ترمیم موهای آسیب دیده بعد از دکلره

باید بدانید که اکثر محصولات روشن کننده مو، حاوی دکلره هستند. با اینکه محصولات متنوع جدیدی در بازار آماده است اما ساده ترین و سریع ترین راه برای از بین بردن رنگدانه های مو دکلره کردن میباشد.

دکلره یک ماده قوی و شیمیایی است که با اکسید کردن رنگدانه های مو و جدا سازی پروتین های مو، ملانین موها را از بین برده و مو را روشن می‌سازد و عملا با اینکار آسیب زیادی به موها وارد می‌نماید.

از این رو لازم است قبل از تصمیم گیری برای دکلره کردن موهایتان اقدامات پیشگیرانه ایی را انجام داده و بعد از آن هم مراقبت های لازم را برای بازگرداندن سلامت موهایتان، در نظر داشته باشید.

 

رنگ موی بدون آمونیاک سلوم
رنگ موی بدون آمونیاک سلوم
رنگ موی بدون آمونیاک سلوم 

 اقدامات لازم قبل از دکلره کردن مو

اگر می‌خواهید بعد از رنگ کردن، موهایتان سالم بماند لازم است که قبل از آن با یک متخصص خوب مشورت کنید.

موهایتان باید تقویت و آبرسانی گردد و رطوبت لازم برای حفظ سلامت مو را داشته باشد.

پس اگر موهای آسیب دیده ایی دارید پیشنهاد میکنیم که برای انجام دکلره کمی صبر کنید و اول آنها را تقویت و بازسازی نمایید.

اگر موهای ضعیف و نازکی دارید می‌توانید با استفاده مرتب از روغن‌های گیاهی آن را تقویت کنید. روغن‌های گیاهی حاوی مواد مغذی، ویتامین‌ها، اسیدهای چرب و املاح هستند و می‌توانند بخشی زیادی از نیازهای موهایتان را برطرف کنند. استفاده از آنها نیم تا یک ساعت قبل از رفتن به حمام مناسب میباشد. برای اثر بخشی لازم اینکار را دو تا سه بار در هفته انجام دهید.

 

پودر دکلره نچرال
پودر دکلره نچرال
پودر دکلره نچرال

اقدامات لازم بعد از دکلره کردن مو

مراقبت های بعد از دکلره کردن مو خیلی مهم تر و اساسی تر هستند. پس زمان بیشتری را برای آن‌ بگذارید تا آسیب ناشی از دکلره کردن مو را کاهش دهید.

به حمام نروید

   لازم است که تا دو روز بعد از دکلره کردن مو به حمام نروید و موهایتان را شامپو نکنید. اینکار هم به ثابت ماندن رنگ مویتان کمک خواهد کرد و هم چربی روی سرتان مثل یک لایه محافظتی عمل کرده و ریشه موها را  آسیب محافظت می‌کند.

استفاده از یک ماسک موی مناسب

جهت آبرسانی به موهایتان از یک ماسک موی با کیفیت و مناسب موهایتان استفاده کنید تا از خشکی و وز شدن موها جلوگیری کرده و رطوبت از دست رفته مو را به آنها بازگردانید.

زمانی که رطوبت مو بازگردد دوباره موهایتان نرم و لطیف خواهد شد.

برای آبرسانی و ترمیم کوتیکول موها از بهترین ماسک مو برای موهای رنگ شده و آسیب دیده استفاده کنید تا  شادابی ، درخشش و براقیت را به موهایتان بازگردانید. 

از موی سرتان در مقابل خورشید محافظت کنید

پس از دکلره کردن ، موهایتان به شدت نسبت به دستگاه های حرارتی و گرمای خورشید آسیب پذیر می‌شوند. با محافظت از موهایتان در برابر نور خورشید، از پوست سرتان هم محافظت خواهید کرد. 

نوک موهای خود را کوتاه کنید

احتمالا بعد از دکلره کردن موهایتان دچار موخوره خواهید شد، بنابراین با کوتاه کردن موخوره ها باعث احیای مجدد موهایتان شوید. 

شامپوی مناسب برای ریزش مو

شاید بعد از دکلره دچار ریزش مو شوید ، برای رفع آن از شامپو مناسب برای ریزش مو و بدون سولفات استفاده کرده تا بتوانید آن را کنترل نمایید.

 موهایتان را به آرامی شانه کنید

وقتی موها خشک باشند شانه پذیری آنها نیز سخت تر خواهد بود، پس برای شانه زدن موها از یک برس دندانه درشت و یا برس خیس با دندانه های منعطف استفاده کنید تا کار برایتان راحت تر باشد.

مراقب کلر آب باشید

کلر می‌تواند در تماس با موهای دکلره شده رنگ آن را به سبز، زرد یا نارنجی تغیر دهد، پس قبل از رفتن به استخر یا جایی که میدانید آب آن حاوی کلر است، موهای خود را با آب سرد بشویید.

و بلافاصه بعد از خارج شدن نیز موهایتان را دوباره با آب سرد بطور کامل آبکشی نمایید.

شامپو ضد ریزش مو
شامپو ضد ریزش مو
شامپو ضد ریزش مو 

کلام آخر

سعی کنید که مرتب موهایتان را دکلره نکنید چرا که الان میدانید عواقب زیادی را به دنبال خواهد داشت و موهایتان را آسیب پذیر خواهد کرد. طبق تحقیقات متخصصین پوست در آمریکا فاصله بین دکلره کردن مو باید بین ۸ تا ۱۰ هفته باشد، تا موها در این مدت استراحت کنند. اگر هنگام دکلره بعدی شما رسید فقط ریشه موهایتان را به مواد دکلره آغشته نمایید و موهای کل سرتان را دکلره نکنید.

اگرموهایتان را دکلره کردید حتما روش های مراقبتی که در بالا ذکر شد را رعایت نمایید تا موهای شاداب و جذابتری داشته باشید.