تهیه قهوه

تهیه قهوه از طریق فروشگاه آنلاین قهوه 

قهوه در چند دسته کلی به بازار عرضه می شود، از سنتی/معمولی گرفته تا تخصصی/غذایی. قهوه سنتی/معمولی، قهوه‌ای روزمره که برای توزیع انبوه توسط برندهایی مانند Maxwell House و Folger’s فروخته می‌شود، عمدتاً از دانه‌های عربیکا تشکیل شده است و به راحتی در دسترس است، می‌توان آن را به سادگی از طریق فروشگاه آنلاین قهوه در مقادیر زیاد تهیه کرد، و ظاهر و طعم هر بار یکسان است. قهوه ویژه/ لذیذ، که توسط شرکت‌هایی مانند استارباکس و پیت به بازار عرضه می‌شود، شامل دانه‌های باکیفیت با ویژگی‌های طعم و هویت خاص است، مستقیماً از کشاورزان یا تعاونی‌ها خریداری می‌شود و به صورت دسته‌ای در حجم‌های نسبتاً کم برشته می‌شود. قهوه همچنین ممکن است غلیظ شده و به عنوان کنسانتره مایع برای استفاده در خدمات غذایی یا به عنوان یک ماده به فروش برسد.

تهیه قهوه ساز 

قهوه در قهوه ساز قطره ای، دستگاه اسپرسوساز، دستگاه پرکولاتور، پرس/پیستون فرنچ، دستگاه آبجوسازی ایتالیایی هشت ضلعی روی اجاق گاز موکا یا دستگاهی مانند سیستم Keurig K-Cup که از یک دستگاه از پیش اندازه گیری شده استفاده می کند دم می شود. دیسک یا کپسول مهر و موم شده قهوه فوری با برشته کردن و آسیاب کردن دانه های قهوه در اندازه های بزرگ و استخراج عطر و طعم با آب بسیار داغ در یک استخراج کننده جریان مخالف ساخته می شود. قهوه در یک اواپراتور حرارتی یا متمرکز کننده انجمادی، که ممکن است شامل یک مرحله بازیابی عطر باشد، غلیظ می شود و سپس خشک می شود یا با اسپری خشک می شود. نتیجه یک پودر ریز است که ممکن است توسط بخار آگلومره کردن آن برای افزایش اندازه ذرات پردازش شود.

قهوه بدون کافئین با استخراج کافئین از دانه های سبز با آب و کربن فعال، حلالی مانند کلرید متیلن یا اتیل استات یا دی اکسید کربن فوق بحرانی ساخته می شود. قهوه بعداً خشک می شود، برشته می شود، مخلوط می شود و غیره.

قهوه زیپان
قهوه زیپان
قهوه زیپان