روتین مراقبت از انواع مو

 موها هم مثل صورت نیاز به مراقبت های ویژه ایی دارد، چه موهای فر داشته باشید چه لخت باید بدانید که اگر از آنها مراقبت نکنید در طی زمان زیبایی و شادابی آنها را از دست خواهید داد.

مراقبت از مو فقط شستشو و شانه زدن آنها نیست ، حتما نباید هر موقع دچار موخوره شدید یادتان بیافتد که به آنها رسیدگی کنید.

آسیب های مو خیلی دیرتر از پوست صورت خود را نشان خواهد داد چرا که موها به علت رنگ و دکلره کردن های مکرر در معرض آسیب های بیشتری هستند که باعث سوختگی، ریزش ، موخوره، خشکی و غیره خواهد شد و زمانی متوجه آن خواهید شد که شاید دیر شده و حجم زیادی از موهایتان دچار آسیب شده باشد.

اما اگر مثل پوست صورت روزانه به سلامت موها نیز توجه داشته باشید سال‌های سال موهای شاداب و چشم نواز شما توجه همگان را به خود جلب خواهد کرد.

 

اگر تا امروز در حق موهایتان کوتاهی کردید، نگران نباشید از همین حالا شروع کنید تا سلامت موهایتان را دوباره بدست آورید. ما در این مقاله به شما یاد خواهیم داد که چطور از موهای خود مراقبت کنید.

 

 

Image for post
Image for post

روتین مراقبتی از موهای لخت

در این زمانه داشتن موهای صاف و لخت آرزوی اکثر خانم هاست. اگر موهای صافی دارید و از این بابت خوشحال هستید باید بگوییم که مراقبت از موهای صاف خیلی سخت تر است چرا که موهای صاف به راحتی چرب می‌شوند و آسیب ها را زودتر نشان می‌دهند.

برای شستن موهای صاف، از شامپوی فری سولفات استفاده کنید تا از شر چربی و آلودگی های مویتان خلاص شوید.

محصولات زیادی برای موهای چرب در بازار وجود دارد، اما پیشنهاد میکنیم که موهایتان را هر ۲ الی ۳ روز یکبار با شامپوی مناسب و سازگار با موی سرتان بشویید.

استفاده از یک شامپو تقویت کننده مو و با کیفیت میتواند تغذیه موهایتان را هم پوشش دهد.

از یک نرم کننده سبک و فاقد حالت دهنده استفاده کنید چرا که حالت دهنده ها به موهایتان احساس سنگینی میدهد. نرم کننده را فقط به ساقه موهایتان بزنید و از تماس آن با کف سر جلوگیری کنید چرا که باعث ریز موهایتان خواهد شد.

 

Image for post
Image for post

روتین مراقبتی از موهای فر و مجعد

خبر خوب اینست که فقط با چند هفته مراقبت از موهای فر می‌توانید به فرم و ظاهر دلخواهتان برسید.

موهای فر شما را در نظر دیگران خیلی بامزه میکند پس با مراقبت صحیح از موهایتان همیشه جذاب‌ و دلربا باشید.

برای موهای فر و مجعد ، لازم نیست مرتب حمام بروید، هر ۳ الی ۴ روز یکبار موهایتان را بشویید کافیست. برای شستشوی موهایتان از شامپوی فاقد سولفات مخصوص موهای فر و مجعد استفاده نمایید.

برای رفع خشکی موها یک ساعت قبل از رفتن به حمام ساقه موهایتان را به روغن های مقوی مثل روغن بادام و روغن نارگیل و غیره آغشته کنید اینکار باعث حفظ سلامتی و شادابی موهایتان خواهد شد.

اگر موهای فر دارید سعی کنید فقط کف سرتان را بشویید و موهایتان را درگیر نکنید همین که کف های روی سرتان را در هنگام آبکشی به موهایتان بکشید کافیست. چرا که شستشوی زیاد باعث خشکی و وز شدن آنها خواهد شد.

حالت دادن به موهای فر مهمتر از شامپو زدن به آنهاست چرا که با اضافه کردن چند قطره روغن گیاهی به شامپویتان میتوانید، از خشکی موهایتان جلوگیری کنید. میتوانید برای خوش حالت کردن حلقه های مویتان از کرم ها و لوسین های مناسب استفاده نمایید.

موهای وزوزی به موهای دارای فر زیاد می‌گویند که مراقبت از آن مثل موهای فر میباشد. فقط سعی کنید در حمام از یک ماسک مو حاوی کراتین مناسب برای ساقه مویتان استفاده کنید.

اگر دچار ریزش مو هستید شما براحتی میتوانید از فروشگاه های اینترنتی بهترین ماسک مو برای ریزش مو را انتخاب و خریداری کنید تا از ریزش موهایتان جلوگیری شود.

 

Image for post
Image for post

موهایتان را مرتب کوتاه کنید

تنها مزیت کوتاه کردن موها به صورت مرتب باعث رفع وزی و موخوره موها خواهد شد. این باور غلطی است که با قیچی زدن موهایتان بلندتر خواهد شد، اما مطمئنا خالی از لطف نیست.

 

موهایتان را محکم نبندید

با اینکار باعث سست شدن ریشه موها خواهید شد و بعد از مدتی موهایتان دچار ریزش میگردد. بنابراین در طول روز سعی کنید کمی موهایتان را باز بگذارید.

 

موهایتان را با آب سرد یا ولرم بشویید

استفاده از آب گرم باعث می‌شود تا چربی ضروری موهایتان را از بین برده و رطوبت آنها از دست برود.

 

و در آخر لازم است تذکر دهیم که از اتو مو، بابلیس و سشوار و غیره به صورت روزانه استفاده نکنید. چون گرمای تولید شده از آنها باعث آسیب به مویتان خواهد شد و حتی بعد از مدتی ساقه موهایتان دچار خشکی و وز شدن می‌گردد.