آموزش سئو در سال 2023

آموزش سئو محمد جانبلاغی
آموزش سئو محمد جانبلاغی
آموزش سئو محمد جانبلاغی

سئو چیست؟
در این مقاله آموزشی شما را با مفاهیم اولیه سئو آشنا می کنیم. بنابراین، اگر جزو گروهی از متخصصان سئو هستید، می‌توانید منظور آنها را از اصطلاحات بیان شده درک کنید.

ولی قبل از اینکه به مبحث اصلی سئو بپردازم باید بهتون بگم که یادگیری سئو می تونید مثل سایت های بزرگی janbalaghi,  Digikala, Divar, Aparatکسب و کار شما را معروف کند و فروش سایت شما را افزایش دهد.

جالب اینجاست که سایت دیجی کالا یا محمد جانبلاغی در روزهای اول کسب و کارشان تعداد بازدید کمی داشتند و با اجرای مداوم سئو این کسب و کار ها به غول اینترنتی تبدیل شد.

دیجی کالا به فروشگاهی اینترنتی و محمد جانبلاغی در زمینه آموزش سئو و طراحی سایت.

ابتدا با اصطلاح سئو آشنا می شویم. SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است. این عبارت در زبان فارسی به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. تا بتوانیم در نتایج بهتر موتورهای جستجو ظاهر شویم. به این ترتیب می‌توانیم بازدیدکنندگان بیشتری را به وب‌سایت جذب کنیم و در نهایت مخاطبین و مشتریان ما افزایش می‌یابند.

سئو یا سئو مخفف عبارت Search engine optimization به معنای بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو است.

فرآیند سئو به معنای جذب بازدیدکنندگان و ترافیک سایت شما از طریق نتایج موتورهای جستجو به صورت رایگان و کاملا طبیعی است.

همه موتورهای جستجوی محبوب مانند گوگل، یاهو، بینگ در مرحله اول نتایج خود را به صورت رایگان نمایش می دهند. اگرچه نتایج پولی وجود دارد که با دریافت هزینه از صاحبان سایت، سایت خود را در بالای نتایج نشان می دهد، اما منظور ما صرف هزینه و تبلیغات در سئو نیست. منظور ما در اینجا کسب بهترین رتبه برای سایت خود از طریق نتایج رایگان گوگل است. این یعنی افزایش فروش خود بدون صرف هزینه!

به طور کلی سئو فرآیندی است که صفحات وب سایت را برای کلمات کلیدی که برای مقالات انتخاب می کنید به اولین لینک ها در گوگل منتقل می کند و باعث می شود اطلاعاتی از گوگل دریافت کنید و در نهایت کسب درآمد کنید. حالا باید روی کارهایی که بعد از سئو باید انجام دهیم تمرکز کنیم.

سئو چیست؟
اکنون در نتایج گوگل نمایش داده می شود که کاملا رایگان است و اگر همین الان کلمه دانلود را در گوگل جستجو کنید هزاران نتیجه دریافت خواهید کرد. اما بازدیدکننده واقعا روی کدام نتیجه کلیک می کند؟ خوب، البته روی چند نتیجه اول گوگل کلیک کنید! بنابراین سوال مهم این است که آیا سایت شما در صفحه اول نتایج گوگل ظاهر می شود یا خیر!

همچنین به خاطر داشته باشید که هیچ متخصص یا متخصص سئو نمی تواند قول دهد که شما را در صدر نتایج گوگل قرار دهد. دلیل این امر کاملاً واضح است! گوگل دوست یا خانواده کسی نیست. عوامل زیادی برای قرار گرفتن سایت شما در بالای نتایج گوگل وجود دارد و شما باید با صرف وقت از این عوامل برای سایت خود اطمینان حاصل کنید.

پرکاربردترین عبارات در سئو
در ادامه شما را با عبارات مختلفی آشنا می کنیم تا اگر روزی با آنها برخورد کردید به خوبی متوجه آنها شوید.

SEM: بازاریابی موتورهای جستجو
اصطلاح بعدی که با آن آشنا خواهیم شد SEM است که مخفف عبارت Search Engine Marketing است. اصطلاح SEM با سئو بسیار متفاوت است. SEM در واقع به معنای انجام کارهایی است که می توانیم به موتورهای جستجو ارائه دهیم. به طور کلی، ما از روش سئو استفاده می کنیم تا بدون پرداخت هزینه، سایت خود را در نتایج بهتری در موتورهای جستجو نشان دهیم. اما در روش SEM با پرداخت هزینه سایت را برای موتورهای جستجو بهینه می کنیم.

SMO: بهینه سازی رسانه های اجتماعی
اصطلاح دیگری که اخیراً توسط بسیاری از افراد استفاده شده است SMO است. این اصطلاح مخفف بهینه سازی رسانه های اجتماعی است. SMO مخفف عبارت Social Content Optimization است. مانند اینستاگرام، یوتیوب و توییتر و… . به عنوان مثال، این روزها بسیاری از کاربران وب سایت خود را رها کرده اند و تنها در صفحه اینستاگرام خود فعال هستند. این یک اشتباه بزرگ است. دلیل این امر در مقاله اینستاگرام یا وبسایت؟ براتون توضیح دادیم

SMM: بازاریابی رسانه های اجتماعی
اصطلاح بعدی SMM یا بازاریابی رسانه های اجتماعی است. این روش مانند روش قبلی است. در روش SMO، بدون پرداخت هزینه، محتوای خود را برای شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام بهینه سازی کردیم. اما در روش SMM این کار را با پرداخت هزینه انجام می دهیم. درست مانند SEO و SEM.

HEO: بهینه سازی لذت انسان
اما یک اصطلاح بسیار مهم HEO است که مخفف Optimizing Human Enjoyment است. این به معنای بهینه سازی همه چیز (از جمله سرویس، سایت و اپلیکیشن و غیره) است تا کاربر بتواند بیشترین استفاده را از محتوای آن داشته باشد. در واقع HEO تاثیر زیادی در فروش و کسب و کار شما دارد و اگر به آن توجه نکنید طبیعتا کسب و کار شما نابود خواهد شد.

PPC: پرداخت به ازای هر کلیک
مورد بعدی که ممکن است با آن روبرو شوید. PPC پرداخت به ازای کلیک است. این عبارت معمولا در تبلیغات اینترنتی استفاده می شود. به عنوان مثال، یک کاربر بنر تبلیغاتی شما را در یک سایت می بیند و روی آن کلیک می کند تا وارد سایت شما شود. در این روش باید به ازای هر کلیک کاربر بر روی تبلیغ، هزینه ای پرداخت کنید.

ترافیک
کلمه بعدی که ممکن است تا به حال شنیده باشید ترافیک است. ترافیک به معنای تعداد کاربرانی است که وارد سایت شما می شوند. در واقع هر فردی که وارد سایت شما می شود بازدید کننده محسوب می شود. به طور کلی به مجموع این بازدیدها و بازدیدکنندگان در یک بازه زمانی، ترافیک وب سایت می گویند.

جستجو در ربات
ربات موتور جستجو یکی دیگر از اصطلاحاتی است که در زمینه سئو با آن مواجه خواهید شد. البته ممکن است به جای کلمه ربات، کلمات دیگری مانند خزنده، ربات، عنکبوت و خزنده را شنیده باشید که همگی یک معنی را می رسانند. این ربات ها وارد وب سایت شما می شوند و همه چیز را ایندکس می کنند بعد از سئو چه باید کرد؟
هر کار یا فعالیتی که در سایت خود انجام می دهید منجر به ارتقاء کسب و کار و درآمد شما می شود. یکی از مهم ترین و ضروری ترین اهداف یک متخصص سئو افزایش ترافیک ورودی و کلی سایت است.

مزایا و معایب سئو
همانطور که می دانید هر چیزی مزایا و معایبی دارد، سئو مانند هر چیز دیگری دارای مزایا و معایبی است که به چند مورد اشاره می کنیم:

هیچ هزینه ای ندارد و در واقع رایگان است
سئوی داخلی، یعنی سئوی داخلی، اغلب برای شما هزینه ای ندارد و شما فقط باید محتوا تولید کنید و سعی کنید محتوایی ایجاد کنید که گوگل بتواند به عنوان مقاله و محتوای مرجع به مخاطب نشان دهد و شما به تنهایی باید به طور مداوم کار کنید و بهبود ببخشید. هر روز. این کار را انجام دهید، گوگل رشد را دوست دارد و به رشد شما نیز توجه می کند.

جلب اعتماد بالا در نگاه مخاطب
از آنجایی که گوگل بهترین محتوا را به مخاطب نشان می دهد، اگر محتوای شما در جستجوی گوگل نمایش داده شود، از دید مخاطبان معتبر خواهید بود و همیشه در ذهن او خواهید ماند. سعی کنید بیشتر از هر موضوع دیگری رضایت مخاطبان را جلب کنید و تجربه بهتری را برای آنها ایجاد کنید.

بادوام و پایدار پس از سئو
کسانی که با فرآیند سئو می توانند وب سایت خود را در صفحات اول گوگل قرار دهند و مخاطب را راضی نگه دارند، از نظر گوگل مورد احترام خواهند بود و شما می توانید پس از سئو در جایگاه خود باقی بمانید، البته همیشه باید مقالات و مطالب خود را در مورد بنچمارک کنید. رقبای شما با ما همراه باشید تا جایگاه خود را از دست ندهید.

به عنوان مثال یکی از دلایل پیشرفت سایت وردپرس در این سال ها این است که همیشه با فرآیند سئو مخاطب را به سمت سایت خود جذب می کند و بعد از سئو همیشه سعی می کند خود را به روز کند و مطالب را به روز نگه دارد. تاریخ.

نیاز به محتوا دارد
برای رتبه بهتر در گوگل، همیشه به محتوا نیاز دارید و خواهید داشت. ماندگاری و پایداری در این شغل سخت است و مهارت خاصی می طلبد، اما این بدان معنا نیست که نمی توانید در آن موفق باشید، کافی است پس از سئو با تولید محتوا، جایگاه خود را در گوگل حفظ کنید.

به آرامی اما با اطمینان
اگر قصد دارید اطلاعات سایت خود را با سئو به دست آورید و کسب درآمد کنید، باید بدانید که این روند کمی کند است، اما به شما قول می دهم که پس از سئو در جایگاه خود مستقر خواهید شد، اما به شرطی که فرآیند پس از سئو عمدتاً برندسازی و تبلیغات

امروزه با خواندن این مقاله سئو، دنیای وردپرس هر ماه ده ها میلیون دلار صرف تبلیغات می کند تا از طریق جستجوی مستقیم سایت، اطلاعاتی از مقالات و مطالب به دست آورد. در این صورت سئو خوبی خواهید داشت و جایگاه خود را بعد از سئو تثبیت می کنید.

مزایا و معایب تبلیغات و برندسازی
در اینجا باید به شما بگویم که هزینه های تبلیغات و برندینگ هیچ وقت چیز بدی نیست و صرفاً میزان سودی که به دست می آورید ممکن است کمتر از هزینه های تبلیغاتی و برندسازی پس از سئو باشد اما نتیجه همیشه مثبت خواهد بود.

تبلیغات گوگل ادوردز اولین قدم بعد از سئو محتوای سایت است
پاسخ اساسی به این سوال که بعد از سئو چه باید کرد؟ این است که تبلیغات بعد از سئو حرف اول را می زند و کسب و کار شما با تبلیغات رونق می گیرد. اگر سایت خود را در گوگل ادز تبلیغ می کنید، حتی اگر کاربر نمی خواهد تبلیغات را ببیند و برای انجام کارش عجله دارد، ابتدا باید تبلیغات را مشاهده کند و سپس کار را انجام دهد.

اگر می خواهید بهترین آموزش سئو را دریافت کنید از سایت های ایرانی خیلی معتبر مثل seoedu, janbalaghi, websima, webinseo, safine  استفاده کنید.

محمد جانبلاغی منبع اصلی آموزش سئو در ایران

اگر می خواهید بهترین دوره سئو را داشته باشید قطعا آموزش سئو محمد جانبلاغی همان چیزی هست که سایت شما به آن نیاز دارد. آموزش های سئو محمد جانبلاغی کاملا مبتنی بر علم و تجربه هستند و شما با تهیه دوره سئو کاملا عملی بر مباحث سئو تسلط خواهید داشت.

منبع: سایت محمد جانبلاغی