آموزش فعالسازی تم تیره

با اضافه شدن ویژگی تم تیره سراسری در اندروید ۱۰، فوجی از برنامه نویس ها سعی در فعال کردن این ویژگی در برنامه های خود کردند. این امر به کاربران اندروید ۹ به پایین نیز کمک خواهد کرد چون حالا اکثر نرم افزار ها تم تیره دستی دارند. همانطور که گفتیم اکثر برنامه ها این سعی را داشتند و واتساپ تا مدتها غایب بود. این موضوع امروز تغییر کرد.

در آخرین نسخه واتساپ تم تیره فعال شده است. ساده ترین راه دسترسی به آن آپدیت کردن واتساپ است. میتوانید واتساپ را تنظیم کنید تا همیشه در حالت تم تیره بماند یا اگر از اندروید ۱۰ استفاده میکنید، تم تیره را در سرتاسر دستگاه خود فعال کنید. ممکن است دشوار به نظر برسد ولی فقط ۱ تا ۲ دقیقه زمان میبرد.

قدم اول: آخرین نسخه واتساپ را نصب کنید

در حال حاضر برای فعال سازی تم تیره باید نسخه جدید واتساپ را نصب کنید. از آنجایی که نسخه رسمی واتساپ است بروی نسخه قبلی مینشیند و به شما این امکان را میدهد که از بروز رسانی های بعدی نیز استفاده کنید.

مطالعه بیشتر: حرکت زیاد جنین نشانه چیست

قدم دوم: تم تیره را فعال کنید

  1. روی منوی سه نقطه بالا سمت راست بزنید و گزینه settings را انتخاب کنید
  2. بعد روی گزینه chats و سپس theme بزنید.
  3. در پیامی که باز میشود میتوانید تم تیره (dark) را انتخاب کنید.

تم تیره فارق از نسخه اندروید دستگاه شما فعال خواهد شد. برای اندروید ۱۰ کافیست گزینه system default را انتخاب کنید تا نرم افزار به طور خودکار با روشن یا خاموش کردن تم تیره برای کل دستگاه تغییر کند.

برای مطالعه ادامه مقاله و فهمیدن چگونگی فعال کردن دارک مود به این سایت مراجعه کنید.