4 ابزار رایگان برای تقویت استراتژی بازاریابی دیجیتال

این یک واقعیت است که بازاریابی در همه جا وجود دارد و هر پروژه کارآفرینی که بخواهد رشد کند نیاز به بازاریابی دارد.

راه اندازی یک کسب و کار کار آسانی نیست، زیرا حتی اگر ایده خوب و بکری هم داشته باشد، همیشه به شکوفایی و موفقیت ختم نمی شود.

یکی از راهکارهای دستیابی به موفقیت استفاده از ابزارهای مناسب است. چه ایمیل مارکتینگ را انتخاب کنید، یا سئو سایت، یا بازاریابی شبکه های اجتماعی و یا سایر روشها، نیاز به ابزارهای تخصصی دارید. 

برای بیشتر دیده شدن و دستیابی به مشتریان و سرمایه گذاران بیشتر، به ابزارهای موثر نیاز دارید. در این پست 4 نمونه از ابزارهای کاربردی را به شما معرفی میکنیم که باعث می شود کمپین های بازاریابی دیجیتال شما رشد داشته باشد.

4 ابزار رایگان بازاریابی دیجیتال
4 ابزار رایگان بازاریابی دیجیتال
4 ابزار رایگان بازاریابی دیجیتال

ابزار Mailrelay

Mailrelay به عنوان یکی از ابزارهای بازاریابی ایمیلی شناخته شده است.

این پلتفرم ایمیل مارکتینگ به شما امکان می دهد ایمیل های انبوهی به لیست های تهیه شده از مخاطبان خود ارسال کنید.

این ابزار کاملاً در دسترس است، برای هر کاربر قابل درک است و به دلیل نداشتن هیچ نوع تبلیغاتی متمایز است. علاوه بر این، یک سرویس پشتیبانی فنی حرفه ای و یک ویرایشگر قدرتمند HTML برای ایجاد ایمیل های سفارشی شده، و همچنین تعداد زیادی قالب رایگان برای کسانی که تسلط تخصصی بر مفاهیم برنامه نویسی و چیدمان صفحه را ندارند، ارائه می دهد.

با استفاده از نسخه رایگان می توانید تا 80000 ایمیل در ماه به صورت رایگان ارسال کنید و تا 20000 مخاطب را به پایگاه داده خود اضافه کنید.

ابزار google analytics

گوگل موتور جستجوی اصلی در اینترنت است، بنابراین هدف هر شرکتی قرار گرفتن در اولین نتایج جستجوی گوگل است. اگر چهارچوب و ساختار وب شما گوگل را خشنود می کند، مسیر درستی را طی کرده اید. برای اینکه بتوانید سئو سایت را به خوبی انجام دهید باید آنالیزهای گوگل را به خوبی بررسی کنید.

البته این اقدام همیشه به تنهایی کافی نیست، زیرا باید آن را با مدیریت خوب شبکه های اجتماعی و سایر پلتفرم ها، بازاریابی محتوا و استفاده صحیح از ایمیل به عنوان یک ابزار بازاریابی تکمیل کنید.

گوگل ابزارهای متعددی را ارائه می‌کند که بسیاری از آنها رایگان هستند. برای تجزیه و تحلیل قابلیت مشاهده وب سایت شما در اینترنت از ابزارهای گوگل استفاده کنید. یکی از آنها گوگل آنالیتیکس است که با استفاده از آن می‌توانید وب‌سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها را زیر نظر بگیرید و گزارش‌های از پیش تعیین‌شده و قابل تنظیم را دریافت کنید.

به لطف این ابزار، شما داده های مربوطه را در مورد تعداد کل بازدیدها، مدت زمان حضور کاربران، صفحات پرمخاطب، منابع ترافیک و بسیاری از ابزارهای دیگر که برای تضمین رشد کسب و کارتان ضروری هستند، به دست می آورید.

وب سایت Hootsuite

Hootsuite به شما این امکان را می دهد که تمام صفحات و اکانت های شبکه های اجتماعی شرکتتان را از یک پنل کاربری مدیریت کنید. این ابزار هم برای پروژه های کارآفرینی و هم برای حرفه ای های مسئول مدیریت شبکه های اجتماعی بسیار مفید است.

با استفاده از این پلتفرم قادر خواهید بود در شبکه ها حضور فعال داشته باشید و در هر زمانی که بخواهید به صورت خودکار اکانت های خود را به روز کنید. سهولت استفاده از آن باعث می شود که هم متخصصان بازاریابی و هم افراد تازه کار از آن به راحتی استفاده کنند.

به لطف این ابزار می توانید بررسی کنید که مشتریان بالقوه شما چه کسانی هستند. همچنین اطلاعات کلیدی دیگری مثل وضعیت رقابت، شبکه های اجتماعی که بیشترین جذب مخاطب شما را دارند، موثرترین هدف و غیره را متوجه میشوید.

ubersuggest

Ubersuggest در سئو و بازاریابی موتورهای جستجو و تشخیص کلمات کلیدی مهم کاربرد دارد. این پلتفرم به شما این امکان را می دهد که در کمترین زمان بر اساس کلمه ای که وارد می کنید، ترکیب کلمات کلیدی را پیدا کنید.

چرا اینقدر مفید است؟ Ubersuggest به ایجاد محتوای طولانی از طریق یافتن عبارات مترادف کمک می کند. این برنامه به منظور قابلیت های  Google Keyword Planner و Google Suggest در یک ابزار گنجانده است و به همین دلیل جز بهترین ابزارهای سئو و تحقیقات کلمات کلیدی محسوب میشود.

این پلتفرم ویژگی‌های زیر را ارائه می‌کند: اصلاح و حجم پیشنهادی کلمه کلیدی، در دسترس بودن هزینه به ازای هر کلیک، رقابت و حجم جستجو، قابلیت‌های فیلتر پیشرفته، و گزینه دریافت اطلاعات به فرمت CVS.

این در حالیست که برخی از امکانات این ابزار کاملا رایگان هستند و برخی دیگر یک دوره آزمایشی را بدون هزینه برای آشنایی با بیشتر شما ارائه میدهد.  

این فقط یک لیست کوچک از ابزارهایی است که می توانید کمپین های بازاریابی خود را راحت تر اجرا کنید. نظر شما چیست؟ چه ابزارهای دیگری وجود دارند که میتوانند به شما در بازاریابی کمک کنند؟