بررسی و انتخاب بهترین نوع مبل شنی و بین بگ

به گزارش فروشگاه شاپ ایتکس شاید از شنیدن مبلی با این نام احساسی خوب به شما دست داده و کنجکاو شوید و بپرسید که، مبل شادی چیست؟ مبل شنی یا بین بگ  با همان مبل شادی، نوعی صندلی راحتی است که در آن خبری از چوب، فلز یا پلاستیک نمی‌باشد. در زبان انگلیسی به این مبل Bean Bag یا کیسه لوبیا گفته می‌شود چرا که درون آن از ذراتی مانند شن یا لوبیا پر شده است. نشستن بر روی چنین مبل راحتی چنان آرامش و حس دلنشینی را به انسان منتقل می‌سازد که سبب شده به آن هپی چیر happy chair یا مبل شادی نیز گفته شود. این نوع صندلی در انواع تک نفره، دو نفره یا سه نفره و در رنگ‌ها و مدل‌های بسیار زیبا و متنوع تولید و عرضه می‌گردد.

در تولید مبل شنی از پارچه ترک با روکش نانو و ضد تعریق یا پارچه های چرمی استفاده می شود. جنس و ضخامت این پارچه ها به گونه ای انتخاب می شوند که مبل ها تحمل وزن بالایی را داشته باشند. افراد به راحتی و بدون نگرانی از پاره شدن پارچه، می توانند ساعت ها بر روی مبل های بین بگ استراحت کرده، به مطالعه پرداخته یا به تماشای تلویزیون مشغول شوند.

Image for post
Image for post

مزایای داشتن یک مبل شنی در خانه

اگر یک 

مبل شنی

 در منزل داشته باشید، از مزایای آن بهره خواهید برد. از مشخصه های خوب این مبل شاد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مبلی به شکل خمیر بازی : مبل شنی همچون خمیر بازی بوده و شکل بدن شما را به خود خواهد گرفت. با نشستن یا لم دادن بر روی این مبل، همه قسمت های بدن شما پر شده و نوازش داده می شوند. به همین دلیل حس خوب و پر از آرامش را با لم دادن بر روی این مبل تجربه خواهید کرد.

داشتن وزن سبک : این مبل با ماده‌ای دانه شکل و از جنس یونولیت پر شده است. به همین دلیل وزن خیلی سبکی دارد. شما می‌توانید مبل بین بگ خود را به راحتی از یک طرف خانه به طرف دیگر بکشید و لذت لم دادن بر روی آن را در هر جای خانه و حتی در آفتاب تجربه کنید.

مقاومت و دوام زیاد: مبل شنی در برابر پارگی و سوراخ شدن بسیار مقاوم است. هر فرد با هر وزنی قادر است بر روی این مبل راحت بنشیند.

داشتن خاصیت ضد آب، مبلی شناور: بر روی بین بگ، حس شناور بودن بر روی آب را نیز می توانید تجربه کنید. این مبل خاصیت ضد آب داشته و روی آب شناور می ماند.تولید شده با پارچه های نانو: پارچه های به کار رفته در تولید مبل شنی از مواد نانو تولید شده‌اند. همین امر سبب شده تا به راحتی قابل تمیز کردن بوده و ضد تعریق باشند.

Image for post
Image for post

نکات طلایی هنگام خرید مبل شنی

تنوع انواع مبل شنی، اغلب خریداران را دچار سردرگمی می سازد. در بررسی و انتخاب بهترین نوع مبل شنی و بین بگ توجه به برخی از نکات انتخاب را محدودتر و خرید را ساده تر خواهد ساخت. در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که در زمان خرید مبل شنی به یاری شما خواهند آمد:

قیمت مبل شنی: سایز و جنس پارچه مبل بین بگ بر قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود. پس با توجه به میزان بودجه ای که برای خرید این مبل در نظر گرفته اید، گزینه های پیش رو را محدود تر ساخته و خرید خود را با سهولت بیشتری به انجام خواهید رساند.

نوع مبل شنی: مبل شنی بر اساس سایز یا تعداد نفرات و مدل نیز از تنوع بالایی برخوردار می باشد. با توجه به خواسته و میزان فضای موجود، مبل شنی دو نفره، یک نفره یا سه نفره قابل انتخاب خواهد بود. برخی از مبل ها در مدل نیز خاص و متمایزند. از آن دسته می توان به مبل شنی لاکچری اشاره کرد.

جنس پارچه هپی چیر: به یاد داشته باشید که در زمان خرید مبل شنی، کیفیت را فدای قیمت نکنید. جنس پارچه به کار رفته در تولید این نوع مبلمان می بایست از استحکام و دوام خوبی برخوردار باشد. پارچه هایی که مورد استفاده قرار می گیرند معمولا پلی استر، نخ، چرم طبیعی یا مصنوعی هستند. بدین ترتیب در برابر فشار و وزن زیاد، ساییدگی، آلودگی، تعریق و پارگی در امان خواهند ماند. با این وجود تولیدکنندگان نامعتبر زیادی هستند که در مصنوعات خود از پارچه های بی کیفیت استفاده کرده و آنها را با قیمت پایین تر به فروش می رسانند.

کیفیت دوخت مبل: در کنار اهمیتی که جنس پارچه در مبل شنی دارد، توجه به کیفیت دوخت نیز بسیار مهم می باشد. این مبل ها تحت فشار زیادی قرار داشته و افرادی با وزن های مختلف بر روی آن می نشینند. کیفیت دوخت و نخی که برای دوخت مورد استفاده قرار می گیرد، این دوام و استحکام را تعیین خواهد کرد.

ادامه مطلب ( لینک زیر ) :