مقایسه پرده آماده با سایر پرده ها

اهمیت پرده در دکوراسیون داخلی ما

در این مقاله به مقایسه پرده آماده با سایر پرده ها می پردازیم.

پرده ها و پنجره ها در هر فضای داخلی ضروری هستند زیرا به زیبایی خانه کمک می کنند.

البته پنجره راهی برای نگاه کردن دیگران به داخل خانه شما نیز می‌باشد.

بهتر است برای پوشاندن پنجره ها و پنهان کردن شکاف های ناخوشاینداز پرده استفاده کنیم. شکی نیست که پرده های پنجره نه تنها یک ضرورت هستند، بلکه یک اکسسوری تزئینی هستند که نقش مهمی در اعتلای دکوراسیون دارند.

وقتی صحبت از تزئین یک رویداد به میان می آید، استفاده از پرده های پس زمینه یک انتخاب متفکرانه است.

اگر هنوز در مورد استفاده از پرده های شفاف در خانه یا برای برجسته کردن دکور مراسم خود شک دارید، ما تمام مزایای پرده های تزئینی را لیست کرده ایم که قطعاً شما را برای استفاده از آنها وسوسه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای استفاده از پرده و اینکه چرا آنها به عنوان عنصر مهمی در طراحی رویداد و دکوراسیون داخلی در نظر گرفته می شوند، ادامه مطلب را بخوانید.

پرده ها یک راه حل موثر برای محافظت از پنجره هستند

یک روش بسیار عالی برای پوشاندن پنجره ها استفاده از پرده می‌باشد. این روزها گزینه های زیادی برای پرده پنجره وجود دارد که می توان از آنها برای اصلاح پنجره ها استفاده کرد. ممکن است تعجب کنید که چرا داشتن پرده و پرده در اتاق نشیمن، آشپزخانه یا اتاق ناهارخوری بهترین گزینه درمان پنجره است. با طیف گسترده ای از گزینه های رنگ، متریال و طرح موجود، شما این آزادی را دارید که پانل های پرده ای را انتخاب کنید که مطابق با سبک و دکوراسیون داخلی شما باشد.

از پرده ها برای پوشاندن پنجره های خود به سبک استفاده کنید و جذابیت پیچیده و ظریفی به شما بدهد. برای رویدادهایی که قصد دارید از شمع استفاده کنید یا با شعله های باز کار کنید، استفاده از پرده های مقاوم در برابر شعله به عنوان یک اقدام ایمنی غیرفعال در برابر آتش یک انتخاب عالی است. در صورت بروز یک وضعیت نامطلوب، این پرده های حرارتی عایق بندی شده و از احتراق جلوگیری می کند تا ایمنی مهمانان شما تضمین شود.

پرده ها به شما حریم خصوصی می دهند.

یکی از ویژگی های اساسی پرده ها و پرده ها حفظ حریم خصوصی و امنیت شماست. نصب پانل های پرده در اتاق خواب یا اتاق نشیمن یک انتخاب هوشمندانه برای جلوگیری از هجوم و نگاه کردن افراد غریبه به فضای خصوصی شما است.

از پرده های پنجره برای محافظت از حریم خصوصی خود استفاده کنید و از فضای شخصی خود بدون نگرانی در مورد افرادی که از پنجره شما نگاه می کنند لذت ببرید

همچنین می توان از پرده ها برای ایجاد یک منطقه جداگانه استفاده کرد. یک پرده جداکننده اتاق می تواند به شما کمک کند تا مناطق را بدون محدود کردن فضا جدا کنید. دیگر گزینه‌های تقسیم‌کننده اتاق باعث می‌شوند اتاق کوچک‌تر به نظر برسد، در حالی که پرده‌های اتاق نشیمن انعطاف‌پذیر هستند و می‌توان آن‌ها را در صورت لزوم به راحتی کشید.

زیبایی شناسی دکوراسیون را بهبود می بخشد.

طراحان داخلی نمی توانند به اندازه کافی تاکید کنند که پرده ها تاثیر زیادی بر دکوراسیون خانه و رویدادهای شما دارند. هنگامی که به دنبال دکوراسیون منزل هستید، پرده ها اولین چیزی است که باید به آن توجه کنید. با تنوع گسترده ای از طرح ها، سبک ها، رنگ ها، اندازه ها و متریال ها، حتی از پرده های ارزان قیمت نیز می توان برای افزایش زیبایی دکوراسیون خود استفاده کرد.

فرقی نمی‌کند که در حال تلاش برای اضافه کردن رنگی به دکوراسیون رویداد خود هستید یا می‌خواهید اکسسوری‌های تزئینی مکمل تم شما باشد، پرده‌های پس‌زمینه صحنه به شما کمک می‌کنند جذابیت بصری کلی را افزایش دهید. استفاده از پرده های زیبا و شفاف، دکوراسیون مراسم شما را به سطح بالاتری می برد. به عنوان مثال، پرده های جنگلی و استوایی فضای داخلی اتاق نشیمن شما را با تم های عجیب و غریب برجسته می کند یا پرده های کرفس ما برای دادن سبک روستایی به دکوراسیون مراسم شما ایده آل خواهند بود. به همین ترتیب، پرده های مهره ای برای مراسم شما افزودنی خیره کننده به دکوراسیون سرسبز شما خواهد بود.

تفاوت بین پرده های آماده و سفارشی در چیست؟

پرده آماده:

  • ویژگی اول: پرده آماده را خودتان به راحتی میتوانید نصب کنید چون نصب راحتی دارند.
  • ویژگی دوم: این هست که ارسال فوری داره یعنی زمانی که شما سفارش میدید پرده خیلی سریع به دستتون میرسه
  • ویژگی سوم: قابلیت جابه جایی داره یعنی شما این پرده هارو برای هر منزلی و هر ابعادی استفاده کنید
  • ویژگی چهارم: تنوع رنگی خیلی فوق العاده ای داره یعنی شما میتونید رنگ مناسب فضاتون انتخاب کنید

نقاط ضعف پرده های آماده:

از تعداد پارچه های محدودی برای این پرده ها استفاده شده وارتفاعشون روی ۸۰/۲ کاملا ثابت است

پرده سفارشی:

  • ویژگی اول: شما میتونید توی هر طرح و هر رنگی سفارش بدید
  • ویژگی دوم: شما میتونید مدلی که با فضاتون مناسب هستش انتخاب کنید
  • ویژگی سوم: شما میتونید توی هر ابعاد و هر سایزی که بخواهید این پرده ها رو سفارش بدید

نقاط ضعف پرده های سفارشی:

  • ۱۰الی ۱۵ روز کاری زمان میبره تا آماده بشن
  • نسبت به پرده‌های آماده مراحل نصب سخت‌تری دارد.
  • یکی دیگر از مزایای مهم پرده های پنجره این است که می توانید میزان نور خورشیدی که وارد اتاق شما می شود را کنترل کنید. چه بخواهید اتاق را با نور طبیعی روشن کنید یا جلوی نور مستقیم خورشید را بگیرید که می تواند مضر باشد، پرده ها و شیشه ها می توانند به شما در مدیریت شدت نور خورشید کمک کنند.

راهنمای خرید پرده

اگر می خواهید اتاق نشیمن خود را در طول روز روشن کنید اما به این فکر می کنید که چگونه از نگاه کردن افراد خارجی به پنجره باز خود جلوگیری کنید، پرده های شفاف به کمک شما می آیند.

هنگامی که می خواهید از نور خورشید و در عین حال حفظ حریم خصوصی لذت ببرید، یک پرده شفاف مخصوصاً برای فیلتر کردن نور مناسب است.

از سوی دیگر، پرده های خاموشی ارائه‌شده می‌توانند با مسدود کردن نور، به تاریک شدنِ فوری محل رویداد کمک کنند.

آیا می خواهید بدون اینکه نور خورشید شما را خیره کند بخوابید؟ از پرده های خاموش برای جلوگیری از نور استفاده کنید و به شما کمک می کند تا در آرامش استراحت کنید. برنامه ریزی یک مهمانی با موضوع کلوپ شبانه در طول روز؟ از پرده های آفتابگیر استفاده کنید که به شما کمک می کند نور بیرون را فیلتر کنید و به شما امکان می دهد جلوه های نور را به دکوراسیون رویداد خود اضافه کنید.

برای طراحی و دوخت و نصب انواع پرده و خرید به سایت مدرن پرده مراجعه کنید