برترین و پرفروش ترین هویه ها در ایران

اگر به کارهای هنری علاقه مند هستید و یا در تعمیر قطعات الکترونیکی کمک می کنید ، احتمالاً با هنر و کاربرد آن آشنایی دارید. بالابر ابزاری است که برای اتصال قطعات فلزی استفاده می شود.

نوک نازل با عبور جریان برق گرم می شود و لحیم کاری با آهن لحیم کاری را امکان پذیر می کند. هویا معمولاً به دو دسته تقسیم می شود.

شیلنگ های غیر الکترونیکی (شامل شیلنگ های گاز و چکش) و شیلنگ های برقی یا الکترونیکی. در میدان الکتریکی ، این عنصر نقش مهمی دارد و مسئول تبدیل انرژی الکتریکی به گرما است.

انواع هویه

هویای معمولی: به ساده ترین مدل هویا ، هویای معمولی گفته می شود. تنظیم دما در این نوع سایه امکان پذیر نیست. سایه معمول را می توان به اشکال مختلف تهیه کرد.

قلمی: مداد یک محصول خوب و محبوب است. این محصول با قدرت متفاوت و از دو طریق با امکان تنظیم دما و بدون امکان تنظیم دما در دسترس است. نوک آن که دو فلز را به هم متصل می کند نیز قابل تعویض است. قلم را می توان به 80 وات نیرو مجهز کرد.

تفنگی: هویه‌ی تفنگی قدرت بیشتری برای انتقال گرما و اتصال سطح فلز دارد. در این نوع گرما ، گرما در بالای گرما تولید می شود و یک اتصال کوتاه ایجاد می کند.

برندهای تولید کننده‌ی انواع هویه

Image for post
Image for post


نوک آن به دلیل اکسیداسیون و انتقال حرارت ناقص بسیار آسیب پذیر است. برای این منظور ، روی آن را با قلع بپوشانید. مارک های معتبر تجهیزات الکتریکی این محصولات را با بالاترین کیفیت ارائه می دهند. می توانید Hoya را از مارک های Somo ، Weller ، Ronix و Yaxun و بسیاری از مارک های معتبر و با کیفیت دیگر در سراسر جهان خریداری کنید.

خرید آنلاین انواع هویه

قلم و تفنگ رایج ترین نوع تفنگی است. نوع دیگر این محصولات بخاری های قابل حمل هستند که از مکانیسم های مختلفی مانند گاز مایع برای تولید گرما استفاده می کنند. گاز مایع را می توان به عنوان فندک شارژ کرد. فروشگاه اینترنتی انواع الکترونیکی از بهترین مارک های جهان را در اختیار شما قرار می دهد. برای خرید آنلاین انواع تجهیزات و مشاهده قیمت ها ، فقط به قسمت ابزار و تجهیزات صنعتی مراجعه کنید.

برترین و پرفروش ترین هویه ها در ایران

هویه 300 وات سومو مدل SM2300

۵۹۹,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه تفنگی 500 وات سومو مدل SM2500

۷۳۵,۸۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 200 وات سومو مدل SM2200

۴۲۲,۵۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه استیشن 48 وات سومو مدل SM-110

۱,۸۸۴,۵۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 150 وات سومو مدل SM2150

۳۰۶,۷۹۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 20-200 وات سومو مدل SM120

۳۰۷,۵۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 200 وات سومو مدل SM-120

۲۹۹,۵۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 40 وات سومو مدل SM132

۱۳۹,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه سومو مدل SM 1100

۲۹۹,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه سومو مدل SM 1180

۲۳۷,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه سومو مدل SM 1150

۱۴۴,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 200 وات سومو مدل SM-120

۳۱۰,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 20 وات سومو مدل SM134

۴۰۷,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 40 وات سومو مدل SM114

۱۹۰,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه ۴۰وات سومو مدل SM400

۵۱۸,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 60 وات گات مدل KS-60R

۶۱,۵۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

نوک هویه 40 وات گات مدل R48B

۲۴,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 60 وات گات مدل KS-60R

۶۴,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 40 وات گات مدل KS-40

۵۲,۸۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 10 وات پروسکیت مدل SS-202

۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 14 وات پروسکیت مدل SI-130B-25

۴۹۰,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 60 واتی دایو مدل DS260

۱۵۲,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه دایو 40 واتی DS240

۱۳۲,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه دایو 40 واتی DS340

۱۵۰,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 60 واتی دایو مدل DS360

۱۷۴,۵۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه دایو 25 تا 130 واتی DS244

۲۰۹,۵۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه گازی لیکوتا کد TEA-50002A

۶۸۰,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه تفنگی 140 وات لیکوتا مدل TEA-50050

۶۹۵,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 40 وات امگا مدل k40

۷۹,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 60 وات امگا مدل K60

۸۵,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 40 وات امگا مدل 400

۸۴,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 60 وات امگا مدل 600

۸۹,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 60 وات امگا مدل 600

۸۵,۵۶۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه 60 وات رونیکس مدل RH-4417

۲۱۰,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه کسری مدل KS-40R

۳۴,۹۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

هویه کسری مدل KS-60R

۳۹,۰۰۰ تومان

مشخصات و خرید آنلاین

 

پایه هویه

نکته بسیار مهم در اتصالات بدون خاک داشتن پایه مناسب است ، زیرا نداشتن پایه هنگام لحیم کاری یک فاجعه بزرگ است و علاوه بر اینکه کار شما را بسیار سخت می کند ، حتی می تواند باعث سوختگی یا آتش سوزی شود.

همچنین شلنگ های جدیدتر و پیشرفته تری وجود دارد که کنترل دما از طریق دیجیتال انجام می شود و این شیلنگ ها پایه و اساس دارند.

هنگام انتخاب کج بیل علاوه بر مارک و کیفیت باید به این نکته توجه داشته باشید که هر کج بیل برای یک کار خاص مناسب است و باید به قدرت و اندازه سر کج بیل دقت کنید. به عنوان مثال ، برای لحیم کاری قطعات smd ، باید از لحیم مخصوصی استفاده کنید که دارای سر نازک و دمای پایین تر باشد.

قلع كش – مكنده

این یک ابزار بسیار مفید است که می تواند برای ایجاد تغییرات یا اصلاح خطاها استفاده شود. لحیم مذاب را از مفصل می مکد.

بدین ترتیب ابتدا با دست راست ، لحیم کاری توسط آهن لحیم کاری گرم می شود و با دست چپ ، همزمان با قلع ، قلع را از روی تخته برداشته و قطعه را می توان از روی تخته خارج کرد.

روغن لحيم :‌

روغن لحیم کاری برای تهیه سطح لحیم کاری استفاده می شود تا لحیم کاری به خوبی به منطقه بچسبد.این روغن برای افراد مبتدی و حرفه ای بسیار توصیه می شود

سيم لحيم :

سیم لحیم کاری رابط بین دو قطعه است و انواع مختلفی وجود دارد ، ضخامت مطلوب سیم لحیم به اندازه بخاری که استفاده می کنید بستگی دارد.

 لحيم كاری

لحیم کاری روشی است که به وسیله آن می توان دو قطعه فلز را به هم متصل کرد و این نوع اتصال یک اتصال دائمی است. در جوشکاری قوس این نوع اتصال کووالانسی است اما در لحیم کاری از نوع اتصال و آندروز است.

راز لحیم کاری در خلوص است. هرچه زمان بیشتری را برای تمیز کردن مفصل صرف کنید ، احتمال عملکرد خوب آن بیشتر است.

شایع ترین علت شکستگی لحیم این است که قطعاتی که باید لحیم شوند به درستی تمیز نشده اند. دلیل مهم دیگر این است که اندازه لحیم یا لحیم به درستی کار نمی کند. اگر سایه خیلی کوچک باشد ، اتصال به خوبی گرم نمی شود تا چسبندگی لازم ایجاد شود. این اتفاق می افتد اگر کابل لحیم کاری بیش از حد ضخیم باشد و گرمای زیادی از لحیم دریافت کند.

برای لحیم کاری بهتر نکاتی را دنبال کنید

1. زمان اتصال نوک به اتصال باید حدود 2 تا 3 ثانیه باشد زیرا اگر این زمان طولانی باشد به قسمت جوش خورده آسیب می رساند. همچنین ، گرمای شدید باعث سو mal عملکرد PCB و بالا آمدن مس در طول این مدار می شود.

2. کابل لحیم کاری را مستقیماً به قسمت بالای لحیم وصل نکنید ، بلکه آن را به جهت مخالف به محل متصل کنید.

3. ویژگی یک لحیم خوب این است که سطح براق ، همگن و لحیم به طور مساوی در اطراف اتصال توزیع شده است.

4. اما اگر این دو قطعه به اندازه کافی گرم نشوند یا شیلنگ به سرعت از اتصال خارج شود ، لحیم کاری به طور مساوی در اتصال توزیع نمی شود ، بنابراین به آن اتصال سرد گفته می شود.

5. لحیم کاری سرد می تواند دلایل دیگری داشته باشد ، مانند جابجایی عنصر قبل از خنک شدن ، گرم شدن بیش از حد اتصال به طوری که باعث اکسید شدن دو فلز یا سطح آلوده اتصال شود ، و حتی اگر اتصال با اتصال نباشد.

6. اما بزرگترین دلیل داغ نبودن اتصال لحیم کاری هنگام لحیم کاری باعث لحیم کاری سرد می شود. همانطور که قبلاً اشاره شد ، یک لحیم خوب دارای سطح صاف ، براق و یک لحیم سرد دارای یک سطح سخت ، ناهموار و مات است.

7. بیشتر قطعات الکترونیکی مانند دیودها ، مدارهای مجتمع و غیره آنها در برابر حرارت مقاوم نیستند و در اثر گرم شدن بیش از حد آسیب می بینند. بنابراین زمان اتصال برای لحیم کاری نباید بیش از 3 ثانیه باشد. برای این قطعات بهتر است از رادیاتور یا به اصطلاح رادیاتور استفاده کنید. ابزارهای دیگری مانند انبردست ، دم نازک ، گیره مارمولک و ... برای این مناسب هستند

روش دیگر استفاده از اسپری خنک کننده است. مایعات به کار رفته در این اسپری بسیار سریع تبخیر شده و عنصر را خنک می کند. به روشی کار می کند که قبل از لحیم کاری و حتی در حین کار ، این اسپری خنک کننده بر روی عنصر قرار می گیرد تا در هنگام لحیم کاری آسیبی نبیند.

نكاتی برای افزایش طول عمر هویه

نوک سایه به دلیل داشتن فلز زیاد اکسید می شود ، بنابراین از بین می رود. همچنین ، پس از اکسیداسیون ، گرما به طور کامل به بالای بخاری منتقل نمی شود. بنابراین باعث لحیم کاری سرد می شود. برای تمیز کردن ، ابتدا صبر کنید تا نوک کولر خنک شود ، سپس نوک آن را با یک برس نرم تمیز کنید.

برای جلوگیری از اکسید شدن نوک ، بهتر است قبل از لحیم کاری آن را قلع بزنید.
اگر از سایه استفاده نمی کنید ، آن را روشن نکنید.

بعضی اتصالات دارای حجم برای تنظیم میزان صدا هستند ، بنابراین آن را با توجه به نوع لحیم تنظیم کنید.
برخی اتصالات همچنین دارای یک سوئیچ هستند که به طور معمول اتصال را گرم می کند و با فشار دادن کلید ، گرما بیشتری را برای لحیم کاری تولید می کند.

هنگام تمیز کردن نوک ، توجه داشته باشید که نوک آن را عقب و جلو نکشید ، زیرا باعث بریده شدن وسایل داخل آن می شود.
هنگام لحیم کاری و داغ شدن لحیم کاری مطمئن شوید که نوک آن به سیم برق یا در لمس نکرده باشد.

امروزه از نازل هایی با نوک نسوز استفاده می شود که باعث لیز خوردن نوک نازل نمی شود ، بنابراین باید مراقب باشید که هنگام تمیز کردن قسمت نسوز آسیب نبیند. برای تمیز کردن آن ابتدا صبر کنید تا خنک شود و سپس آن را با ابر مرطوب تمیز کنید.

لحیم کاری قطعات smd با خمیر قلع و هوای گرم:

یکی از روش های لحیم کاری قطعات SMD استفاده از خمیر قلع و هوای گرم است. خمیر قلع یک خمیر چسبناک خاکستری و حاوی FLUX است که برای لحیم کاری بهتر استفاده می شود که معمولاً در بسته بندی ظروف و سرنگ ها (پمپ) یافت می شود.

این ماده در هنگام لحیم کاری کارکرد قطعات SMD را بسیار آسان می کند. برای استفاده از این خمیر ، ما به یک دستگاه HOT AIR نیاز داریم تا این خمیر را ذوب کنیم. به دلیل چسبندگی زیاد این ماده ، توصیه می شود از ابزارهایی مانند سرنگ و دستگاههایی که دندانپزشکان برای تزریق خمیر استفاده می کنند ، استفاده کنید.

نحوه کار فن هوای گرم به این صورت است که در داخل دستگاه واحدی برای تولید هوای فشرده وجود دارد ، بنابراین به جای انتقال گرما به بدن جامد (فن های معمولی) ، این کار با هوا انجام می شود و بنابراین کار لحیم کاری بسیار آسان می شود. این دستگاه دارای کنترل دما و کنترل فشار هوا است. اتصالات دارای نازل های هوا در اندازه های مختلف برای استفاده در قطعات لحیم کاری در اندازه های مختلف است.

روش لحیم کاری:

ابتدا ناحیه مورد نظر برای لحیم کاری را با رقیق کننده و مسواک تمیز کنید. سپس ، در بالای هر PAD ، فیبر مورد نظر را به اندازه PAD خود بچرخانید. سپس قطعه مورد نظر را با احتیاط روی بالشتکهایی که قلع کرده اید قرار دهید (این کار را با انبر انجام دهید تا قطعه در جای خود قرار بگیرد) ، سپس روی قطعه کمی فشار وارد کنید تا از خمیر قلع به فیبر بچسبد.

حالا بسته به اندازه قطعه ، یک سری مناسب انتخاب کنید و سر گرم کننده را نصب کنید و نازل بخاری را به دور پایه های قسمت بچرخانید (در صورت امکان قطعه را با انبر نگه دارید تا فشار باد حرکت نکند) تا همه پایه های قسمت SMD به طور یکنواخت گرم شده و از گرم شدن بیش از حد قطعه جلوگیری می کند.

خمیر قلع ذوب شده و پس از گرم شدن شکل خود را تغییر می دهد و پایه قطعه را مانند قلع به فیبر لحیم می کند. اکنون صبر کنید تا دمای قطعه کاهش یابد ، سپس قسمت لحیم شده را با تینر و برس تمیز کنید.

منبع: