چگونه باید میوه هارا خشک کنیم؟

دستگاه میوه خشک کن
دستگاه میوه خشک کن
دستگاه میوه خشک کن

قیمت بهترین مارک دستگاه میوه خشک کن صنعتی برای مشاغلی که به دنبال پیدا کردن یک دستگاه خوبی میگردنند با افزایش تعداد افرادی که به دنبال هدر دادن کمتر و صرفه جویی بیشتر هستند، رونق زیادی در فروش انواع دستگاه های آبگیری به وجود آمده است. قفسه‌های فروشگاه‌های مواد غذایی با مقدار زیادی از غذاهای خشک تجاری موجود است، اما می‌توان آن‌ها را با مواد نگهدارنده پوشانده یا با مواد اولیه پایین‌تر تهیه کرد. کم آبی کردن غذا در خانه یک راه عالی برای کنترل طعم و کیفیت غذای شما، به علاوه نگهداری از محصولات تازه و فصلی است تا بعداً از آنها استفاده کنید. (کمپینگ، کسی هست؟)

انواع مختلفی از آبگیرها در بازار وجود دارد، به این معنی که مطمئناً یکی از آنها متناسب با نیاز شما وجود دارد. چه بخواهید با یک چیدمان بزرگ تجاری وارد آن شوید یا فقط انگشت پای خود را در یک مدل سطح پایه فرو ببرید، احتمالاً انتخاب مناسبی برای شما وجود دارد. ما 10 مدل از پرفروش‌ترین مدل‌های موجود در بازار را انتخاب کردیم و آن‌ها را تحت آزمایش‌های مختلفی قرار دادیم تا ببینیم کدام‌یک ارزش ولخرجی را دارند و کدامیک یک قبولی هستند.
حداقل، یک آبگیر ایده آل باید بتواند مواد غذایی را به طور یکنواخت و کارآمد خشک کند.

به طور کلی آبگیرها به دو دسته خشک کن افقی و خشک کن عمودی تقسیم می شوند. در سراسر تخته، ماشین‌هایی که خشک‌کننده افقی دارند، زمانی که فن هوا را به‌طور هم‌زمان در تمام سینی‌ها می‌برد، بسیار بیشتر است، اگرچه این معمولاً دارای طراحی حجیم‌تر است. واحدهای دارای جریان هوای عمودی انعطاف پذیری بیشتری دارند و برخی حتی به شما امکان می دهند سینی های بیشتری اضافه کنید، اگرچه سینی های نزدیک به دمنده همیشه سریعتر خشک می شوند و ممکن است نیاز به جابجایی از طرف شما باشد.

ظرفیت از نظر اندازه هزینه مستقیم دارد و تعادل مناسب بین هر دو بسته به اندازه آشپزخانه و پروژه هایی که قصد انجام با این دستگاه را دارند، فرد به فرد متفاوت است.

جدا از عملکرد اصلی دمیدن هوا، یک آبگیر خوب باید دارای کنترل های بصری و کنترل دقیق دما باشد. سطح سر و صدایی که دستگاه در حین کار ایجاد می کند برای اکثر کاربران و همچنین گارانتی معتبر سازنده یک فاکتور مهم است. هیچ کس دوست ندارد زمان زیادی را صرف شستن ظروف کند، بنابراین دستگاه‌های آب‌گیری با سینی‌های قابل شستشو در ماشین ظرف‌شویی برتری بیشتری نسبت به آن‌هایی دارند که این کار را نمی‌کنند.


به طور کلی بهترین: خشک کن غذای کوسوری
دستگاه خشک کن کوسوری مقداری از هر آنچه را که می خواهید در یکی از این لوازم خانگی دارد. به اندازه کافی سبک و جمع و جور است که به راحتی از کمد بلند و بیرون می آید (با کمک دسته های حمل دستی). کنترل‌ها حتی بدون کتابچه راهنمای دقیق به اندازه کافی ساده هستند و تایمر خاموش خودکار به شما امکان می‌دهد تا ساعات اولیه شب بدون نگرانی از خشک شدن بیش از حد، خشک کنید. این دستگاه دارای صفحه های توری ریز برای اقلام کوچک و همچنین سینی چرم میوه ای است (که چرم را به راحتی بدون پارگی آزاد می کند). هر موردی که ما در این آبگیر تست کردیم یکنواخت و بدون ترک خوردگی بیرون آمد.


بهترین حالت برای مبتدیان: دستگاه آبگیر غذا Presto 06300
آب‌گیری می‌تواند پیچیده باشد و برخی از مدل‌ها کنترل‌ها و تنظیمات زیادی دارند. Presto با عملکرد تنها در یک دما، سردرگمی را از بین می برد، که برای همه آزمایشات ما کاملاً کافی بود و آبگیری را تا حد ممکن ساده کرد. هر کسی که به دنبال خشک کردن غذا بدون مراقبت زیاد برای دماهای خاص است (و کسانی که قادر به استفاده از تایمر مستقل هستند) این مدل را دوست خواهند داشت. سینی ها برای ذخیره سازی راحت تر با طراحی ساده و قابل برگشت کوچکتر جمع می شوند.


بهترین برای Jerky: Tribest Express Food Dehydrator
این مدل مخصوص آشپزهای جدی است و حجم زیادی غذا را در 11 سینی استیل خود بسته بندی می کند. تنظیمات کاملاً قابل تنظیم هستند و به گونه ای طراحی شده اند که مواد غذایی را در دمای دلخواه معین نگه دارند تا از هدر رفتن مواد مغذی جلوگیری شود. این دستگاه کاملاً بهترین دستگاه برای تندرو است، زیرا تنها دستگاه موجود در بازار است که می تواند تا 167 درجه فارنهایت برای جلوگیری از فساد مواد غذایی بالا برود. تنظیم خشک کردن دو مرحله ای به شما این امکان را می دهد که برای جلوگیری از فاسد شدن غذا، گوشت را برای مدت کوتاهی بپزید و به دنبال آن یک فرآیند خشک کردن کم و آهسته برای حفظ طعم بدون خشک کردن بیش از حد گوشت گاو انجام می شود. با توجه به قیمت، مایلیم آن را با لوازم جانبی بیشتری، مانند سینی چرم میوه، ببینیم، اما برای تند و تیز این بهترین گزینه است.


بهترین ارزش: دستگاه خشک کن غذا Nesco Snackmaster Pro
Nesco یکی از محبوب ترین محصولات در دنیای آبگیری است و به راحتی می توان دلیل آن را فهمید. این واحد مقرون‌به‌صرفه با سینی‌های چرم میوه‌ای و صفحه‌های ریز توری برای اقلام کوچک آماده می‌شود. استفاده از کنترل ها فوق العاده ساده است و اندازه آن را می توان بر اساس پروژه سفارشی کرد، از دو سینی تا 12 عدد. تنها با 85 دلار، یکی از واحدهای مقرون به صرفه در بازار است و می تواند فقط خشک شود. به اندازه مدل هایی که قیمتشان سه برابر غذا است.

برخی از آزمایشات ما کمی ناهموار بود، به خصوص در قفسه های دورتر از دمنده. شکل دونات یونیت می تواند ظاهر نهایی چیزهایی مانند چرم میوه ای را تحت تاثیر قرار دهد و از چسباندن مقدار زیادی از نوارهای بلند پره جلوگیری کند. همانطور که گفته شد، هنوز هم آب‌گیری عالی نسبت به هزینه است و به طور مداوم نتایج عالی خواهد داشت.