با برنامه دیسکورد بیشتر آشنا شوید

Image for post
Image for post

دیسکورد برنامه ای که امروزه در سرتاسر دنیا غوغایی به پا کرده است ، پر از داستان فراز و نشیبی می باشد . دیسکورد یک پلتفرم براقراری تماس صوتی است که کاربران در بخش اجتماعات سرور ارتباط بر قرار می کنند.

این برنامه در سال های ابتدایی 2015 توسط جیسون سیترون در نسخه های اولیه سایت به آدرس DiscordApp.com  ارائه شد امروزه میتوان گفت که جزء پر قدرتمند ترین شرکت های جهان است .

داستان  جیسون سیترون که OpenFeint یک پلتفرم بازی های موبایلی را تاسیس کرده بود آغاز شد . در سال 2011 سیترون OpenFeint  را به مبلغ 104 میلیون دلار به GREE فروخت ، که از آن برای تأسیس استودیو توسعه بازی Hammer & Chisel ، در سال 2012 استفاده کرد. اولین محصول آنها Fates Forever بود که در سال 2014 منتشر شد ، که سیترون پیش بینی می کرد اولین بازی MOBA در سیستم عامل های تلفن همراه باشد ، اما این بازی موفقیت آمیز نبود و استقبال زیادی از آن نشد . به گفته سیترون در طول مراحله توسعه ، او متوجه شد که انجام عملیات های گفتگو در بازی های Final Fantasy XIV و League of Legends بسیار دشوار است . این باعث ایجاد یک سرویس چت با تمرکز بر روی دوستی کاربر ایجاد شود .

جیسون سترون - مالک شرکت دیسکورد
جیسون سترون - مالک شرکت دیسکورد
 جیسون سترون - مالک شرکت دیسکورد

دیسکورد در ماه مه 2015 با آدرس وب discordapp.com به صورت عمومی منتشر شد. به گفته ی سیترون عملیات خاصی برای جذب کاربران انجام ندادند و جذب کاربران توسط گیمر هایی که در پیوند های خود از دیسکورد استفاده می کردند و در مسابقاتی که استفاده می شد محبوبیت پیدا کرد .

سپس با دیده شدن دیسکورد مایکروسافت اعلام کرد که دیسکورد برای کاربران Xbox Live   در دسترس قرار گرفت .

در دسامبر 2018 ، این شرکت اعلام کرد که 150 میلیون دلار سرمایه به ارزش 2 میلیارد دلار جمع آوری کرده است. در مارس 2020 ، دیسکورد شعار خود را از "چت برای بازیکنان" به "چت برای گروه و دوستان " تغییر داد و قالب های سرور را معرفی کرد. این بخشی از پاسخ آنها به افزایش کاربران در نتیجه همه گیری COVID-19 بود.

در مارس 2021 ، دیسکورد اعلام کرد که اولین مدیر مالی خود ، رئیس سابق امور مالی توماس را استخدام کرده است. یک منبع داخلی این را یکی از اولین گام های شرکت برای عرضه اولیه احتمالی نامید ، اگرچه بنیانگذار و مدیرعامل شرکت جیسون سیترون در اوایل ماه اعلام کرد که به فکر عمومی شدن شرکت نیست. دیسکورد تعداد کاربران ماهانه خود را در سال 2020 به 140 میلیون نفر افزایش داد.

در همان ماه ، بلومبرگ نیوز و وال استریت ژورنال گزارش دادند که چندین شرکت به دنبال خرید شرکت دیسکورد  بودند ، با مایکروسافت به عنوان خریدار اصلی احتمالی با ارزش 10 میلیارد دلار رد کردند .

با این حال ، آنها مذاکرات با مایکروسافت را متوقف کردند و تصمیم گرفتند مستقل بمانند .

در ژانویه 2016 اعلام کردند که کاربران دیسکورد به 3 میلیون نفر افزایش یافت .آنها گفتند که هر ماه حدود 1 میلیون کاربر به دیسکورد افزایش می یابد سپس در ژوئیه 2016 اعلام کردند کاربران دیسکورد به 11 میلیون افزایش یافت . تا دسامبر 2016 ، این شرکت گزارش داد که 25 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد.

دیسکورد که امروزه جزء پر قدرتمندترین شرکت های جهان می باشد اعلام کرده که تا سال 2021 مقدار کاربر 350 میلیون در تمامی نسخه ها ، 140 میلیون کاربر فعال از دیسکورد استفاده می کنند . برنامه دیسکورد در ایران به حدود 1 میلیون کاربر می رسد .

با سپاس که مارا در این مقاله همراهی کردید .

مارا از نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود آگاه سازید .

منابع : متاگیم ، شبکه اجتماعی رایت