میوه و سبزیجاتی که بهتر است منجمد استفاده کنید

هویج

ممکن است وقتی یک کیسه بزرگ هویج می‌خرید نیت خوبی داشته باشید، اما خوردن همه آن‌ها قبل از خراب شدن آنها ممکن است سخت باشد. هویج منجمد یک گزینه عالی است زیرا سطوح بالای بتاکاروتن و آنتی اکسیدان‌ها از طریق فرآیند انجماد در سبزیجات حبس شده‌اند و این اطمینان را می‌دهد که فواید سلامتی قدرتمندی مانند بهبود بینایی، پوست زیبا، پیشگیری از سرطان و ضد پیری دارد.

نخود فرنگی

سبزیجات
سبزیجات
سبزیجات

نخود فرنگی منجمد یک گزینه مقرون به صرفه و راحت برای دریافت یک وعده اضافی سبزیجات روزانه است. نخود سبز را می توان به راحتی به سوپ، خورش یا سالاد اضافه کرد یا به عنوان یک غذای جانبی ساده سرو کرد. نخود فرنگی یکی از سالم ترین سبزیجاتی است که می توانید بخورید.

اسفناج

اسفناج تازه زمانی که قصد دارید آن را به صورت خام بخورید عالی است، اما اسفناج منجمد ممکن است در دستور العمل هایی که نیاز به پختن دارند بهتر باشد. هاربستریت می گوید: اگر اسفناج را به سس، سوپ، خورش یا کاسرول اضافه می کنید، گزینه منجمد را در نظر بگیرید. اسفناج تازه هنگام پخته شدن حجم قابل توجهی از دست می دهد و برخی از مواد مغذی به دلیل آبشویی از بین می رود. اسفناج یخ زده مقدار زیادی آب در خود نگه می دارد، بنابراین قبل از افزودن آن به دستور غذا، آن را در یک صافی مشبک آب کرده و زیر آب گرم قرار دهید. تکه های یخی را با انگشتان خود جدا کنید. پس از ذوب شدن، یک مشت اسفناج بردارید و آب آن را روی صافی فشار دهید. در اکثر دستور العمل ها، اسفناج کاملا خشک نیست، مگر اینکه آن را به یک ظرف ماکارونی خامه ای اضافه کنید یا یک شیرینی را پر کنید.

ذرت

یک غذای اصلی مورد علاقه تابستان، ذرت روی بلال است که در بسیاری از میزهای شام ارزشش را دارد زیرا خوشمزه، آسان برای تهیه و خوردن آن سرگرم کننده است. اما افسوس که ذرت فصل رشد کوتاهی دارد و ما با دو گزینه روبرو هستیم: کنسرو یا منجمد.به جای خرید در قوطی، که اغلب با آب نمک پر شده است، خرید منجمد را انتخاب کنید. مغزها در اوج فصل منجمد می‌شوند و در صورت نیاز به راحتی می‌پزند یا در مایکروویو می‌پزند.

کلم بروکلی

کلم بروکلی در تمام طول سال در دسترس است، اما مگر اینکه به صورت محلی رشد کند، ممکن است برخی از مواد مغذی را از دست بدهد.میوه‌ها و سبزیجات سرشار از ویتامین C، مانند بروکلی، این ویتامین را در طول حمل‌ونقل، زمان ماندگاری طولانی و قرار گرفتن در معرض گرما و نور زیاد از دست می‌دهند. کلم بروکلی ممکن است یک هفته قبل از اینکه در قفسه محصولات قرار بگیرد، عمر کند، اما وقتی منجمد شود، ویتامین ها و آنتی اکسیدان های خود را حفظ می کند. کلم بروکلی منجمد نیز همه کاره است: کلم بروکلی یخ زده را به فریتاتا اضافه کنید، کلم بروکلی یخ زده را در سس پاستا هم بزنید، آن را برای رویه پیتزا ذوب کنید یا سوپ درست کنید. بروکلی همچنین غذایی است که ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند.

منبع :