قهوه عربیکا

قهوه عربیکا قهوه ای است که از دانه های گیاه Coffea Arabica بدست می آید. قهوه عربیکا از اتیوپی منشا می گیرد و پرمصرف ترین نوع قهوه در جهان است که حدود 60 درصد از تولید قهوه جهان را تشکیل می دهد. قهوه عربیکا راهم می توانید به صورت خرده بگیرید و هم به صورت عمده فروشی قهوه عربیکا تهیه کنید.

قهوه عربیکا
قهوه عربیکا
قهوه عربیکا

چرا به آن قهوه عربیکا می گویند؟

تصور می‌شود که نام عربیکا یا قهوه عربیکا از زمان سفر قهوه از اتیوپی به عربستان در قرن هفتم به وجود آمده است.

 در کجا کشت می شود؟
گیاهان قهوه عربیکا آب و هوای گرمسیری نزدیک به خط استوا را ترجیح می دهند. به همین دلیل است که برخی از بهترین قهوه عربیکا در کشورهایی مانند اتیوپی، هند گواتمالا، کلمبیا و برزیل - بزرگترین تولید کننده قهوه عربیکا در جهان - رشد می کنند. قهوه عربیکا در ارتفاعات به خوبی رشد می کند و به همین دلیل است که اغلب در دامنه کوه ها کشت می شود.

چه چیزی آن را خاص می کند
قهوه عربیکا نوعی دانه قهوه است که به دلیل طعم و کیفیت استثنایی خود شناخته شده است. در مناطق با آب و هوای گرمسیری مانند آمریکای مرکزی و جنوبی، آفریقا و آسیا در ارتفاعات بالا می روید. دانه‌های عربیکا طعمی نرم‌تر، شیرین‌تر و ملایم‌تر نسبت به سایر انواع قهوه دارند و رایحه‌ای از میوه، شکلات، آجیل و کارامل دارند. آنها همچنین کافئین کمتری دارند و اسیدی تر هستند، که باعث می شود کمتر تلخ و راحت تر بنوشند. مشخصات طعم منحصر به فرد و دقت در کشت و فرآوری به همراه دانه قهوه با کیفیت بالا و بسیار مورد تقاضا، عربیکا را بسیار خاص کرده است.

کاوش در دنیای قهوه های عربیکا با منبع تک منشا
قهوه‌های تک منشا نوعی قهوه هستند که از دانه‌هایی تهیه می‌شود که از یک مکان جغرافیایی خاص مانند یک مزرعه، املاک یا منطقه به دست می‌آیند. این لوبیاها با لوبیاهای مناطق دیگر ترکیب نمی شوند، و این امکان را برای بیان خالص طعم ها و ویژگی های منحصر به فرد آن منشاء خاص فراهم می کند. آنها طیف متنوعی از پروفایل های طعم را ارائه می دهند، زیرا مناطق مختلف و شرایط رشد طعم های متفاوتی را در لوبیا ایجاد می کنند. به عنوان مثال، لوبیاهای اتیوپی به‌خاطر نت‌های گلی و میوه‌ای‌شان شناخته می‌شوند، در حالی که لوبیاهای کلمبیایی با نت‌های شکلات و کارامل طعمی کاملاً گرد دارند. Baarbara Estate توسط یکی از بهترین مارک های قهوه در هند ، یکی از این ترکیب های خاص است که تمام ویژگی های یک قهوه عربیکا با منشاء را در بر می گیرد.  

بسیاری از علاقه مندان به قهوه از قهوه های تک منشا به دلیل طعم های متمایز و توانایی تجربه تروآر (خاک، آب و هوا و توپوگرافی) منطقه کشت قهوه قدردانی می کنند. آنها همچنین به دلیل شفافیت آنها ارزشمند هستند، زیرا منشاء دانه ها به وضوح روی بسته بندی ذکر شده است و به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا انتخاب های آگاهانه ای در مورد قهوه ای که خریداری می کنند داشته باشند. قهوه های تک منشا اغلب به صورت دانه های کامل در دسترس هستند، که امکان آسیاب تازه و سفارشی سازی فرآیند دم کردن را فراهم می کند تا طعم منحصر به فرد قهوه را به بهترین شکل برجسته کند.