستم حداقل یک آمپر داشته باشد ، حتی اگر در یک واحد سر تعبیه شده باشد ، و برخی حتی بیش از یک سیستم را نیز شامل می شوند. به عنوان مثال ، استفاده از یک تقویت کننده صوتی ویژه اتومبیل برای رانندگی یک ساب ووفر بسیار معمولی است.

اکثر سیستم های صوتی اتومبیل شامل یک تقویت کننده جداگانه نیستند و ساده ترین ارتقاء صوتی ماشین نیز باعث تقویت است. آمپلی فایر معرفی شده. اما واقعیت این است که هر سیستم صوتی اتومبیل تنها در واقع شامل یک تقویت کننده است که به آن آمپلی فایر ماشین می گویند.

آیا واقعاً به آمپر صوتی اتومبیل احتیاج دارید؟

برخی از خودروها آمپلی فایر داخلی دارند، اما معمولاً قدرت زیادی ندارند. هدفون هایی که حاوی آمپلی فایرهای قدرتمند هستند بیشتر مستعد گران بودن طیف هستند، در این مرحله معمولاً انتخاب بهتری است که یک دستگاه اصلی را که ویژگی های خروجی پری آمپلی فایر را دارد با یک تقویت کننده خاص جفت کنید، اما این انتخاب بهتری است.

دلایل زیادی برای گنجاندن یک سیستم تقویت کننده مجزا در سیستم صوتی خودرو وجود دارد و در صورت تمایل قطعا به یکی از آن نیاز خواهید داشت:

صدای قوی تر بدون اعوجاج: یکی از ویژگی های مهم آمپلی فایرهای خوب این است که به شما امکان می دهند صدا را بدون اعوجاج همزمان افزایش دهید. اگر در سطح صدای مورد نظر دچار اعوجاج شدید، احتمالاً به تقویت کننده نیاز خواهید داشت.
برای استفاده از ساب ووفر: هنگام افزودن ساب ووفر به سیستم صوتی خودرو، تقریباً همیشه باید یک آمپلی فایر را همزمان اضافه کنید. اگر رادیو ماشین شما کانکتوری ندارد که به طور خاص برای موارد زیر طراحی شده است، برنامه ریزی کنید که یک تقویت کننده ساب ووفر اضافه کنید.
از بلندگوهای جدید خود بیشترین بهره را ببرید: برای بهبود کیفیت صدا، می توانید بلندگوهای جدیدی را به سیستم صوتی خودروی کارخانه اضافه کنید، اما یک دستگاه جدید و یک آمپلی فایر مجزا گزینه های بسیار بیشتری برای بلندگوهایی که نصب می کنید در اختیار شما قرار می دهد.

اگر کمی اعوجاج دارید و نمی‌خواهید واحد اصلی شما به عدد 11 برسد، احتمالاً می‌توانید آمپر را رها کنید و روی واحد اصلی و بلندگوهای خود تمرکز کنید. برخی از واحدهای اصلی قدرت کافی برای تولید صدای نسبتاً بدون اعوجاج دارند و افزودن یک کراس اوور پرسرعت می تواند به پاکسازی عناصر کمک کند.

یکی دیگر از عواملی که باید در نظر بگیرید این است که آیا واحد اصلی شما دارای خروجی های پیش تقویت کننده است یا خیر. این خروجی ها تقویت کننده داخلی را دور می زنند و سیگنال واضحی را به تقویت کننده خارجی می فرستند.

اگر واحد اصلی شما خروجی پری امپ ندارد، باید تقویت کننده ای بخرید که دارای ورودی های سطح بلندگو باشد. گزینه دیگر استفاده از بلندگو برای مبدل سطح است. در حالی که هر دو روش تمایل به ایجاد نویز دارند.

همانطور که واحد اصلی خود را قبل از افزودن تقویت کننده ارتقا می دهید، هزینه بیشتری خواهد داشت و بهترین نتیجه را به همراه خواهد داشت. هنگامی که با یک واحد اصلی مناسب شروع به کار می کنید، پیدا کردن آمپلی فایر مناسب برای خودروی شما فرآیند بسیار آسان تری است.

Image for post
Image for post

کانال ها و سایر ویژگی های تقویت کننده

یکی از تفاوت های اصلی تقویت کننده ها تعداد کانال آنها است. در پیکربندی های مختلف از تک تا شش کانال موجود است که هر کدام برای تنظیمات بلندگوهای مختلف مناسب هستند.

حداقل یک کانال برای هر بلندگو لازم است، اما امکان استفاده از بیش از یک آمپلی فایر در یک سیستم صوتی خودرو نیز وجود دارد. به عنوان مثال، یک آمپلی فایر 4 کانال می تواند چهار بلندگوی کواکسیال را تغذیه کند و یک آمپلی فایر جداگانه می تواند به عنوان ساب ووفر استفاده شود.

همچنین تنظیمات کانال متفاوتی وجود دارد که با بلندگوهای کامپوننت بهترین عملکرد را دارند، بنابراین هر تقویت کننده باید با سیستم مطابقت داشته باشد. برخی از تقویت کننده ها دارای ساب ووفر داخلی یا فیلترهای سمت راست هستند که آنها را برای استفاده با بلندگوها یا بلندگوها ایده آل می کند. سایر آمپلی فایرها دارای فیلترهای متغیر، تقویت باس و سایر مشخصات هستند.

اهمیت توان در تقویت کننده های صوتی اتومبیل

قدرت آمپلی فایر به توانی اشاره دارد که می تواند به بلندگوها ارسال کند. از آنجایی که هدف افزایش قدرت سیگنال صوتی است، قدرت تقویت کننده یکی از مهمترین آمارهای آن است.

مقدار پیش فرض در اینجا RMS است، اما شماره جستجوی خاصی وجود ندارد. RMS یک آمپلی فایر باید با قدرت انتقال بلندگوها مطابقت داشته باشد که در هر سیستم صوتی خودرو متفاوت است.

نسبت تصویر بهینه برای پخش RMS چیزی بین 75 تا 150 درصد توانی است که بلندگوها می توانند استفاده کنند و قدرت بیش از حد بلندگوها بهتر از فشار بیش از حد آنها است.

https://biknik.ir/car-amplifier-best/