درباره پمپ تزریق

پمپ تزریق ( دوزینگ پمپ) نوعی پمپ است که برای دوز دقیق مواد شیمیایی و سایر انواع مایعات در نظر گرفته شده است. دوزینگ پمپ ها برای پمپاژ کردن مقادیر کمتر عالی هستند و می توانند به عنوان مثال برای شیمی استفاده شود. و قابل به ذکر است پمپ ها به صورت یکجا استفاده می شوند. در صنعت داروسازی، برای رنگ و لاک، صنایع شیمیایی و در صنایع غذایی و فاضلاب هم می توان از پمپ های تزریق استفاده نمود.

پمپ های تزریق شیمیایی (که به آن دوزینگ پمپ یا پمپ اندازه گیری می گویند) برای تزریق یا پمپاژ مواد شیمیایی به خطوط لوله، جریان های مایع، مخازن ذخیره سازی یا در صنایعی مانند کشاورزی، نفت/گاز، تصفیه آب/فاضلاب و غیره استفاده می شود. آنها عملکردهای زیادی دارند، از جمله ضد یخ، مهار خوردگی، کاهش اصطکاک، جلوگیری از رسوب لوله، کاتالیزور واکنش محصول، انتقال شیمیایی در کاربردهایی مانند: کود، علف کش، آفت کش، قارچ کش، نماتدکش و حمل و نقل از طریق تنظیم کننده رشد سیستم آبیاری. به طور معمول، پمپ های تزریق شیمیایی توسط موتورهای AC یا DC هدایت می شوند و در کاربردهای موتور DC، پمپ های تزریق شیمیایی معمولا از موتورهای آهنربای دائم DC استفاده می کنند. موتورهای DC بدون جاروبک در کاربردهایی که نیاز به راندمان توان بالا و عملکرد پیشرفته دارند، مانند اندازه گیری جریان معرف شیمیایی استفاده می شود.

 

پمپ تزریق
پمپ تزریق
پمپ تزریق 

دوزینگ پمپ چیست؟

علاوه بر انواع پمپ های رایج ، پمپ تزریق گزینه مناسبی برای پمپاژ کردن مقادیر کمی از مواد شیمیایی با گزینه های زیادی برای کنترل است. شما می توانید برای پمپاژ کردن مواد بیشتر هم از پمپ های تزریق استفاده کنید. اینگونه نمی باشد که کار دوزینگ پمپاژ کردن مقادیر کم باشد بلکه مقادیر خیلی زیاد هم قابل پمپاژ با این دستگاه می باشد. فقط کافی است شما دوزینگ پمپ مناسب به این کار را انتخاب کنید. بر اساس دبی و فشار دستگاه و مقدار پمپاژ کردن می توان بهترین و درست ترین انتخاب را داشته باشیم.

اگر قصد خرید انواع دوزینگ پمپ ها را دارید و نمی دانید کدام نوع از آن ها برای شما مناسب می باشد از طریق سایت دوزینگ پمپ آسیا با کارشناسان سایت در تماس باشید تا با دریافت مشاوره رایگان بتوانید یک خرید عالی را تجربه کنید.

 

کاربرد های پمپ تزریق

حفظ شرایط بهینه در کشت آبی

دوز مواد شیمیایی برای تصفیه آب و تولید آب آشامیدنی

دوز مواد شیمیایی برای کارواش و سایر انواع ماشین لباسشویی و همچنین ماشین ظرفشویی صنعتی

دوزینگ پمپ را می توان به صورت الکتریکی یا با هوای فشرده کنترل کرد و معمولاً در مواد مقاوم در برابر شیمیایی مانند PP، PVDF، PTFE و فولاد ضد زنگ عرضه می شوند. پمپ ها می توانند به مقادیر بسیار کم در یک سیکل و از نظر فشار برای برخی از انواع تا فشار 30 بار تحویل داده شوند.

 

دوزینگ پمپ
دوزینگ پمپ
دوزینگ پمپ 

روند کار دوزینگ پمپ ها

بخش بزرگی از این نوع پمپ ها از آهنربا استفاده می کند که از طریق یک غشاء و شیرهای برگشتی روی سر پمپ، مایع پمپ شده را جابجا می کند. هنگامی که آهنربای پمپ جمع می شود، مایع به داخل محفظه پمپ مکیده می شود. شیر برگشتی در خروجی پمپ بسته است. هنگامی که آهنربا به جلو رانده می شود، مایع در محفظه پمپ از طریق خروجی خارج می شود، در حالی که شیر برگشتی در ورودی پمپ بسته است. این نوع پمپ را می توان با انواع مختلف ورودی کنترل و تنظیم کرد. پمپ های ساده را می توان به صورت دستی با یک دستگیره چرخشی کنترل کرد، جایی که فرکانس حرکت پمپ را می توان تنظیم کرد. پمپ های دیجیتال (که پمپ های چند منظوره نیز نامیده می شوند) معمولاً شامل چندین گزینه کنترل مانند سیگنال های پالس از کنتورهای آب و جریان سنج، سیگنال های 4-20 میلی آمپر از کنترل های PLC یا ابزارهایی هستند که به عنوان مثال، pH، ردوکس یا سطوح هدایت را اندازه می گیرند. اگر مقدار بسیار کمی دوز مورد نظر باشد، دوزینگ پمپ را می توان طوری تنظیم کرد که یک حرکت پمپ را ایجاد کند.

 

قیمت دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ( پمپ های تزریق ) بر اساس میزان دبی و فشار، کشور سازنده ، بالا و پایین رفتن ارز در کشور دارای قیمت های متغیری می باشد. پس نمیتوان یک قیمت کلی برای این محصول در نظر گرفت. شما برای استعلام قیمت های به روز می توانید به سایت هایی که در آن این محصول به فروش میرسد مراجعه کنید. دوزینگ پمپ ها را می توانید هم خارجی و هم از برند های ایرانی همچون دوزینگ پمپ ایرانی آیریک تهیه کنید. قابل به ذکر می باشد محصولات این شرکت دارای کیفیت بسیار بالا و همچنین قیمت مناسب می باشد.