به نام ارزش های زندگی! تنها فانوس های نجات دهنده ی ما

در سخت ترین روزای سردرگمی در مسیر شغلی و زندگی بودم که به هرچیزی چنگ میزدم تا حال بهتری پیدا کنم. خیلی روزایی بود که به معنای واقعی برام همه چیز مبهم و خسته کننده شده بود.

یکی از دوستام وقتی که سردرگمی و ناتوانی منو دید به من گفت تو هدف هایی که داری رو براساس چه ارزش هایی هست توی زندگی ؟ ارزش هات چیا هستن ؟

اگر ارزش های زندگی تو بدونی خیلی خوب میتونی از سردرگمی ها و تصمیم نگرفتن هات بیرون بیای و برگردی به مسیر اصلی زندگی که تو رو به هدفات

 برسونه .

بهم گفت ارزش هاتو همه شو بنویس و بعد 5 تا از مهمترین هاشو انتخاب و اولویت بندی کن و براساس اون هدف هاتو بنویس مثلا اگر رشد و یادگیری برات توی زندگی یک ارزش هست خب چه هدفی پشتش داری؟ مثلا خوندن یه کتاب و اون رو براش برنامه ریزی کن . اینجوری میتونی از هر نوع گیجی بیرون بیای و چیزی که برات اولویت داره رو بشناسی و براساس ارزش های زندگیت تصمیم بگیری و انتخاب کنی !

اون زمان بود که شروع کردن به سرچ در گوگل: ارزش های زندگی چیست ؟ لیست ارزش های زندگی ؟ ارزش های زندگی اساسی آدم ها ؟ و .....

و در نهایت منم توی اون زمان و توی اون حال شاید بهترین تعبیر همین کلمه ی فانوس هست که به معنی واقعی برای من مثل پیدا شدن امید، یافتن راه حل و کلی حال خوب بعدش برام به وجود اومد .

اینکه من بدونم ارزش زندگیم چی هست و چه هدفی رو به واسطه این ارزش میخوام بهش برسم و چه برنامه ای نیاز داره باعث میشه به خیلی از چیزایی که تحت کنترل من نیست یا برای من ارزش حساب نمیشه اصلا فکر نکنم و اینجوری بهتر و بیشتر به خودم اهمیت بدم و سعی کنم با پایبندی به ارزش هام به کلی هدف هایی که حالم رو خوب میکنه برسه.

و الان وقتشه که شماهم اگر در شرایط سختی هستین، فانوس های زندگیتون رو نگاه کنین و غبار بردارین ازش و برای هدف هایی که منتظرن تا شما بهش برسین برنامه ریزی کنین.

دوستدار شما مریم >:)